نقد و بررسی فیلم سلام بمبئی

cin444ma0559x1024

خلاصه داستان:

علی ( محمدرضا گلزار ) پسر جوانی است که در هندوستان به همراه دوستش ( بنیامین بهادری ) در رشته پزشکی تحصیل می کند. همکلاسی علی دختر جوانی به نام کاریشما ( دیا میرزا ) است که یکبار بطور اتفاقی ماشینش سر راه خراب شده و علی ماشین او را تعمیر می کند و همین مسئله باعث صمیمیت آنها می شود و...

کارگردان

قربان محمدپور : متولد سال 1349 در شهر لاهیجان و فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر است. محمدپور پیش از آنکه فعالیتش را به عنوان کارگردان آغاز نماید، فیلمنامه های کمدی نظیر « خروس جنگی » و « داماد خجالتی » را نوشته بود. آخرین اثر او در مقام کارگردان فیلم « آنچه مردان درباره زنان نمی دانند » بود که محصول سال 1392 می باشد. « سلام بمبئی » چهارمین ساخته قربان محمدپور محسوب می شود.

درباره فیلم « سلام بمبئی » :

. « سلام بمبئی » با مقدمه ای آغاز می شود که طی آن پزشک جوان توسط دوست قدیمی اش متوجه موضوعی شده و به هندوستان باز می گردد و سپس کل مدت زمان فیلم در یک فلشبک از دید شخصیت اصلی داستان روایت می شود؛ روایتی که آشفته و پر ایراد است.

مشکل بزرگ فیلم که بیش از هر ضعف دیگر به چشم می آید، فیلمنامه اثر است که فستیوالی از اشتباهات ابتدایی نگارش یک اثر را در خود جای داده. به نظر می رسد فیلمنامه قربان محمدپور مستقیماً با الگوبرداری از آثار فیلمفارسی سالهای دور سینما و البته فیلمهای دهه ی 70 و 80 سینمای هند به رشته نگارش درآمده چراکه اغلب فرمول های فیلمسازی به کار رفته در این اثر، منطق روایی آن سالهای سینما را به همراه دارد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/salam_bambai/thumbs/phoca_thumb_l_8.jpg

فیلمساز بهترین راه برای آشنایی دو شخصیت اصلی را مطابق کلیشه های ژانر عاشقانه سینما با خرابی ماشین دختر و از راه رسیدن پسر برای تعمیر آن آغاز می نماید و سپس جرقه های علاقه این دو در ادامه بی آنکه مقدمه و دلیل مشخصی برای آن ذکر شود، با همین تعویض لاستیک شعله ور می گردد. در ادامه ، دخترک بر اثر یک اتفاق ناخوشایند با انبوهی از بیماریهای روحی سر از بیمارستان در می آورد اما چند روز بعد صحیح و سالم، خوشحال و خندان، با عاشق پیشه داستان همراه می شود تا داستان ادامه پیدا کند و دیگر لحظات عجیب و غریب فیلم از راه برسد.

فیلمنامه « سلام بمبئی » بی آنکه کوچکترین منطق روایی در آن به چشم بخورد، سرشار از لحظات خام عاشقانه است که فیلمساز به جای تلاش برای ایجاد موقعیت هایی که باعث باور عشق شخصیت ها شود، آن را با استفاده از تصاویر جذاب هندوستان و موقعیت های عاشقانه ای که اغلب شبیه به متدهای کلیپ های عروسی می باشد پُر کرده تا به این ترتیب تماشاگر مجذوب تصویر گردیده و خیلی به محتوا فکر نکند.اما این روش هم در مدت زمان کمی ضعف های اثر را پنهان می سازد و تداوم بکارگیری آن پس از مدتی طاقت تماشاگر را هم طاق می نماید.

ضعف های « سلام بمبئی » هر چه که دقایق فیلم افزایش پیدا می کند، بیشتر به چشم می آید. در اواسط فیلم که دیگر عاشقانه داستان شکل گرفته و می بایست مباحث فرعی مطرح شوند تا عشق آتشین این دو استحکامش را به رخ مخاطب بکشد، فیلم شخصیت های فرعی به شدت عجیب و مضحکی را وارد داستان می نماید که مشخص نیست با چه منطق و به چه دلیل قربان محمدپور حاضر به استفاده از آنان در داستان شده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/salam_bambai/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

شخصیت منفی اصلی داستان که خواستگار ثروتمند کاریشما می باشد، پرداختی به شدت دم دستی و مضحک دارد و به نظر می رسد حتی سینمای سالهای دور هندوستان نیز به راحتی آن را پس خواهد زد. استفاده از ویژگی های کلاسیک نظیر عینک زدن و موهای به آسمان افراشته و البته نحوه دیالوگ گفتن این شخصیت که مخاطب را به خنده وا می دارد، از جمله اتفاقاتی است که احتمالاً تا سالهای سال نمونه اش را نتوان در یک اثر سینمایی یافت. او ذاتی یکدست سیاه دارد و کوچکترین نشانی از انسانیت در وجود ندارد و تکلیفش هم با خودش مشخص نیست. حضور دو بادیگارد همیشگی در سمت چپ و راست او به انضمام سیگار برگی که گوشه لبش نقش بسته، از او تصویری رویایی از پرداختی کاریکاتوری ارائه داده است!

