آخرین نظرات بازدیدکنندگان

RSS

آخرین فعالیت های جامعه مجازی

 • پوستر جديد interstellar
  photos 2 ساعت پیش
 • Game of Thrones
  ( راب استارک زمانی که دستور جنگ با سپاهه تایوین لنیستر رو صادر کرد )
  تیون گریجوی: میترسی؟
  راب استارک: آره..
  تیون گریجوی: خوبه ،
  راب استارک:چرا !؟
  تیون گریجوی: این یعنی اینکه که احمق نیستی .
  photos 5 ساعت پیش
 • این ویدیو رو تو فیسبوک پیداش کردم. تعریفش رو خیلی شنیده بودم اما پیدا کردنش خیلی سخت بود. یک اکشن نوآورانه کوتاه که من رو به شخصه به اندازه یک بلاک باستر سنگین هالیوودی سرگرم کرد.
  لینک ویدیو در فیسبوک: https://www.facebook.com/video.php?v=10200790141664394
  profile 21 ساعت پیش
 • یک آواتار جدید آپلود کرده
  profile 2 روز پیش
 

نقد و بررسی فیلم جاذبه ( Gravity )

( 51 رأی )
8.6

1

« جاذبه » یکی از آثاری بود که آلفونسو کارون سالها ایده ساخت آن را در ذهنش داشت اما بنا به گفته خودش، به جهت اینکه قدرت تکنولوژی در زمان شکل گرفتن این ایده در ذهنش به اندازه کافی نبود، از ساختن این فیلم منصرف شده بود تا سال 2009 که جیمز کامرون با فیلم « آواتار » ، انقلابی در جلوه های ویژه کامپیوتری برپا کرد. « آواتار » و تکنیک های جدید خلق جلوه های ویژه و مخصوصاً بخش سه بعدی آن، کارون را مجاب کرد که تکنولوژی مورد نظرش برای ساخت « جاذبه » ظهور کرده و وی می تواند ایده ای که سالها در پی ساختن فیلم براساس آن بوده را فیلم تبدیل کند. حالا « جاذبه » پس از مدتها کار فنی ( مدت زمان فیلمبرداری این اثر معمولی بود اما اقدامات پس از تولید مدتها طول کشید ) ، به اکران در آمده آن هم در حالی که اکثر ستاره های هالیوود به بهانه های مختلف ( از بارداری گرفته تا حوصله نداشتن! ) از بازی در این اثر خودداری کردند و در نهایت نوبت به ساندرا بولاک و جورج کلونی رسید تا در این اثر پردردسر حضور پیدا کنند.

مهندس پزشک برتر ناسا به نام ریان2 استون ( ساندرا بولاک ) در اولین سفر خود به خارج از کره زمین، به همراه فضانورد با تجربه مت کوالسکی ( جورج کلونی ) به یکی از ماموریت های شاتل اعزام می شوند. اما درست در زمانی که آنها در حال انجام ماموریت هستند، یک تکه از سفینه فضایی متعلق به روسیه به شاتل آنها برخورد کرده و شاتل آنها را نابود می کند. با اینحال ریان پس از این فاجعه زنده زنده مانده اما ارتباطش با زمین و فرمانده قطع می شود و این در حالی است که اکسیژن وی هم در حال اتمام است...

