نقد و بررسی فیلم لاک قرمز

957874 234342

خلاصه داستان:

پس از اینکه پدر یک خانواده پائین شهری از دنیا می رود، صاحبخانه به سرعت خواهان تخلیه اعضای خانواده می باشد و این در حالی است که مادر خانواده نیز بر اثر سقط جنین در حال خونریزی است. در این وضعیت دختر نوجوان تصمیم می گیرد عروسک هایی که پدر می ساخته را بفروشد اما..

کارگردان

سید جمال حاتمی : فعالیتش را به عنوان برنامه ریز فیلمهایی نظیر « مارمول » و « یک تکه نان » کمال تبریزی آغاز کرد و بعدها دستیار اول او در فیلمهای « خیابان های ناآرام » و « طعم شیرین خیال » شد. « لاک قرمز » نخستین فیلم او در مقام کارگردان است.

درباره فیلم « لاک قرمز » :

فیلم « لاک قرمز » همانند اغلب ساخته های اجتماعی سینمای ایران که که موفق ترین آنها در چند سال گذشته بدون شک « ابد و یک روز » بوده، سعی دارد نگاهی موشکافانه به زندگی دختری از طبقه پائین اجتماع که درگیر مسائل گوناگونی می شود داشته باشد تا بتواند با در کنار هم قرار دادن مشکلات جامعه ، یک انتقاد آشکار به جامعه کنونی ایران داشته باشد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/laake_ghermez/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

در« لاک قرمز » فضایی آکنده از ترس و وحشت حکمفرماست بطوریکه حتی یک روزنه امید نسبت به پیشرفت یا حل شدن مشکلات اکرم ( پردیس احمدیه ) وجود ندارد. برخلاف بسیاری از آثار اجتماعی که در آن قهرمان داستان از دل مشکلات بیرون می آید و با تلاش به کورسوی امیدی برای رهایی از مشکلات دست می یابد، در اینجا خبری از چنین رویکردی نیست و مشکلات فیلم یکی پس از دیگری به داستان اضافه می شوند.

نکته مثبتی که می توان از پدیدار شدن این حجم از مشکلات در جریان فیلم به آن اشاره کرد این مسئله است که کارگردان سید جمال حاتمی به خوبی توانسته عمق زخم های یک دختر نوجوان در مواجه با مشکلات اجتماعی را به تصویر بکشد و مخاطبش را آگاه نماید. در واقع فیلمساز این هشدار را به مخاطب فیلمش می دهد که جامعه پیرامونش آکنده از مشکلات و بی اخلاقی هایی است که حد و مرزی برای آن تعیین نشده است.

اما متاسفانه فیلم در به تصویر کشیدن معضلات اجتماعی حد تعادل را از دست می دهد و بسیار بیشتر از آنچه که ظرفیت فیلمنامه نیاز داشته، مشکلات را بر سر دختر نوجوان داستان خراب می کند، مشکلاتی که هیچکدام هم حل نمی شوند به حدی که در انتهای فیلم دختر نوجوان تقریباً تمام مشکلاتی که خانواده های طبقات پائین جامعه می توانند بصورت پراکنده تجربه نمایند را یکجا تحمل میکند و هیچکس هم او را در این راه یاری نمی کند.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/laake_ghermez/thumbs/phoca_thumb_l_7.jpg

« لاک قرمز » اگرچه می خواهد به جامعه و آدمهایش انتقادات تندی از جمله مرگ عاطفه و احساس در انسانها را مطرح نماید، اما در موقعیت سازی به بلوغ نمی رسد بطوریکه در بخش هایی از فیلم و پس از دست رفتن پدر و بستری شدن مادر در تیمارستان، اقوام این خانواده از راه می رسند اما هیچکدام کوچکترین حس ترحم یا مسئولیتی به این بچه های بی سرپرست ندارند و در سوی دیگر خاله خانواده که ظاهراً متعصب است، به یکباره از اکرم روی گردان می شود. این حجم از بدی و سیاهی بصورت یکجا شاید خیلی در قصه گویی موثر نباشد.