در کنار این شخصیت منفی اَبَرکلاسیک، شخصیت برادرِ کاریشما نیز در داستان وجود دارد که رفتارها و حماقت هایی که او از خود به نمایش می گذارد را حتی درآثار دانشجویی نیز نمی توان یافت.است. او فرد بالغی است اما کوچکترین نشانی از بلوغ در رفتارش به چشم نمی خورد. در تمام طول داستان حماقت مطلق را ضمیمه رفتارش می نماید و جملاتی بر زبان می آورد که مخاطب بالغ سینما را انگشت به دهان وا می دارد. بده بستان های او با شخصیت منفی داستان نیز در نوع خود جالب و بامزه است.

فیلم همچنین دو شخصیت کاملاً اضافه و زائد با بازی بنیامین بهادری و همسرش شایلی محمودی دارد که مشخص نیست آیا عاملی جز افزایش فروش فیلم، در انتخاب آنان برای حضور در فیلم نقش داشته یا خیر. سکانس های حضور بنیامین بهادری به نظر می رسد که بیشتر به جهت معرفی همسرش ( که تسلط قابل تحسینی به زبان هندی دارد ) شکل گرفته چراکه کوچکترین تاثیری در تکامل خط اصلی داستان نداشته است. یکی از عجیب و غریب ترین لحظات فیلم زمانی است که علی و احمد موسیقی مشهور قدیمی ایرانی را در خیابان بازخوانی می نمایند و به یکباره شایلی محمودی آهنگی هندی را وارد آواز آنان می کند؛ این سکانس سپس به تکه هایی از فیلم « شعله » کات می خورد!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/salam_bambai/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

در کمال تعجب، تدوین « سلام بمبئی » نیز اشکلات پایه ای عجیب و غریبی دارد که امروز کمتر می توان آن را در یک اثر حرفه ای مشاهده نمود. بُرش هایی که فیلم به اتفاقات مختلف فیلم می زند اغلب ناهماهنگ و بی موقع هستند و در بدترین مورد آن، هنگامی که علی در حال سخنرانی مهم برای پدرِ کاریشما است و در لحظات اوج این سخنرانی قرار دارد، تصویر به شکل عجیب و آماتورگونه ای سیاه می شود و سپس سکانس دیگری از راه می رسد که کاملاً بی ربط به سکانس قبلی می باشد. چنانچه این مشکل از بابت اصلاحیه های احتمالی به وقوع نپیوسته باشد، می بایست گفت که تدوین فیلم کاملاً ناامید کننده است.

در بخش بازیگری، بازی قابل توجهی در فیلم به چشم نمی خورد. محمدرضا گلزار که پس از مدتها غیبت حالا با دو فیلم در سینما حاضر شده، در نقش علی همان گلزار همیشگی است و بخصوص در یک سوم پایانی اثر که نیازمند مشاهده احساسات عمیق در چهره او هستیم، وی کماکان بدترین تصویر را به مخاطب مخابره می نماید. بازیگر زن هندی نسبت به گلزار وضعیت به مراتب بهتری دارد اما او هم جز تکرار صدباره واژه « عاشقت هستم » بازی قابل توجهی از خود به نمایش نگذاشته است. بنیامین بهادری و همسرش شایلی محمودی نیز در چند نوبت مینی عاشقانه ای را در داستان رقم می زنند که حداقل کمیک است و تکلیفش با خودش مشخص.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/salam_bambai/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

« سلام بمبئی » ادامه روندی است که سینمای ایران با « من سالوادور هستم » رقم زده است یعنی استفاده از واژه " فیلم بین المللی " و همچنین بکارگیری چهره های مشهور برای ساخت فیلمی که کوچکترین قواعد فیلمسازی و محتوا در آن رعایت نشده است. اثر جدید قربان محمدپور نه یک اثر عاشقانه است و نه می تواند یک کمدی لذت بخش باشد. فیلم شباهتی کامل به آثار بی کیفیتی دارد که این روزها سر از شبکه نمایش خانگی در می آورند با این تفاوت که یک گلزار و هندوستان و دیا میرزا دارد که احتمالاً می بایست نفرات بسیاری را روانه سینما نماید. « سلام بمبئی » را باید نامه عاشقانه قربان محمدپور به سینمای فیلمفارسی و فیلم هندی دهه ی 70 و 80 عنوان کرد که حتی به آن آثار نیز پهلو می زند.