در تاریخ سینما کمتر مشاهده شده که به آثار فضایی " غیر اکشن " بهای کافی داده شود. بدون شک مهمترین اثر فضایی غیراکشن که تبدیل به یکی از ماندگارترین آثار سینما شد « 2001 : یک اودیسه فضایی/ 2001: A Space Odyssey » به کارگردانی استنلی کوبریک بود که کاملاً یک استثناء در تاریخ سینمای علمی – تخیلی محسوب می شود. البته در سالهای اخیر در حوزه فضا، آثار بسیار زیادی اکران شده اند که تقریباً همگی آنها اکشن بودند و توفیق هنری کسب نکرده اند. اما « جاذبه » پس از سالها می تواند یک اتفاق خوشایند در سینمای علمی – تخیلی محسوب شود که خوشبختانه اینبار دیگر قرار نیست صرفاً یک اکشن شلوغ باشد.
3
« جاذبه » اکثری کاملاً یکدست و جذاب است که به واسطه حضور عوامل کاملا حرفه ای ( که تقریباً همگی آنها سابقه کاندیداتوری اسکار را دارند ) ، 90 دقیقه تماشاگر را درگیر خود می کند و اجازه راحت نفس کشیدن را به مخاطب خود نمی دهد. ما در « جاذبه » در مجموع با 2 بازیگر مواجه هستیم که به شخصیت پردازی بسیار خوبی دارند و انگیزه های رفتاری آنان بطور کامل توسط آلفونسو کارون ( که به همراه پسرش، فیلمنامه نویس این فیلم هم محسوب می شود ) به تصویر کشیده شده و تماشاگر کمترین ضعفی را در این بخش حس نخواهد کرد. کارون به خوبی توانسته تاثیر ترس بر تصمیم گیری های ضعیف شخصیت اصلی داستان را نمایان کند و شخصیت قوی اما شکننده ریان را برای تماشاگر شرح دهد. خوشبختانه کارون شخصیت اصلی داستات را بی جهت در اعماق فضا متحول نمی کند و بی جهت هم آنان را صاحب انگیز نکرده است. به همین جهت مخاطب « جاذبه » خیلی راحت می تواند با شخصیت های فیلم را درک کرده و با آنان کنار بیاید.

« جاذبه » علاوه بر شخصیت پردازی دقیق ، از کارگردانی فوق العاده ای هم بهره می برد که به واسطه حضور آلفونسو کارون و سبک خاص کارگردانی اش، بدون شک تماشاگران را حیرت زده خواهد کرد. کارون 4به واسطه سبک منحصر به فرد کارگردانی اش، عادت به گرفتن شات های طولانی دارد و از این ویژگی در « فرزندان بشریت / Children of Men » نیز به خوبی استفاده کرده بود. اما اگر شات های طولانی انتهای فیلم « فرزندان بشریت » و دقایق پر تعلیق آن فیلم شما را حیرت زده کرده است، پس باید به تماشای « جاذبه » نشسته و شات های طولانی این فیلم را مشاهده کنید که کاملاً منحصر به فرد و بی نظیر است و مهمتر اینکه در فضایی بی صدا رخ می دهد. کارون در نمای برخورد پسمانده سفینه روسی به شاتل، با وسواس آشنایی که از او سراغ داریم، نمایی طولانی و جذاب را خلق کرده که نفس ها را در سینه حبس می کند . چنانچه موفق به تماشای این فیلم بصورت سه بعدی شوید، نماهای طولانی کارون می تواند واقعاً شما را به وحشت بیندازد!

جلوه های ویژه « جاذبه » یکی از بخش هایی است که از حالا می توان نام آن را به عنوان یکی از گزینه های جدی کسب اسکار مطرح کرد. آلفونسو کارون در بکارگیری جلوه های ویژه در « جاذبه » از افراط پرهیز کرده اما تا جایی که توانسته با تکنیک های مختلف کارگردانی و فیلمبرداری، وهم و ترس را به مخاطب انتقال داده است. پیش از این، استنلی کوبریک در « 2001 : یک اودیسه فضایی » به خوبی موفق شده بود با استفاده از هنر کارگردانی خودش و البته تیم جلوه های ویژه هنرمند فیلم، محیطی بی نظیر توام با ترس را برای تماشاگران به ارمغان بیاورد و حالا پس از گذشت سالها، آلفونسو کارون نیز با بهره گیری از تیم قدرتمند جلوه های ویژه خود، با هنرمندی و ظرافت کامل، تماشاگر را وجد می آورد و در لحظاتی هم وی را به وحشت می اندازد! جلوه های ویژه بروز و چشم نواز « جاذبه » اگرچه عالی است، اما مدیریت و خلاقیت کارون در بکارگیری این تکنولوژی ، ارزش آن را دو چندان کرده5 و به راحتی می توان لقب " خلاقانه ترین جلوه های ویژه " سال را به این فیلم نسبت داد.