متاسفانه بزرگترین ضربه فیلم در دقایق پایانی رقم می خورد، دقایقی که کارگردان مسائل مختلفی را در فیلم مطرح کرده است و می بایست همه آنها را با یک پایان بندی به نقطه ای قابل قبول برساند اما در این راه بدترین راه ممکن را انتخاب می کند تا متوجه شویم او نمی دانسته چطور باید برای این حجم از سیاهی و تباهی که در فیلم مطرح کرده یک پایان بندی مناسب در نظر بگیرد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/laake_ghermez/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

« لاک قرمز » اثری اجتماعی است که انتقاداتش را با زبانی تیز و بُرنده مطرح می کند و اتفاقاً این کار را به خوبی نیز انجام می دهد اما در حفظ تعادل در مطرح کردن انتقادات ناتوان عمل می کند. شاید اگر فیلمساز می توانست تنها بخشی از معضلات اجتماعی را انتخاب کرده و داستان فیلم را براساس آنها به جلو هدایت می کرد می شد نتیجه بهتری برای فیلم رقم زد. اما درحال حاضر « لاک قرمز » فیلمی است که می توان تقریباً تمام مشکلات زندگی را در آن مشاهده کرد که مسئولیت آن به یک دختر نوجوان سپرده شده است. شاید بتوان گفت این تنها بازی پردیس احمدیه است که در مقابل کوه مشکلات فیلم کم نمی آورد و مخاطب را دچار یاٌس و ناامیدی نمی کند.

 5                                                                     Photo Gallery2

 

منتقد : بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : لاک قرمز  lakeh2ffee

کارگردان : سیدجمال سید حاتمی

فیلمنامه : امیر عبدی

تهیه کننده : کامران مجیدی

مدیر فیلمبرداری: محمدرضا سکوت

بازیگران :

پردیس احمدیه

بهنام تشکر

پانته آ پناهی ها

مسعود کرامتی

مطالب مرتبط 

دیدگاه‌ها

شایان

فیلم بسیار خوبی بود. مشکلات اجتماعی جامعه را بدون تعارف به تصویر کشید. واقعا جای تامل و تفکر زیادی در این فیلم است . امیدوارم اکرم های جامعه ما بیشتر از گذشته دیده بشند .
-1

اهواز

بازیگرا فیلم قوی داستان جالب ولی پایانی واقعا چرت نچی شد تهش خوب خانوادرو بدست اورد ولی کجا بردشون ؟!
+2

hossein

به نقل از علیرضا:
خدایی این چه طرز نشون دادن مشکلات مردم هست . فیلم سراسر انرژی منفی بود . حالمون رو گرفت هیچ روزنه امیدی برای حل مشکلات نبود هی فقط مشکلات اضافه میشد . بنظر من فیلم جالبی نبود .

شما نگاه نکن چرا باید مشکلات زیر پرده بمونه ؟؟؟
واقعیت باید اشکار شه
+1

سیاوش

اثر سبک مدرنیسمی داشت .میخواست تنهایی انسان رو نشون بده و جامعه ای که همه رو مثل هم میخواد (عروسک های شبیه هم چه ساخت پدر چ ساخت اکرم ).به نظرم بهترین ایده فیلم همین ایده عروسک هاس.
سکانسی که باباهه اکرم رو میفرسته مغازه خیلی ضعیف بود .پدری با افکار سنتی و قدیمی و معتاد از لاک دختش تعریف میکنه...دختره بعد از یه شوخی که اصلا به موقعیتش نمیخورد می گه چرا زدیش باز دوباره یه شوخی دیگه.خیلی ضعیفه

علیرضا

فصل دوم دوران سرکشی بود. همون حس و میداد. این ژانر اگه تلخ و گزنده نباشه که فیلم نیست. کارتونه
جناب سید حاتمی لطفن ادامه بدین تا به( کمال ) برسین
خدا قوت
+4