 1                                                                     Photo Gallery2

 

منتقد : میثم کریمی                                                     

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

 

نام فیلم : سلام بمبئی  sale2fjfbff

کارگردان : قربان محمدپور

فیلمنامه : قربان محمدپور

تهیه کننده : جواد نوروزبیگی

مدیر فیلمبرداری: حسن پویا

بازیگران :

محمدرضا گلزار

بنیامین بهادری

دیا میرزا

شایلی محمودی

مطالب مرتبط 

دیدگاه‌ها

-2

مدیسا

درسته آخرش خیلی بد تموم شد اما برای سرگرمی بد نبود .
-2

کاریشما

خخخخ چ فیلم خنده داری خدا بجای گریه ترکیدم از خنده

نیلوفر

متاسفانه سینمای ما در حال نابودیه کارگردانها فقط برای پول وقت و هزینه ای که مردممیکنند رو تلف میکنند و شده تنازع برای بقا. فیلم خوب به ندرت ساخته میشه و با این همه مسایل اجتماعی که ما داریم میشه دنبال سوژه های خیلی بهتری رفت واقعا فیلم هایی مثل ابد و یک روز و نهنگ عنبر و درباره ی الی تنهاا فیلمهای خوبی ان که تو ده سال اخیر دیدم
+2

اطلس

به نقل از آذر:
گفته شده که لئوناردو دی کاپریو جانی دپ و نفری با هم به سینما رفتن تا فیلم شگفت انگیز سلام بمبئی با بازی استاد محمدرضا گلزار رو ببینن! هنوز سه دقیقه بیشتر از شروع فیلم نگذشته بوده که لئوناردو دی کاپریو بعد از حدود سی ثانیه تماشای بازی جذاب و حرفه ای گلزار بلند شده و همون وسط سینما اسکارشو به زمین کوبیده و خورد و خاکشیر کرده و گفته من نمی دونم چرا با وجود بازیگرایی با استعداد و توانایی آقای گلزار اسکارو دادن به یه آشغالی مثل من!!!! :lol: :o جانی دپ هم به محض اینکه صورت فوق العاده جذاب و چشمان رنگی گلزار رو دیده آهی از اعماق وجودش کشیده و بلافاصله از هوش رفته!!! :P :P گفته شده انقدر زیبایی گلزار تحت تاثیر قرارش داده بوده که هی به هوش میومده تا گلزارو می دیده دوباره غش می کرده!!! بعد از اونم جانی همش صورتشو با یه پارچه سیاه می پوشونه وقتی ازش پرسیدن چرا گفته من بعد از دیدن چهره ی زیبا و جذاب گلزار دیگه روم نمیشه با این قیافه ی زشتم بین مردم ظاهر بشم!!!! طبق اخبار این دو بازیگر هالیوودی بعد از دیدن این فیلم شگفت انگیز و بازی های فوق العاده تیم بازیگریش هر دو دست از بازیگری کشیدن و با هم شریکی یه ویدیوکلوپ تو شرق لس آنجلس زدن و اسمشو گذاشتن "گلزار تو عشق منی" و فقط فیلمای گلزارو می فروشن!!! یه منبع نزدیک به جانی هم گفته که اون در به در دنبال یه جراح پلاستیک خبره ست که اونو با عمل جراحی به زیبایی گلزار در بیاره که متاسفانه هنوز کسی رو پیدا نکرده و انتطارم نمی ره پیدا کنه! :P :D :lol: در هر صورت برای هر دوشون آرزوی موفقیت می کنیم راه درستی رو پیش گرفتن! :lol: :lol:


:D :D :D موافقم ...
فقط حیف هریسون فورد رو با خودشون نبردن :-?
اگر میبردن سال دیگه شاهد بازی گلزار به جای پسر هریسون فورد توی ایندیانا جونز 5 بودیم :D :lol:
+7

رضا

در کل از همون اول بازی گلزار رو دوس نداشتم خیلی غیر طبیعی و بد بازی میکنه تو هر فیلمی که ازش دیدم
+5

ابتین

یکی جواب بده واقعا پیام هاتون خوندم شما نفهمیدید بزرگترین سوتی فیلمو بعد از بیست و پنج سال میره هند بچه اش تازه ده سالش نشده
+16