بازیگران « جاذبه » که تعداد آنها فقط دو نفر هست ( صرف نظر از صدای مرکز کنترل که توسط اِد هریس صداگذاری شده ) ، در نقشهایشان عالی هستند. ساندرا بولاک در نقش ریان، یکی از بهترین روزهای بازیگری خودش را پشت سر گذاشته و به نظرم اگر آکادمی اسکار توانسته به واسطه حضور وی در فیلم « نقطه کور / The Blind Side » اسکاری به او اهدا کند، پس حتما می تواند برای فیلم « جاذبه » نیز یک مجسمه دیگر ، اما اینبار با شایستگی بیشتر، به وی اهدا کند چراکه بولاک در فیلم « جاذبه » به مراتب تحسین برانگیز تر از « نقطه کور » ظاهر شده است. بولاک به استادی موفق شده تا سیمای زنی که در اعماق فضا دچار یاُس شده و درماندگی به وضوح در چهره اش قابل مشاهده است را به تصویر بکشد. بازی تحسین برانگیز ساندرا بولاک در « جاذبه » چنانچه پس از سالها ، اعضای آکادمی به یک فیلم علمی و تخیلی روی خوش نشان بدهند، می تواند منجر به دریافت دومین اسکار برای وی شود. جورج کلونی در نقش مت کوالسکی ، اگرچه حضور پر رنگی ندارد و تنها دقایقی وی را حال راهپیمایی در فضا می بینیم ، اما مثل همیشه قابل قبول است. اصولاً کمتر می توان جورج کلونی را در نقشی مشاهده کرد و از آن لذت نبرد هرچند آن نقش کوتاه باشد!

« جاذبه » همانند6« زندگی پای / Life of Pi » فیلمی درباره خودشناسی ، ایمان و یافتن دلیل برای زنده ماندن و زندگی کردن است. کارون با ساخت « جاذبه » علوه بر دستاوردهای جذاب و تحسین برانگیزی که در بخش فنی داشته، در بخش روایت داستان و شخصیت پردازی نیز به توفیق رسیده است. کارون با مدیریت و تسلط خود بر کارگردانی و همچنین تیم حرفه ای که در اختیار داشته، موفق به ساخت فیلمی شده که از همین حالا به راحتی می توان نامش را به عنوان یکی از کاندیداهای اصلی اسکار ، مخصوصاً در بخش های بازیگری ، کارگردانی، جلوه های ویژه و فیلمبرداری مطرح کرد. لذت تماشای « جاذبه » تجربه ای است که به هر سینما دوستی توصیه می کنم حداقل یکبار آن را امتحان کند چراکه امکان ندارد با تماشای « جاذبه » بتوانید از آن لذت نبرید!  

اما سوال اینجاست که آیا آکادمی اسکار هنوز قصد دارد نسبت به آثار علمی – تخیلی بی توجه باشد؟

10                                     Photo Gallery                                            trailer icon

منتقد : میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید
gravity
 
جاذبه : Gravity

کارگردان : Alfonso Cuarón

نویسنده : Alfonso Cuarón ، Jonás Cuarón

بازیگران :

Sandra Bullock...Ryan Stone

George Clooney...Matt Kowalski

Ed Harris...Mission Control (voice)

Orto Ignatiussen...Aningaaq (voice)

و...

ژانر : درام - تخیلی

رده سنی : PG-13( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 90 دقیقه

نظرات   

 
0 #35 سحر 1393-06-08 13:02
فقط میتونم بگم حیرت انگیز بود..... جایی که رایان اشک میریخت من داشتم زارمیزدم وجایی که اکسیژنش داشت تموم می شد من در حال ایست قلبی بودم......... :o
بازگو کردن
 
 
0 #34 ... 1393-06-06 22:19
نقل کردن نیلا:
نقل کردن M111:
فیلم خیلی جالبی بود (صرف نظر از ایرادات علمی!!!)
ولی به وضوح نظریه داروین رو تبلیغ کرد
سکانس آخر فیلم رو بیاد بیارید
وقتی اون غورباقه (دوزیست) رو نشون داد که میومد بالای آب و بازیگر هم بدنبالش اومد بیرون و بازحمت خودش رو از آب بیرون کشید و به خشکی قدم گذاشت !
نظریه تکامل

ضمن نشون دادن عکس خدا و مثلا پسرش (البته استغفرالله) در سفینه آمریکایی و نشون دادن مجسمه بودا در سفینه
چینی
و یا اینکه دعا کردن بلد نبود بالاخره موفق شد، بدون اینکه هیچ نیازی به خدا داشته باشه!!