فورست گامپ

سکانس پایانیش کشت منو، مخصوصا با آهنگ فوق العاده ی علیرضا قربانی
+6

مددکار

من بارها دیدم وقتی وارد ی خونواده معضل دار شدم از حجم همه نوع بدبختی که سر خانواده اومده متعجب شدم..تعداد دخترهایی مثل اکرم خیلی بیش از اون هست که فکر میکنید.
+2

م.ا

عالی بود فیلم به نظرم.اصلا هم غیر واقعی نبود چون واقعا همیشه اینطور نیست که یکی به داد ادم برسه بعضی ادما همیشه تنهان بی هیچ پشت و پناهی.پایان خوش واسه قصه هاست بیشتر
+2

Mohamad

سلام

به نظر من این فیلم ارزش دیدن رو داره حتمن ببینین

خیلی از خانواده ها با اینجور مسائل دست و پنجه نرم میڪنن و مردم هم بی توجه از ڪنارشون رد میشن بدون اینڪه ڪمڪی بڪنن

از نظر من این فیلم خیلی خوب تونست واقعیت رو به تصویر بڪشه ، من تو خیلی از سڪانس های فیلم بغض ڪردم و حتی اشڪم درومد

سڪانسی ڪه مادر اڪرم در واقع خانم پانته ا پناهی ها ڪه تیمار شده بود ایشون خیلی خوب تونست با بیننده ارتباط برقرار ڪنه و حتی اشڪ بیننده رو در بیاره با بازیه فوق العاده ای ڪه به نمایش گذاشت واقعن حس رو به بیننده القا ڪرد

خانم (پردیس احمدیه) هم عالی بودن مخصوصن اون سڪانسی ڪه جلوی بهزیستی داد میزدن

ڪارگردان فیلم اقای سید جمال سید حاتمی همون طور ڪه میدونید دستیار ڪارگردان اقای ڪمال تبریزی بودن ، ڪارگردانی این فیلم و فیلمبرداری هم خیلی خوب بود به طوری ڪه من ڪل فیلم با شخصیت اصلی فیلم یعنی اڪرم ۱۶ ساله همراه بودم و گاهی اوقات خودمو جای اون تصور میڪردمو با اون همزاد پنداری میڪردم

و تا اخر ، فیلم واسم جذابیت داشت تا ببینم اون چطوری با مشڪلات مواجه میشه و هر لحظه ڪه اون ناراحت بود من هم ناراحت میشدم و با شور و شوق اون من هم خوشحال میشدم و اون ثابت ڪرد ڪه میتونه دوباره خانواده رو دور هم جمع ڪنه
و ما دیدیم ڪه اون چه قدر خوب تونست با سن ڪمی ڪه داره از برادر و خواهر خودش حمایت ڪنه بدون اینڪه غرور خودش رو زیر پا بذاره و یا اینڪه به سمت خودفروشی بره
+6

فرشته

فیلم خییییییییییلی خوبی بود چقد باهاش گریه کردم . :cry: :cry: :cry: :cry:
-3

حسن

بنده بعد اینکه فیلم و دیدم شب همش کابوس و خواب های بد دیدم
+6

Askkoooo

به نقل از امیر:
سلام به دوستان
من نمیدونم هدف از این فیلمهای نا امید کننده و بی سروته چیه؟
ملت خیلی کم گرفتاری دارن با دیدن همچین فیلمی و با تراش بی وقفه یک دختر ۱۶ ساله که بی نتیجه میماند چه چیزی را میخواهند به ملت القا کنند .
این فیلم میتونست با تلاش دختر ۱۶ ساله خیلی قشنگ تر از اینها تموم میشد و نتیجه تلاش و امید را به بیننده القا میکرد نهبا این تموم کردن که آدمو از امید و تلاش و...نا امید کنه.
واقعاً متاسفم.