مهسا

به نقل از آذر:
گفته شده که لئوناردو دی کاپریو جانی دپ و نفری با هم به سینما رفتن تا فیلم شگفت انگیز سلام بمبئی با بازی استاد محمدرضا گلزار رو ببینن! هنوز سه دقیقه بیشتر از شروع فیلم نگذشته بوده که لئوناردو دی کاپریو بعد از حدود سی ثانیه تماشای بازی جذاب و حرفه ای گلزار بلند شده و همون وسط سینما اسکارشو به زمین کوبیده و خورد و خاکشیر کرده و گفته من نمی دونم چرا با وجود بازیگرایی با استعداد و توانایی آقای گلزار اسکارو دادن به یه آشغالی مثل من!!!! :lol: :o جانی دپ هم به محض اینکه صورت فوق العاده جذاب و چشمان رنگی گلزار رو دیده آهی از اعماق وجودش کشیده و بلافاصله از هوش رفته!!! :P :P گفته شده انقدر زیبایی گلزار تحت تاثیر قرارش داده بوده که هی به هوش میومده تا گلزارو می دیده دوباره غش می کرده!!! بعد از اونم جانی همش صورتشو با یه پارچه سیاه می پوشونه وقتی ازش پرسیدن چرا گفته من بعد از دیدن چهره ی زیبا و جذاب گلزار دیگه روم نمیشه با این قیافه ی زشتم بین مردم ظاهر بشم!!!! طبق اخبار این دو بازیگر هالیوودی بعد از دیدن این فیلم شگفت انگیز و بازی های فوق العاده تیم بازیگریش هر دو دست از بازیگری کشیدن و با هم شریکی یه ویدیوکلوپ تو شرق لس آنجلس زدن و اسمشو گذاشتن "گلزار تو عشق منی" و فقط فیلمای گلزارو می فروشن!!! یه منبع نزدیک به جانی هم گفته که اون در به در دنبال یه جراح پلاستیک خبره ست که اونو با عمل جراحی به زیبایی گلزار در بیاره که متاسفانه هنوز کسی رو پیدا نکرده و انتطارم نمی ره پیدا کنه! :P :D :lol: در هر صورت برای هر دوشون آرزوی موفقیت می کنیم راه درستی رو پیش گرفتن! :lol: :lol:

خیلی با حال به گلزار تیکه انداختی :D :D :lol: :-)
-26

محمد امیر

داداشا حسودی میکنید؟...اخه یعنی چی فیلم به این خوبی وسطاش جذاب اخرش بد تموم شد ولی بنا نیست هر فیلمی اخرش خوب تموم شه اتفاقا اخرش بد تموم شد جدید بود حسودی نکن داداش من
+17

آذر

گفته شده که لئوناردو دی کاپریو جانی دپ و نفری با هم به سینما رفتن تا فیلم شگفت انگیز سلام بمبئی با بازی استاد محمدرضا گلزار رو ببینن! هنوز سه دقیقه بیشتر از شروع فیلم نگذشته بوده که لئوناردو دی کاپریو بعد از حدود سی ثانیه تماشای بازی جذاب و حرفه ای گلزار بلند شده و همون وسط سینما اسکارشو به زمین کوبیده و خورد و خاکشیر کرده و گفته من نمی دونم چرا با وجود بازیگرایی با استعداد و توانایی آقای گلزار اسکارو دادن به یه آشغالی مثل من!!!! :lol: :o جانی دپ هم به محض اینکه صورت فوق العاده جذاب و چشمان رنگی گلزار رو دیده آهی از اعماق وجودش کشیده و بلافاصله از هوش رفته!!! :P :P گفته شده انقدر زیبایی گلزار تحت تاثیر قرارش داده بوده که هی به هوش میومده تا گلزارو می دیده دوباره غش می کرده!!! بعد از اونم جانی همش صورتشو با یه پارچه سیاه می پوشونه وقتی ازش پرسیدن چرا گفته من بعد از دیدن چهره ی زیبا و جذاب گلزار دیگه روم نمیشه با این قیافه ی زشتم بین مردم ظاهر بشم!!!! طبق اخبار این دو بازیگر هالیوودی بعد از دیدن این فیلم شگفت انگیز و بازی های فوق العاده تیم بازیگریش هر دو دست از بازیگری کشیدن و با هم شریکی یه ویدیوکلوپ تو شرق لس آنجلس زدن و اسمشو گذاشتن "گلزار تو عشق منی" و فقط فیلمای گلزارو می فروشن!!! یه منبع نزدیک به جانی هم گفته که اون در به در دنبال یه جراح پلاستیک خبره ست که اونو با عمل جراحی به زیبایی گلزار در بیاره که متاسفانه هنوز کسی رو پیدا نکرده و انتطارم نمی ره پیدا کنه! :P :D :lol: در هر صورت برای هر دوشون آرزوی موفقیت می کنیم راه درستی رو پیش گرفتن! :lol: :lol:
+12

علی

با سلام.این فیلما اتفاقی دیدم چیز عجیبی بود.آخرش خیلی بد تموم شد حالمونا گرفت.مردشورتونا بزنم با این فیلم ساختنتون. این فیلم فقط بخاطر چهره های بازیگران معروفش انقد فروش داشته.توصیه من به کسانی که ندیدن اینه که اصلا فکر دیدنشم نکنن.
+17