:/
لابد میخواید این فیلمم ب فمینیستا ربط بدید!
بازگو کردن
 
 
+2 #33 Maedeh 1393-02-17 16:07
واقعا عالی بود فکر نمی کردم اینقدر جذاب باشه و بازی فوق العاده سندرا بولاک که دیگه حرف نداشت جوری بازی کرده بود که انگار واقعا این حوادث داشت براش اتفاق می افتاد .. یکی از بهترین فیلم هایی بود که دیدم ای کاش سینمای ایران هم یه همچین فیلم های زیبایی می ساخت نه آثاری مثل اخراجی ها!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
بازگو کردن
 
 
-1 #32 --- 1393-02-10 23:48
نقل کردن m111:
نقل کردن مصطفی:
نقل کردن ش:
فیلم خیلی خوب بود اما کارگردان به نکاتی علمی توجه نکرده بوده به قول خودمون سوتیهای علمی کم نداشت . توی خلائ وقتی صفحه جلوی کلاه نفر سوم شکسته باید کلا مت[....} بشه همینطور کسانی که تو ایستگاه مرده بودن .
یا مثلا از یک ایستگاه به دیگری باید مدتی در شرایط بینابین موند تا فشار متفاوت منطقه دوم برای فضانورد قابل تحمل بشه و ...

مشکلت اینه که فیلم رو با مستند اشتباه گرفتی!!!!!!!!!!!!!

فیلم باید با واقغیات غلمی جور باشه تا باورپذیرتر بشه...
افراد توی شاتل باید منفجر می شدند و غیره


اتفاقا اگر فردی در فظا لباسش برداشته شه! سریعا ک منفجر نمیشه! حدود 10 ثانیه ای طول می کشه و اگه مرده باشه فشارش سریع با محیط وفق داده میشه و دیگه منفحر نمیشه! مشکل از فیلم نبود!
بازگو کردن
 
 
0 #31 m111 1393-02-10 22:49
نقل کردن مصطفی:
نقل کردن ش:
فیلم خیلی خوب بود اما کارگردان به نکاتی علمی توجه نکرده بوده به قول خودمون سوتیهای علمی کم نداشت . توی خلائ وقتی صفحه جلوی کلاه نفر سوم شکسته باید کلا مت[....} بشه همینطور کسانی که تو ایستگاه مرده بودن .
یا مثلا از یک ایستگاه به دیگری باید مدتی در شرایط بینابین موند تا فشار متفاوت منطقه دوم برای فضانورد قابل تحمل بشه و ...

مشکلت اینه که فیلم رو با مستند اشتباه گرفتی!!!!!!!!!!!!!

فیلم باید با واقغیات غلمی جور باشه تا باورپذیرتر بشه...
افراد توی شاتل باید منفجر می شدند و غیره
بازگو کردن
 
 
-1 #30 مصطفی 1393-02-03 00:53
نقل کردن ش:
فیلم خیلی خوب بود اما کارگردان به نکاتی علمی توجه نکرده بوده به قول خودمون سوتیهای علمی کم نداشت . توی خلائ وقتی صفحه جلوی کلاه نفر سوم شکسته باید کلا مت[....} بشه همینطور کسانی که تو ایستگاه مرده بودن .
یا مثلا از یک ایستگاه به دیگری باید مدتی در شرایط بینابین موند تا فشار متفاوت منطقه دوم برای فضانورد قابل تحمل بشه و ...