دوست عزیز این فیلم میخواد واقعیت رو نشون بده ن نمایانگر داستان های خوشمزه و پوشالی باشه
+12

مَهـِ بيتاب..

من امروز فرصت كردم و اين فيلمو ديدم! يه داستان تلخ و صد البته جذاب كه بيننده رو تا پايان با خودش همراه ميكنه.. انقدر كه چند دقيقه بعد از فيلم خيسي اشك روي گونه هاتو حس ميكني ! داستاني كه از دل جامعه اومده و از يه پايان شيرين خبر نميده چون تو واقعيت نه خبري از امداد غيبي هست و نه دستي كه دستگير باشه.. فقر درديه كه تا با تموم وجودت حسش نكني درك كردنش غير ممكنه! ما اكرم داستانو درك نكرديم.. اما دردشو حس كرديم .. باهاش همراه شديم .. باهاش گريه كرديم .. باهاش غصه خورديم.. نقطه ي قوت فيلم هم همين بود.. به ساده ترين شكل ممكن بيننده رو با قصه ي جذابش همراه ميكرد..
+7

mohammad khaki

سلام
وقتی که این فیلمو دیدم واااقععا یه حس خاص بهم دست داد
خیلی خوب بود مطمعنا همه خیلی از جاهای فیلم بغض یا حتی گریه هم کردن
بازی خانم پردیس احمدیه بی نقص و عالی بود بهشون تبریک میگم
واقعا تاثیر گذار بود :sad:
+5

طاها

فیلم را بدون اینکه حوصله ام سر برود و یا خسته بشوم به دقت نگاه کردم جاهایی دچار یاس شدم یه جاهایی بشدت با فیلم همذات پنداری کردم و بعضی جاها اشک ریختم و یه جاهایی از فیلم منقلبم کرد در مجموع فیلم خوبی بود و ارزش توصیه به دوستان را دارد.
اما آن عده از دوستانی که فیلم را غمگین یافتند و روح ظریفشان خدشه دار شد باید با واقعیت روبرو بشوند ما نمی توانیم مشکلات و مصائب مردم را نبینیم و الکی ادعا بکنیم همه چیز خوب است ... گاهی لازمه زخمها خدا بخورند تا خوب شوند...
با حرف دوستی هم که گفته بود نظام و حکومت باید شادی را در مردم ایجاد نماید و سیاست زدگی عامل افسردگی جامعه است کاملا موافقم.
+6

محسن

بعد دیدن این فیلم شاهکار اهنگ فندک تب دار محسن چاووشی رو گوش بدین

شدیدا میچسبه
+11

محسن

تنها چیزی که میتونم بگم :

این فیلم با همه حرف نمیزنه و برای خیلی ها سکوتی نا مفهوم داره .

نظرم در مورد سینما ایران عوض شد . عالی بود
+7

سعید

به نقل از فریبا:
واقعا که با این فیلم ساختنه تون فقط بلدید روحیه مردموخرابکنین !!!بجای این روش خوب زندگی کردن ،شاد بودن،خوشبختی رو به تصویر بکشین!!فقط روحیه مردمو خراب میکنین!!!ایشالاخدا به راهه راست هدایته تون کنه تا اینقدر مردمو ناامید نکنین


شما خندوانه ببین این فیلم برای همه نیست و عده ای خاص هستن که باهاش زندگی میکنن
+11

یکی مثل اکرم

من یه دختری هستم که تجربیات تلخ اکرم رو از خیلی سن پایین تر از اون دارم! این فیلم خیلی شبیه به واقعیت زندگی امثال ماهاست. کسایی که میگن انرژی منفیه یه لحظه به این فکر کنید یه عده هر چند کم دارن اینجوری زندگی میکنن. من سراسر فیلم همزادپنداری کردم با اکرم و به نظرم فیلم خیلی خوب و خوش ساختی بود با ایرادهای جزئی. امیدوارم نباشن یا کم باشن اکرم های جامعه ما چون تجربه بسیار سخت و تلخیه. و این که شاید باعث شه یه آدم فقط به یه نحوی به یکی مثل اکرم کمک کنه. همین هم خیلی خوبه
+9

sasa

اقا خدایی خیلی فیلم پر معنی و احساسی بود هرکسی با دیدنش
قطعا بغض میکنه انتخاب بازیگرانشم خوب بود در کل که روی
روحیه من خیلی تاثیر گذاشت
+7