لیلی

افرادی که از این فیلم خیلی خوشتون اومده و نقد دیگران و دلیل بر حسادت می دونید. بهتره برید و کمی فیلم تماشا کنید و اصلا مطالعه کنید ببینید فیلم چی هست. من به شخصه خجالت می کشم بگم که این و یعنی این مثلا فیلم و تماشا کردم.
-22

سیو

فیلم بسیار عالی بود
ولی با بقیه فیلما فرق میکرد اگر دقت کرده باشین اخر فیلم باید به خوبی تموم بشه ولی این فیلم به بد ترین شکل ممکن تموم شد
+15

بنیامین

واقعا گلزار چجور روش شد ؟ بهادری هم خواننده است که بخواد بازیگر بشه ؟ داستان آبدوخیاری مزخرف
-21

علیرضا

یکم به نظر هم احترام بزاریم لطفا..
من شخصا از بازی محمد رضا گلزار خوشم امد.
دیا میرزا هم خوب بود انصافا
ولی خب دیگه کلا کارگردان فیلمو خراب کرده وگرنه بازیگراش خیلی مشتی بودند.
+17

نعیم

فیلم کاملا تجاری بود و فقط برای درآمد زایی بود هیچ چیزی برای گفتن نداشت و کاملا سطحی و برای سنین 12 تا 17 سال بود ولی باز خدا رو شکر که هرجوری بود آخره فیلم اینا به هم نرسیدن خیلی شجاعانه بود این حرکت خخخخ :lol: :lol:
لامصب هنوز دارم گره های فیلمو باز میکنم مخصوصا اون دختره که با بنیامین بود چی شد اصن چرا رفت استرالیا وسطه ترم :o :o آخه چراااااااااااا
-13

عاشق سینما

به نقل از ساره:
اینایی که کامنت میذارید میگید خوب بودو عالی بود و گریه کردمو اینا.....ناموسااااا جدی میگید یا گرفتید مارو؟؟؟
نمیتونم هضم کنم .....آخه ........ینی....واقعا؟!؟!؟!؟...واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
....این اقاهایی که فیلمو ساختن چطور بین همکاراشون رفت و امد میکنن خجالت نمیکشن....آخه من از سالن که میومدم بیرون شالمو کشیده بودم جلو که مبادا آشنایی کسی ببیندم....اعتبارمو بر باد دادم با دیدن این فیلم....شانم خدشه دار شد....پونزده درجه سطحم اومد پایین...این ننگ بر پیشانی من حک شد....آخرین باری که این حسو داشتم مربوط به 24سال قبل بود ینی شیش سالگیم که صب بیدار شدم دیدم تشکمو خیس کردم....تف بر من ک رفتم سینما...تف ...تف....
کاش در هشت سال دفاع مقدس جانباز نود و نه درصد میشدم ولی این فیلمو نمیدیدم....شب اول قبر اولین سوالی که از من بشه همینه که چرا رفتی اینو دیدی.....خدایا در این ماه مبارک رمضان ازت میخوام مرا ببخشایی.....گلزار الهی طاس شی،دونه دونه موهات جلو چشات بریزه ....آخه مو قشنگگگگ این چ فیلمی بودددددد

حسادت و خود بزرگ بینی چه بلاهایی میتونه سر آدم بیاره.
+2

آپولو

بد نبود :zzz
ولی از گلزار انتظار زیادی داشتم :-?
یکم بازیش خشک بود ;-)
ولی خدایی دیا میرزا خوب بازی کرد :cry:
اخرشم حالمونو گرفت :cry:
شخصیت سوراج واقعا مسخره بود :P
میتونستن یه فیلم خوب ازش در بیارن که خرابش کردن :-*
بنیامین بهادری که کلا اضافی بود ناموسا :lol:
+18

ساره

اینایی که کامنت میذارید میگید خوب بودو عالی بود و گریه کردمو اینا.....ناموسا اااا جدی میگید یا گرفتید مارو؟؟؟
نمیتونم هضم کنم .....آخه ........ینی....واقعا؟!؟!؟!؟...واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
....این اقاهایی که فیلمو ساختن چطور بین همکاراشون رفت و امد میکنن خجالت نمیکشن....آخه من از سالن که میومدم بیرون شالمو کشیده بودم جلو که مبادا آشنایی کسی ببیندم....اعتبا رمو بر باد دادم با دیدن این فیلم....شانم خدشه دار شد....پونزده درجه سطحم اومد پایین...این ننگ بر پیشانی من حک شد....آخرین باری که این حسو داشتم مربوط به 24سال قبل بود ینی شیش سالگیم که صب بیدار شدم دیدم تشکمو خیس کردم....تف بر من ک رفتم سینما...تف ...تف....
کاش در هشت سال دفاع مقدس جانباز نود و نه درصد میشدم ولی این فیلمو نمیدیدم....شب اول قبر اولین سوالی که از من بشه همینه که چرا رفتی اینو دیدی.....خدایا در این ماه مبارک رمضان ازت میخوام مرا ببخشایی.....گلز ار الهی طاس شی،دونه دونه موهات جلو چشات بریزه ....آخه مو قشنگگگگ این چ فیلمی بودددددد
+6