مشکلت اینه که فیلم رو با مستند اشتباه گرفتی!!!!!!!!!! !!!
بازگو کردن
 
 
+1 #29 فرشاد 1393-02-02 01:15
طبق معمول تعریف و توضیح فیلم. از بینش و معنا و مفهوم فیلم هیچ خبری نیست.
بازگو کردن
 
 
0 #28 sinemaee 1393-01-02 15:29
بالاخره جاذبه شد؟
http://rezap90.parsiblog.com/
بازگو کردن
 
 
-1 #27 ابراهیم 1393-01-02 15:25
بچه ها آخر فیلم چطور شد بالاخره نجات پیدا کرد یا نه من نتونستم آخرشو نگاه متا :cry: سفانه
بازگو کردن
 
 
+1 #26 نیلا 1392-12-28 18:23
نقل کردن M111:
فیلم خیلی جالبی بود (صرف نظر از ایرادات علمی!!!)
ولی به وضوح نظریه داروین رو تبلیغ کرد
سکانس آخر فیلم رو بیاد بیارید
وقتی اون غورباقه (دوزیست) رو نشون داد که میومد بالای آب و بازیگر هم بدنبالش اومد بیرون و بازحمت خودش رو از آب بیرون کشید و به خشکی قدم گذاشت !
نظریه تکامل

ضمن نشون دادن عکس خدا و مثلا پسرش (البته استغفرالله) در سفینه آمریکایی و نشون دادن مجسمه بودا در سفینه
چینی
و یا اینکه دعا کردن بلد نبود بالاخره موفق شد، بدون اینکه هیچ نیازی به خدا داشته باشه!!
بازگو کردن
 
 
+3 #25 M111 1392-12-25 09:28
فیلم خیلی جالبی بود (صرف نظر از ایرادات علمی!!!)
ولی به وضوح نظریه داروین رو تبلیغ کرد
سکانس آخر فیلم رو بیاد بیارید
وقتی اون غورباقه (دوزیست) رو نشون داد که میومد بالای آب و بازیگر هم بدنبالش اومد بیرون و بازحمت خودش رو از آب بیرون کشید و به خشکی قدم گذاشت !
نظریه تکامل
بازگو کردن
 
 
+2 #24 سه بعدی 1392-12-23 10:00
من سینمای سه بعدی دارم
نمیخواستم دلتون رو بسوزونم .. ولی گفتم منم تجربه ی دیدنشو براتون بگم
نسخه ی 10 گیگا بایتشو دانلود کردم و سه بعدی 140 اینچ دیدمش
تا الان دو بار فیلمرو دیدمش... تا جایی که میتونید نسخه ی سه بعدیشو ببینید که ارزش این فیلم به دیدن سه بعدی و تو سینما دیدنشه
هم خوشحالم هم ناراحت
خوشحالم که تونستم فیلم به این قشنگی رو ببینم.
ناراحتم از اینکه فکر نمیکنم دیگه تو سینمای سه بعدیم فیلم قشنگ تر از این رو ببینم!
اینقدر سه بعدیش و جو فیلم قشنگه که وقتی رایان به زمین برمیگرده من هنوز تو فضا بودم !!! :lol:

بی نظیر بود
بازگو کردن
 
 
+3 #23 raha72 1392-12-19 17:05
به نظر من فیلم خیلی خوبیه البته سوتی های علمی داره ولی انقدر آدم رو با جلوه های ویژه اش همراه میکنه که به چیزهای دیگه فکر نمیکنه.
به نظرم شخصیت های فیلم هم هرکدوم حامل یک پیام هستند البته نفش رایان حاوی پیغام امید و تلاش برای زندگی است ولی ییامی که مت داره و دوستان هم اشاره نکردند اینه که از لحظه لحظه های زندگیت لذت ببر حتا اگه بیشتر از چند ثانیه زنده نباشی و این جمله رو به ذهن من میاره که:
شاگردی راستین باش و بخت و اقبال رو دریاب در مرز مخاطره زندگی کن و بر طناب بند بازی جست و خیز.اگر افتادی ،از بادی که به صورت خندانت میخورد لذت ببر...
بازگو کردن
 
