آخرین نظرات بازدیدکنندگان

RSS

آخرین فعالیت های جامعه مجازی

 • زمان خط است نه دایره!
  دایره نیست که دوباره برگردد...چه ایده بدی بود گرد ساختن ساعت!
  احساس می کنی همیشه فرصت تکرار، است :قرار بوده ۸ صبح بیدار بشی و می بینی شده ۸ و ربع .
  میگی : اشکال نداره تا ۹ میخوابم بعد بیدار میشم!!
  قرار بوده امشب ساعت ۹ یک ساعتی رو صرف مطالعه کتاب کنی، می بینی کتاب نخونده ۱۰ شده
  میگی : اشکال نداره فردا شب ساعت ۹ می خونم.
  ساعت دروغ می گوید .دروغ!!!!!زمان بر گرد دایره نمی چرخد!
  ایده ساختن ساعت به شکل دایره، ایده جادوگری فریبکار بوده است!ساعت خوب، ساعت شنی است!هر لحظه به تو یادآوری می کند که دانه ای که افتاد دیگر باز نمی گردد.
  اگر روزی خانه بزرگی داشته باشم، به جای همه دکورها و مجسمه ها و ستون ها، ساعت شنی بزرگی برای آن خواهم ساخت و می گویم در آن آنقدر شن بریزند که تخلیه اش به اندازه متوسط عمر یک انسان طول بکشد. تا هر لحظه که روبرویش می ایستم به یاد بیاورم که زمان «خط» است نه «دایره
  profile 3 ساعت پیش
 • friends keyvan وhanieh اکنون باهم دوست هستند
 • گاهي وقتا دادن يه شانس دوباره به كسي ، مثل دادن گلوله اضافست...
  براي اينكه براي بار اول خوب نتونست تو رو هدف بگيره...
  profile 1 روز پیش
 • در نهان خانه کوچه پس کوچه های ذهنم سیر کردم و به کوچه بن بستی رسیدم و گفتم خداوند مرا برای چه خلق کرده است.
  تمام نقاط تاریک زندگی ام را مرور کردم, غبار از چندین نقطه رنگی عشقناکم شستم و باز ندانستم خداوند مرا برای چه خلق کرده است.
  در گلوگاه حرفهای ناگفته ام و در چهارسوی ابعاد لا یتناهی, روح را سوق دادم و نفهمیدم خداون مرا برای چه خلق کرده است.
  نگاهم را به زمین , چشمانم را به آسمان و گوشهایم را به ندای تو و زبانم را به ورد شبانگاهی دوختم و باز ندانستم که خداوند مرا برای چه خلق کرده است.
  گلهای بنفش کبود به رنگ ضربان نبودنت
  گلهای سرخ به رنگ خون از دست دادنت
  گلهای سپید به رنگ تسلیم شدن هایم را پیش کش همانی کردم که لحن اعدامش را تو صادر کرده بودی اما باز ندانستم که خدا مرا برای چه خلق کرده است
  profile 2 روز پیش
 

معرفی فیلمهای خارجی حاضر در اسکار 2013

سه شنبه ، 4 مهر 1391 ، 11:17
( 17 رأی )
4.5

pieta-kim-ki-duk-02

تنها یك هفته به پایان مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی جوایز اسكار باقی مانده كه تاكنون 44 كشور فیلم‌های مطرح سینمای خود را وارد این رقابت بزرگ كرده‌اند.

از میان 44 فیلمی كه تاكنون برای حضور در بخش فیلم‌های خارجی به آكادمی اسكار معرفی شده‌اند، فیلم‌های «عشق»، «آنسوی تپه‌ها»، «پیتا»، «دست نیافتنی‌ها» و «باربارا» از اصلی‌ترین شانس‌های كسب اسكار 2013 هستند.

فیلم «عشق» به كارگردانی «میشائیل هانكه» است كه در جشنواره امسال برنده‌ی نخل طلا شد. این فیلم به نمایندگی از كشور اتریش در بخش فیلم‌های خارجی اسكار از امیدهای اصلی كسب جایزه بهترین فیلم خارجی محسوب می‌شود. این فیلم داستان درام دو زوج سالخورده است كه به طرز غم‌انگیزی دچار سرنوشت مرگ می‌شوند.

فیلم «پیتا» به كارگردانی «كیم كی كوك» كه اوایل ماه جاری در جشنواره ونیز در رقابت با فیلم «استاد» ساخته «پائول توماس اندرسون» موفق به كسب شیر طلا شد. این فیلم به عنوان نماینده كره‌جنوبی از جمله فیلم‌های مطرح و پرافتخار حاضر در اسكار 2013 محسوب می‌شود. «پیتا» روایتگر داستان زندگی یك فرزند و مادر است و به فروپاشی روابط انسانی به وسیله طمع و فقر می‌پردازد.

فیلم «آنسوی تپه‌ها» ساخته‌ «كریستین مونگیو» كه اقتباسی از رمان غیرداستانی نوشته‌ی «تاتیانا نیكولسكیو» است، در جشنواره‌ی امسال كن نامزد نخل طلا بود و در نهایت توانست جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر زن را به دست آورد.

این فیلم چهارمین فیلم بلند «مونگیو» درامی با مضامین معناشناختی است كه بر اساس گزارشی مستند از جریان یک جن‌گیری در صومعه‌ای در مولداوی تهیه شده است. «آنسوی تپه‌ها» قصه دو زن جوان صومعه‌نشین است که در قالب راهبه‌هایی باایمان، روزگار می‌گذرانند. اما هرچه بیشتر ریاضت می‌کشند، بیشتر درگیر سئوالات فرومی‌روند. این فیلم به نمایندگی از سینمای رومانی در بخش فیلم های غیر انگلیسی اسكار 2013 از فیلم های مطرح به شمار می آید.

از دیگر فیلم های مطرح حاضر در بخش فیلم‌های خارجی اسكار 2013 می‌توان به فیلم «باربارا» ساخته‌ «كریستین پتزولد» اشاره كرد كه در آخرین دوره‌ی جشنواره برلین در بخش رقابتی حضور داشت و موفق به كسب خرس نقره‌ای برای بهترین كارگردانی شد.

فیلم«دست نیافتنی‌ها» به كارگردانی «الیونر ناكاچ» و «اریك تالدانو» كه اخیرا عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای فرانسه را در خارج از این كشور كسب كرد نیز از دیگر فیلم‌های پرامید حاضر در اسكار 2013 است.

فهرست پنج فیلم نهایی راه‌یافته به بخش فیلم‌های غیرانگلیسی اسكار روز پانزدهم ژانویه اعلام می‌شود و هشتاد‌وپنجمین مراسم اسكار نیز در روز 24 فوریه برگزار خواهد شد.

سال گذشته فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته «اصغر فرهادی» از ایران موفق به كسب جایزه اسكار بهترین فیلم خارجی شد.

ایسنا

ذره بین : ما هم که کلا تحریم کردی و خلاص!

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

مطالب مرتبطآخرین مطالب
Google+