س

به نقل از نیکتا:
از نظر من ساختن این فیلم با بازی زیبا و شگفت انگیز گلزار اشتباه محض بود چون این فیلم در حد گلزار نبود گلزار باید به جای بازی کردن این نقش بسیار بسیار بد باید می رفت تو تایتانیک بازی می کرد :-) گلزار هم طوری ژست می گیره که انگار خوشگلی و زیبایی جانی دپ رو داره از نظر من تار موی گندیده افرادی مثل جانی دپ هم نمی شه

خخخخ مگه ندیدی بازیگر نقش نامزد کاریشما (گلشن گراور) گفت که گلزار با تام کروز برابری می کنه...همین حرفا رو می زنن که فکر می کنه خیلی با حاله دیگه
+8

نیکتا

از نظر من ساختن این فیلم با بازی زیبا و شگفت انگیز گلزار اشتباه محض بود چون این فیلم در حد گلزار نبود گلزار باید به جای بازی کردن این نقش بسیار بسیار بد باید می رفت تو تایتانیک بازی می کرد :-) گلزار هم طوری ژست می گیره که انگار خوشگلی و زیبایی جانی دپ رو داره از نظر من تار موی گندیده افرادی مثل جانی دپ هم نمی شه
+6

نازنین

من موقعی که فهمیدم گلزار توی این فیلم بازی کرده یعنی اصلا کلا دور این فیلمو خط قرمز کشیدم ولی وقتی دوستم اصرار کرد بریم این فیلمو ببینیم به خاطر اون بلند شدم رفتم سینما. یعنی دروغ نگفتم اگه بگم تمام مدت چشمم به ساعتم بود که این کی این فیلم قراره به امید خدا تموم شه. افتضاح به تمام معنا. داستانش رو فکر کنم اگه میدادن به یه پسربچه ی سه ساله بهتر از این می نوشت. دختره ماشینش خراب میشه پسره درست می کنه عاشق هم میشن چه آشنایی متفاوت و جذابی!!!! بابای دختره مخالف سرسخت ازدواج دخترش با پسره ست اون وقت با یه سخنرانی چرت و آب حوضکی راضی میشه!!!! بازیگراشم که دیگه واقعا همگی مستحق جایزه اسکار بودن مخصوصا آقای گلزار که شاهکار نمودن! بازیگریش که به درد لای جرز دیوار می خوره یه طوریم به اون قیافه ی باباقوریش می نازه انگار که جانی دپه به خدا! در کل واقعا واقعا حیف پولی که واسه ساخت این فیلم به درد نخور خرج شده و حیف تر اون حیف پول و وقتی که ما برای این فیلم دادیم! فکر کنم دوستمم آخرش متوجه شد چه اصرار بی خودی برای دیدن این می کرده! :-|
+5

Mohsen

تو رو به خدا اينقدر ايراد نگيريد از اين فيلم ، آقايون گلزار ، بنيامين و محمد پور يه فيلم دور همي ساختن ديگه :lol:
+6

پی آی وی

مثل فیلمای چهل سال پیش هند، دو نفر همدیگر و می خوان بعد جبار سینگ و شمشیر سینگ از راه میرسن نمیزارن....خخخخ خ. این فیلم باید اسکار می گرفت. تازه گلزار و بنیامین هم آدم و یاد زوج معروف تخم مرغ و سیب زمینی میندازه
+15

رویا

من نمیدونم این فیلم چه حرف جدیدی برای گفتن داشت که به خاطرش پا شدن رفتن هند؟؟؟ همین داستان و می شد تو روستای قندل آباد هم بازی کرد...واقعا خجالت کشیدم.گلزار هم با اون سن و سالش
+4

مژی

به نقل از taha220:
به نقل از آرمین:
درسته قابل مقایسه با فیلمای هندی نبود ولی این فیلم نشونه ی پیشرفت ایرانی ها بود ;-)

درود دوست عزیز
این دختره چی شد اخر فیلم مرد؟من متوجه نشدم

خخخخخخخ. پیشرفت ایرانیا یا پسرفت ایرانیا؟؟؟
+15

بهرام

دوستانی که میخوان این فیلمو ببین دو تا مورد رو حتما رعایت کنن
قبل از شروع فیلم قرص ضد تهوع میل کنید :cry:
سپس یک کیسه استفراغ نیز تهیه کنید که یه وقت خدای نکرده فرش و مبلمان خونتون کثیف نشه :eek:
:D :lol:
+5

mobina

از فیلمش ایراد نگرین .
در نوع خودش کمدی خوبی بود انقدر مزخزف بود که تو سالن سینما از خنده پاره شدم.
سینمای کشور ضعیف باشه این اپشنو داره که میری فیلم عاشقانه ببینی خنده ات میگیره
+6