 
+5 #22 ناصر طاهرکرد 1392-11-29 00:12
"جاذبه " فوق العاده بود.
بازی ساندرا بولاک از برجسته ترین امتیازات فیلم بود.
این هنرمند باوقار و دوست داشتنی، با بازی دیوانه کننده اش در یک فضای بسته و محدود توانایی های خارق العاده خود را به رخ دوستداران سینما کشید و جاودانه شد.
جلوه های ویژه فیلم آنقدر طبیعی و باورپذیر است که تماشاگر را با خود به فضا می برد!
در این فیلم فقط صورت جرج کلونی را، آن هم از ورای ماسک غبارگرفته اش می بینیم. اما بازی صورت او ( هر چند کوتاه و مختصر ) آنقدر گیرا و موثر است که به یکی از مشخصه های فیلم بدل می شود.
از موسیقی خارق العاده فیلم هم هر چه بگویم کم گفته ام.
موسیقی فیلم به خوبی توانست احساساتی از جمله ترس، دلهره، اضطراب، عواطف انسانی، امید، ناامیدی، تحول و دگرگونی را در جای خود به مخاطب انتقال دهد و به کمک فیلم بیاید.
فیلمنامه خوب، دیالوگ های سنجیده، تصویربرداری تحسین برانگیز و صدابرداری استادانه از دیگر امتیازات " جاذبه " بود.
به عبارت دیگر باید گفت: آنچه خوبان همه دارند، "جاذبه" یک جا دارد!
بازگو کردن
 
 
+4 #21 محمد 1392-11-24 00:18
نقل کردن رضا:
فیلم حرف خاصی نداشت جز جلوه های تصویری و صدابرداری خوب. اگه بخوایم تلاش برای زنده موندن رو ملاک قرار بدیم فیلمای به مراتب بهتر از این مث زندگی پای و 72 ساعت رو می شه بهشون اشاره کرد

[quote name="رضا"]فیلم حرف خاصی نداشت جز جلوه های تصویری و صدابرداری خوب. اگه بخوایم تلاش برای زنده موندن رو ملاک قرار بدیم فیلمای به مراتب بهتر از این مث زندگی پای و 72 ساعت رو می شه بهشون اشاره کرد
72 ساعت؟!؟!؟!؟!!؟! ؟؟!؟!؟!
بازگو کردن
 
 
+4 #20 ش 1392-11-16 19:07
فیلم خیلی خوب بود اما کارگردان به نکاتی علمی توجه نکرده بوده به قول خودمون سوتیهای علمی کم نداشت . توی خلائ وقتی صفحه جلوی کلاه نفر سوم شکسته باید کلا مت[....} بشه همینطور کسانی که تو ایستگاه مرده بودن .
یا مثلا از یک ایستگاه به دیگری باید مدتی در شرایط بینابین موند تا فشار متفاوت منطقه دوم برای فضانورد قابل تحمل بشه و ...
بازگو کردن
 
 
+3 #19 sina 1392-11-14 22:45
این فیلم فوق العاده است.من که لذت بردم.اکثر فیلم هایی که اسکار می گیرن دارای سبک خاصی هستن که یه نواوری در موضوع با جلوه یا در فیلمنامه به وجود میارن.به نظر من این فیلم حتما اسکار میگیره :roll:
بازگو کردن
 
 
+4 #18 باران 1392-11-09 00:36
من الان فيلموديدم يك اثر بيادماندني بود حسه خاصي به انسان ميده ممنون ازنقد خوبتان
بازگو کردن
 
 
-17 #17 رضا 1392-10-22 21:31
فیلم حرف خاصی نداشت جز جلوه های تصویری و صدابرداری خوب. اگه بخوایم تلاش برای زنده موندن رو ملاک قرار بدیم فیلمای به مراتب بهتر از این مث زندگی پای و 72 ساعت رو می شه بهشون اشاره کرد
بازگو کردن
 
 
+1 #16 مهدی 1392-10-06 21:07
فیلم خوبی بود و احتمالا ماندگار شود
اما 2001 کوبریک یک چیز دیگه است
بنظرم طرح کلی داستان رو هم از 2001 کوبریک گرفته است آنجا که یکی از فضانوردان در فضا، معلق رها می شود واقعا حس عجیبی به آدم دست می دهد.
بازگو کردن
 