ERFAN

به نقل از نازی:
من خیلی تحت تاثیرش قرار گرفتم فقط کاش منظوش از تیکه آخرو می فهمیدم :cry:

منظور این بود که فاصله تبدیل شدن اون دختر دبیرستانی به اکرم یک حادثه است
مثله مرگه پدر.....
+22

بهناز

به نقل از امیر:
سلام به دوستان
من نمیدونم هدف از این فیلمهای نا امید کننده و بی سروته چیه؟
ملت خیلی کم گرفتاری دارن با دیدن همچین فیلمی و با تراش بی وقفه یک دختر ۱۶ ساله که بی نتیجه میماند چه چیزی را میخواهند به ملت القا کنند .
این فیلم میتونست با تلاش دختر ۱۶ ساله خیلی قشنگ تر از اینها تموم میشد و نتیجه تلاش و امید را به بیننده القا میکرد نهبا این تموم کردن که آدمو از امید و تلاش و...نا امید کنه.
واقعاً متاسفم.

همیشه امید نتیجه نمیدن دوست عزیز
واقعیت رو نمیشه عوض کرد که مثل فیلما یهو یکی بیاد و همه مشکلاتتو گردن بگیره و بتونی بهش تکیه کنی
واقعیت اینه که خیلیا تکیه گاه ندارن
-13

امیر

سلام به دوستان
من نمیدونم هدف از این فیلمهای نا امید کننده و بی سروته چیه؟
ملت خیلی کم گرفتاری دارن با دیدن همچین فیلمی و با تراش بی وقفه یک دختر ۱۶ ساله که بی نتیجه میماند چه چیزی را میخواهند به ملت القا کنند .
این فیلم میتونست با تلاش دختر ۱۶ ساله خیلی قشنگ تر از اینها تموم میشد و نتیجه تلاش و امید را به بیننده القا میکرد نهبا این تموم کردن که آدمو از امید و تلاش و...نا امید کنه.
واقعاً متاسفم.
+6

ساراپیریایی

اصن از زور ناراحتی خوابم نمیبره .حالا ک فیلمه لااقل تهشو درست تموم میکردین
+9

h

خيلي احساسي بود
واقعيت خيلي از مردم اينه
كاش هيچ دختري حتي ي ضره ازين مشكلات رو هم تجربه نكنه
+5

نازی

من خیلی تحت تاثیرش قرار گرفتم فقط کاش منظوش از تیکه آخرو می فهمیدم :cry:
-23

فریبا

واقعا که با این فیلم ساختنه تون فقط بلدید روحیه مردموخرابکنین !!!بجای این روش خوب زندگی کردن ،شاد بودن،خوشبختی رو به تصویر بکشین!!فقط روحیه مردمو خراب میکنین!!!ایشالا خدا به راهه راست هدایته تون کنه تا اینقدر مردمو ناامید نکنین
+2

حمید آبجار

این فیلم تصویری از هزاران هزار موردی هستش ک در اجتماع ما بدونی حمایت هیچ فرد و ارگان و دولت و حتی پشتوانه ای فقط و فقط با تکیه بر توانایی خودشون و امید ب خدا دست ب کار میشن و گلیم خودشونو از اب بیرون میکشن ....
حد اقل داستان شبیه 200 کارافرین برتر ایرانی هستش ک زندگینامشونو توی نت میتونید سرچ کنید ....
و همه زمانی ب موفقیت رسیدن ک در سخت ترین شرایط زیر صفر ب فکر یک حرکت تازه افتادن
+17