نیلوفر

حالا درسته که به هر حال زحمت کشیدن عوامل فیلم ولی خدایی این چی بود اخه؟ حیف وقتم که گذاشتم اینو دیدم ابرو ریزی بود. فیلم نامه ضعیف بود یعنی اگه میدادن من مینوشتم فکر کنم حداقل دو درجه بهتر میشد.بازی گلزار که مسخره ترین و ضعیف ترین سکانس ها بود فقط دیا میرزا میشه گفت خوب بازی کرد و بهتر از همه بود.این فیلم فروشش فقط به خاطر محصول مشترک بودن با هند و بازی گلزار و بهادری بود وگرنه خودش از بیست به زور 5 میگیره.
-9

زهرا

من این فیلم وسیدی شو گرفتم هر روز دارم میبینم خیلی باحتا بود
-11

زهرا

خیلی به نظرهاتون خندیم با مزه بود ولی در کل فیلم باحال وجذاب بود من ده بار این فیلم ودیدم ولذت بردم بخصوص از اهنگ هاش وصدای بنیامین
+6

مجید

به نقل از سجاد:
با سلام یعنی خیلی خیلی افتضاح بود مردم فیلم میبینن که حالشون یکم بهتر بشه ن اینکه اعصابا رو خورد کنه
ینی خاک تو سرتون که آبروی بالیوود رو هم بردین با اون پایان احمقانتون
ما که امروز خونوادگی دیدیم از سزشب پکریم
شما که نمیتونین یه فیلم مثل ادمیزاد درس کنین چرا پولو سرمایه ی خودتون وملتو هدر میدین


من که خوشحالم این فیلمو ندیدم و نخواهم دید :-)
اصلا نیازی به دیدنش نیست
همون کلیپ موزیکالی که با صدای بنیامین از شبکه PMC پخش میشه نشون میده که این فیلم چقد مزخرفه !
واقعا اگه کسی این فیلمو ببینه به نظر من خودش به شعور خودش توهین کرده !!!
+3

عرفان

بابا این چه فیلمیه به خاطر این فیلم 3 بار از ته قلب گریه کردم چند روزه معده درد گرفتم به خدا بعضی اوقات ساعت 4 صبح پا میشدم از درد میرفتم با خانواده آمپول میزدم تا دردمو کم کنه. شاید برای بعضیا خنده دار باشه ولی واقعا اواخرش خیلی احساسی بود . خدا رو شکر الان حالم خوبه رفتم فوق تخصص معده اون حل کرد . خدا تو رو حفظ کنه برادری که منو نجات دادی . من دیگه از این به بعد میرم تو کار طنز. خنده دوای هر دردیه
+4

سجاد

با سلام یعنی خیلی خیلی افتضاح بود مردم فیلم میبینن که حالشون یکم بهتر بشه ن اینکه اعصابا رو خورد کنه
ینی خاک تو سرتون که آبروی بالیوود رو هم بردین با اون پایان احمقانتون
ما که امروز خونوادگی دیدیم از سزشب پکریم
شما که نمیتونین یه فیلم مثل ادمیزاد درس کنین چرا پولو سرمایه ی خودتون وملتو هدر میدین
+3

آنا

به نقل از سردار:
باسلام افراد معتقد اخه چرا انقد حسود هستید اولا اگه فیلم بد بود انقد فروش نمیکرد دوما ما وظیفه مون اینه از فیلم وکارکنانش حمایت کنیم که روز به روز بهتر شیم فیلم عاااااااااااااااااالی بود

ببخشید نمیدونستیم فیلم اگه به شعورمون هم توهین کرد باید ازش حمایت کنیم. به چیش باید حسودی کنیم. بیشتر خجالت کشیدیم تا حسادت
+6

mm

به نقل از سردار:
باسلام افراد معتقد اخه چرا انقد حسود هستید اولا اگه فیلم بد بود انقد فروش نمیکرد دوما ما وظیفه مون اینه از فیلم وکارکنانش حمایت کنیم که روز به روز بهتر شیم فیلم عاااااااااااااااااالی بود

شما اول برو یاد بگیر کلمه منتقد رو درست بنویس حالا تا بعدش ببینیم چی میشه یه کاری واست بکنیم :zzz
-23