 
-20 #15 علی 1392-10-05 17:10
من الان این فیلمو دیدم بیشتر صحنه هاش تکراری و خسته کنندست من اصلا خوشم نیومد
بازگو کردن
 
 
+4 #14 navid 1392-09-29 06:48
ساندرا بولاک خارق العاده ست.واقعا بهترین بازیگر زن دنیاست و فیلم جاذبه هم فوق العاده بود
بازگو کردن
 
 
+11 #13 اودیسه 1392-09-20 23:27
این فیلم بی نظیره ...، جزو بهترین فیلمایی بود که تا به حال دیدم!!
بازگو کردن
 
 
+10 #12 kardox 1392-07-24 15:34
children of men عالی بود، حتما باید فیلم این کارگردان رو دید
بازگو کردن
 
 
+3 #11 mgh 1392-07-24 15:20
سلام حتما باید خیلی باحال باشه راستی کیفیت اصلیش اومده؟
بازگو کردن
 
 
-16 #10 maryam 1392-07-17 09:01
نقل کردن نازی:
از سندرا بولاک خوشم نمیاد اصلا :sad:

منم همين :sad:
بازگو کردن
 
 
+3 #9 The Rock 1392-07-15 22:22
قالب جدید سایت مبارک
بازگو کردن
 
 
-22 #8 نازی 1392-07-15 13:16
از سندرا بولاک خوشم نمیاد اصلا :sad:
بازگو کردن
 
 
+6 #7 freeman 1392-07-14 23:06
اگه مثل children of man باشه که معرکس
وقتی یادش میوفتم موهای تنم سیخ میشه :cry: :cry: :cry: :cry:
بازگو کردن
 
 
+5 #6 Sohrab.LA 1392-07-14 12:18
فیلمو دیشب دیدم واقعا وصف ناپذیره عظمتش. هرکی تونست بصورت IMAX ببینیه که هیجانش تمام نشدنییییییییییی یی هست
بازگو کردن
 
 
+3 #5 نادیا 1392-07-14 11:43
اشاره خیلی خوبی به فرزندان بشریت کردید. هیچوقت اون نمای طولانی اخر فیلم رو یادم نمیره که کلایو اوون میرفت داخل ساختمان وسط اون جنگ. بی نهایت زیبا و تاثیرگذار بود اون فیلم و اینم که اینجور گفتید باید عالی باشه. حتما می بینم
مرسی از نقد خیلی خوبتون
بازگو کردن
 
 
+3 #4 AmirR 1392-07-14 01:33
شخصا از کارهای آقای کارون لذت می برم.واقعا درست گفتید که ایشون مهارته منحصر به فردی در گرفتنه Longshotها دارن.هیچوقت longshot های فوق العاده ی فیلم Children Of Men رو فراموش نمیکنم در یک کلام بینظیر بودن!
ممنون بابته نقد عالی تون.راستی یکجا در نقد به نظرم بایستی به فیلمه Sunshine ساخته Danny Boyle هم اشاره می کردید چون بنظرم فیلمه ایشون هم جزو اثرهای موفق در این ژانره.
بازگو کردن
 
 
+4 #3 مجید 1392-07-13 22:29
مرسی از شما و سایت خوبتون.نقد بسیار خوبی بود.
بازگو کردن
 
 
-7 #2 مرتضی 1392-07-13 20:48
نقد عالی بود دستتون درد نکنه.
امسال دست به امتیاز دادنتون خوب شده پارسال اینقدر دست و دلباز نبودید!!! ولی خداییش استار ترک حقش بود امتیاز کامل بگیره برخلاف چیزی که همه می گفتن.
بازگو کردن
 
 
+7 #1 امیر علی 1392-07-13 20:07
مرسی واقعا!!
دو فیلم از سال 2013 از آقای کریمی امتیاز کامل کسب کردن:star trek و این فیلم
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

مطالب مرتبطآخرین مطالب
Google+