بهناز

به نقل از فرزانه:
همین حالا دارم میرم این فیلمو ببینم وقتی از سینما اومدم بیرون نظرمو میگم بهتون 8)

از سینما برنگشتی؟ :lol:
+41

بهناز

عالی بود
عالی
صحنه ای که خبر از مادرش میاد و لبخند روی لباش محو میشه و بعد مادرش توی تیمارستان میبینه
صحنه ای که موهاشو کوتاه کرد و روی عروسکا میفروخت مث عضو مهمی از بدن
صحنه ای که قبل از اون از خوشحال فروش یه دونه عروسکش به هوا میپرید
صحنه ای که لباس مادرشو تنش کرد و بعد جلوتر خودشو نشون میده با لباس مدرسه، همون دختری که از آرزوهاش میگفت از موهای بلندش میگفت ولی.... با کوتاه کردن موهاش همه ی آرزوهاش مردن
درست ناامیدکردن هرکدوم از امیدهاش اونم بلافاصله مث فروش عروسکشو دستگیریش، پیداش شدن مادرش و بستریش، حکم دادگاه و شرط خونه
بازیه پردیس احمدیه واقعا عالی و تاثیرگذار بود
قطعا بازیگر توانمندی هستند
-28

علیرضا

خدایی این چه طرز نشون دادن مشکلات مردم هست . فیلم سراسر انرژی منفی بود . حالمون رو گرفت هیچ روزنه امیدی برای حل مشکلات نبود هی فقط مشکلات اضافه میشد . بنظر من فیلم جالبی نبود .
+16

پویان

نقد بسیار سطحی بود و انتظار بالاتر ميرفت... در هر حال به نظرم فیلم بسیار قوی بود. در حد ابد و یک روز نیس اما اصلا ضعیف نیس و دیدنش واقعا ارزش داره. در هیچ کجای فیلم هم دیده نمیشه که اکرم جلوی حجم مشکلات کم بياره و سکانس آخر به نظرم عالیه و حرف های بسیاری با خودش داره
+21

محسن

عالی بود مخصوصا اخر فیلم که دوربین پشت سر اکرم حرکت میکرد و بعدش رفت سراغ یه دختر دیگه...این یعنی دخترای شبیه اکرم تو جامعه ما کم نیستن،،،حتما این فیلمو ببینید
+19

moha

:cry: وحشتناک ترین فیلمی بود که تا حالا دیدم
کلی گریه کردم
+14

pkn

فیلم خیلی عالی بود پر معنا و مفهوم.
توصیه میکنم تماشا کنید
+4

roshanak

به نقل از سارا:
فیلم فقط سلام بمبئی

الهی بگم چی بشی حرف نزن
+15

Saman

نقد جالبي نيست به نقد هاي ديگر هم سر بزنيد...داستان فيلم داستاني يه كه شايد هر روز داره تو كوچه پس كوچه هاي اين كشور اتفاق ميوفته و ماها فقط تماشا مي كنيم و بدون اندك كمكي از كنارشون با لبخند رد ميشيم....
-2