سردار

باسلام افراد معتقد اخه چرا انقد حسود هستید اولا اگه فیلم بد بود انقد فروش نمیکرد دوما ما وظیفه مون اینه از فیلم وکارکنانش حمایت کنیم که روز به روز بهتر شیم فیلم عاااااااااااااا اااالی بود
+10

تیدا

ب معنی واقعی کلمه افتضاحححح بود اخه چقد ی فیلم میتونه اینقد ضعیف باشه ن بازیگرا ،نه موسیقی ن کارگردانی واقعا متاسفم برا کارگردان این فیلم
+3

حنا

سلام بمبی فقط اونجاش ک گلزار از رو دسکش دست دختره رو گرفته بو گری میکرد :lol: :lol: :lol: :lol: یک فیلم کاملن سطحی برای رده سنی نوجوانان .... ولی ی کم انصاف داشته باشیم ی همچین فیلمی فقط تو دوران نامزدی میچسبه :D :-* میدونم چرا احساس میکردم گلزار حرفاشو مث ی بچه مدرسه ای ک اجتماعی حفظ میکنه میگف :-x ی سوال چرا یه زنی از ی مردی بچه داره خانوادش نذارن با مرده ازدواج کنه؟
-11

مریم

بچه ها اخرش چرا کاریشما اینطوری شد ؟چش شده بود واقعا ؟
-2

سروش

این چه فیلمی بود که درس کردین؟!اعصاب ملت رو خراب کردین واقعا که.عرضه ندارین یه فیلم خوب درس کنین.چرا پایان اینجور فیلمی رو غمناک درست کردین؟!
+5

Zara

دوستان داغدار؛
یه چی میگم صحنه رو با فحشهای شما ترک میکنم؛
مری آفتِ جااااان :lol: :D

فقط گریه های گلزار با دختر ندیدش،مردم از خنده!

Nb

به نقل از Behroz:
به نقل از ملیکا:
بنظر من اینایی که کامنت گذاشتن نوشتن فیلم بده همشون یه نفرن با اسمای متفاوت .من تا الان با دوتا فیلم خیلی گریه کردم یکی این فیلم یکی محمد رسول الله مردم حصود ایران چشم پیشرفت هم ترازاشونو ندارن محمد رضا گلزار درخشید به نظر من که حتی از طرفدارای گلزار نیستم تو اون فیلم محشر بود کارگدان عالی بود که از یه خواننده چنین اجرای عالیی ساخته فیلم نامه عالی بود تک تک صحنه ها عالی بود فیلم انقدر فرازو نشیب داشت که یجا میخندیدیم یجا اشکمون در میومد کارگردانای ایران نه همشون اما بیشترشو فیلماشو یکنواخت .ولی این فیلم بی نقص نبود اما خیلی قشنگ بود

سلام کامنتتونو خوندم و دوست دارم بهتون یه فیلم معرفی کنم البته کارتون اسم انگلیسیش
Grave of the firefiles
مدفعن کرم های شب تاب
به نظر منی که بی احساس ترین ادمیم که میشناسم حتمی این محصولو ببین

وای من این فیلمو فکرکنم ۱۴سالم بود که دیدم،یعنی حتی اسمش هم بشنوم،حالم ناجور میشه،دوستان من این فیلمو یه بار دیدم،تا ۴۰سال به بقیه میگفتم حتی طرفش نرن.از بس که غمگین و تلخه تلخه.بعد این دیگه کلا فیلمای ژاپنی و چینی و ...نگاه نمیکنم
+6

الهام

دیالوگ هاش :))))
همه ی جمله هایی که تو اینترنت میبینیم از کوروش کبیر و گاندی و علی شریعتی و...
دیالوگ های فیلم بود
+5

مریم

سلام. امشب این فیلم نگاه کردیم به معنای واقعی کلمه میتوان گفت مزخرف و چرت و بی معنا بود؛ حیف وقتی که پای این فیلم گذاشتیم؛ بدترین فیلم نامه بدترین بازیگری بدترین موسیقی رو داشت.
+14

سلام زرشک

یعنی این گلزار و بنیامین بدترین انتخاب هایی بودن که یه کارگردان می تونست داشته باشه...بیچاره فراستی راست می گفت. گلزار فقط به درد مانکن بودن می خوره، مشکل ما اینه که تحمل شنیدن واقعیت ها رو نداریم. خدا کنه هندی ها نفهمن که این به اصطلاح فیلم اینقدر پرفروش شده، به خدا قسم سینمای هند سطحش خیلی خیلی بالاتر از سینمای ماست. این فیلم هم مخلوط سینمای هند و سینمای فارسی سی سال پیشه
-4

taha220

به نقل از آرمین:
درسته قابل مقایسه با فیلمای هندی نبود ولی این فیلم نشونه ی پیشرفت ایرانی ها بود ;-)

درود دوست عزیز
این دختره چی شد اخر فیلم مرد؟من متوجه نشدم

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی

جستجو