مريم

من اين فيلم رو ديدم و موافق اقاى على
هستم هدايت مردم به سمت و سويى كه جدا از سياست باشن و به طبع شادتر كار بسيار مهميه كه دولت ها در كشىر هاى غربى انجام ميدن ، شاد بودن كاملا هم دست خود ادم هاى جامعست هم به مقدار زياد دولت و اقداماتش نقش دارن توى اين فريضه ، دقيقا منم الان دارم در كانادا زندگى ميكنم و واقعا مشكلات و بدبختى هايى كه كه قشر ضعيف اينجا باهاش برخورد دارم حتى از تصور ايرانى ها خارجه ولى شادن اين شادي و اميد بهشون تزريق ميشه ، در گير نبودن با مسايل سياسى اقتصادى و اجتماعى اونارو شاد نگه داشته خودشونو با هيچ كس مقايسه نميكنن پس با همون مشكلات فكر ميكنن خوشبخت ترين ، من فكر ميكنم اين وظيفه هنرمند نيست كه مردمو شاد كنه اين وظيفه دولت مردانه كه مردم رو از بودن در صحنه هاى مختلف كنار بزنه صحنه هاى سياسى و ... ، به طور مثال اگر الان شروع بشه و مردم شروع به اموختن و دانستن هروزه در علم روانشناسى بشن بيمارى ها و ... بعد يك مدت عده زيادى حس ميكنن بيمار هستن تمام اقشار با روحيه هاى مختلف نميتونن يك مسيله رو با يك نگاه قوى نگاه كنند بعضى ها روحيه حساس ترى دارند به صورت ژنتيكى ، همينطور سياست وقتى سياست وسط زندگى همه هست رو هركس يك جور تاثير ميذاره مردان سياسى در طول تاريخ از نظر روحى و فكرى قوى و باهوش بودن نبايد توقع چنين روحيه اى رو از همه ادم هاى عادى داشته باشيم پس بودنش در زندگى همه عامل افسرده بودن مردم ميشه چيزى كه اينطرف شاهدش نيستيم با اينكه واقعا بدبختى هاى مردم ضعيف اينجا از تصور ايرانيا خارجه
+25

علیرضا

سلام دوستان از همه شما عزیزان عذرخواهی میکنم که این مسله را بجای نقد فیلم،اینجا عرض میکنم،ولی این فیلم جدا از هر نتیجه ای، باعث شد من یک سری به سوپری های پایین شهر بزنم،خانواده هایی بودن که حتی روزی یک تخم مرغ هم بصورت نسیه از اونجا برده بودند،و ماها بود برای تسویه نیامده بودند،لطفا اگر در توانتون بود،سری بزنید و از بار حسابهای آنها کم کنید،شب عیده،ما هم کمی در آرامش این خانواده ها سهیم باشیم
-19

مریم

فیلمش قشنگ بود داستانش ولی آخرش چقدر چرت تموم شد چی شد اصلا ؟؟؟؟؟؟؟؟ عجب
+15

زهره

علي رغم نقدي كه در متن بر آخر فيلم شد اتفاقا بسيار فيلم گويا تمام شد ، دخترك براي فروش عروسكهايش از موي سر و ماتيك قرمز بجاي كمك گرفت . شايد استعاره اي بود برهدايت شدن زنان فقير و دختران بي كس به خودنمايي و خود فروشي.
+11

یکی

بابا این چی بود من تو سینما انقدر بغض,کردم اومدم خونه اعصاب خرا, تازه سر راهم به هر فقیری رسیدم پول دادم یه فایده ای هم داشت. هی روزگار به امید اینکه هیچ فقری تو دنیا نمونه حدقل سطح جز متوسط جامعه بشن :sad:
+5

فرزانه

همین حالا دارم میرم این فیلمو ببینم وقتی از سینما اومدم بیرون نظرمو میگم بهتون 8)
+16

نسی

بهترین فیلمی بود که دیدم نیمی از زندگی من انگار توش به تصویر کشیده شده. بود
+16

لیلا

من هنوز این فیلم رو ندیدم اما با این دسته از فیلمها مشکلی ندارم . احساس میکنم به تصویر کشیدن مشکلات جامعه لازمه و البته ضروریه .
+23

علی

به نقل از پریسا:
من هنوز این فیلمو نددیدم...اما با نظر همگی موافقم...وااااقعا سینما همممش شده بدددبختی...بابا بعد از دانشگاه با هزاااار پروژه و بدبختی میری سینما یکم خستگیت رفع شه...بعد احساس بدبختی و ناامیدی میکنی....


سلام بمبئی رو برا امثال شما ساختن ...
آدم اول تحقیق می کنه بعد می ره فیلم می بینه ...
معلومه این فیلم به درد خستگی در کردن نمی خوره ...

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی

جستجو