آخرین نظرات بازدیدکنندگان

RSS

آخرین فعالیت های جامعه مجازی

 • dostan kesi inja englisish dar hadi hast ke betone ye matn (kholase film) baram tarjome kone,mamnonesh misham
  profile 26 دقیقه پیش
 • Life of Pi-2012
  حتی وقتی که فکر می کردم خدا منو رها کرده , حواسش به من بود .
  حتی وقتی که فکر می کردم نسبت به درد و رنجم بی تفاوته ؛ حواسش به من بود.
  و وقتی که دیگه امیدی به نجات نداشتم ؛ بهم آرامش بخشید.
  photos 7 ساعت پیش
 • friends arash وجاسم اکنون باهم دوست هستند
 • friends sadaf ومهشید اکنون باهم دوست هستند
 

معرفی فیلمهای خارجی حاضر در اسکار 2013

سه شنبه ، 4 مهر 1391 ، 11:17
( 17 رأی )
4.5

pieta-kim-ki-duk-02

تنها یك هفته به پایان مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی جوایز اسكار باقی مانده كه تاكنون 44 كشور فیلم‌های مطرح سینمای خود را وارد این رقابت بزرگ كرده‌اند.

از میان 44 فیلمی كه تاكنون برای حضور در بخش فیلم‌های خارجی به آكادمی اسكار معرفی شده‌اند، فیلم‌های «عشق»، «آنسوی تپه‌ها»، «پیتا»، «دست نیافتنی‌ها» و «باربارا» از اصلی‌ترین شانس‌های كسب اسكار 2013 هستند.

فیلم «عشق» به كارگردانی «میشائیل هانكه» است كه در جشنواره امسال برنده‌ی نخل طلا شد. این فیلم به نمایندگی از كشور اتریش در بخش فیلم‌های خارجی اسكار از امیدهای اصلی كسب جایزه بهترین فیلم خارجی محسوب می‌شود. این فیلم داستان درام دو زوج سالخورده است كه به طرز غم‌انگیزی دچار سرنوشت مرگ می‌شوند.

فیلم «پیتا» به كارگردانی «كیم كی كوك» كه اوایل ماه جاری در جشنواره ونیز در رقابت با فیلم «استاد» ساخته «پائول توماس اندرسون» موفق به كسب شیر طلا شد. این فیلم به عنوان نماینده كره‌جنوبی از جمله فیلم‌های مطرح و پرافتخار حاضر در اسكار 2013 محسوب می‌شود. «پیتا» روایتگر داستان زندگی یك فرزند و مادر است و به فروپاشی روابط انسانی به وسیله طمع و فقر می‌پردازد.

فیلم «آنسوی تپه‌ها» ساخته‌ «كریستین مونگیو» كه اقتباسی از رمان غیرداستانی نوشته‌ی «تاتیانا نیكولسكیو» است، در جشنواره‌ی امسال كن نامزد نخل طلا بود و در نهایت توانست جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر زن را به دست آورد.

این فیلم چهارمین فیلم بلند «مونگیو» درامی با مضامین معناشناختی است كه بر اساس گزارشی مستند از جریان یک جن‌گیری در صومعه‌ای در مولداوی تهیه شده است. «آنسوی تپه‌ها» قصه دو زن جوان صومعه‌نشین است که در قالب راهبه‌هایی باایمان، روزگار می‌گذرانند. اما هرچه بیشتر ریاضت می‌کشند، بیشتر درگیر سئوالات فرومی‌روند. این فیلم به نمایندگی از سینمای رومانی در بخش فیلم های غیر انگلیسی اسكار 2013 از فیلم های مطرح به شمار می آید.

از دیگر فیلم های مطرح حاضر در بخش فیلم‌های خارجی اسكار 2013 می‌توان به فیلم «باربارا» ساخته‌ «كریستین پتزولد» اشاره كرد كه در آخرین دوره‌ی جشنواره برلین در بخش رقابتی حضور داشت و موفق به كسب خرس نقره‌ای برای بهترین كارگردانی شد.

فیلم«دست نیافتنی‌ها» به كارگردانی «الیونر ناكاچ» و «اریك تالدانو» كه اخیرا عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای فرانسه را در خارج از این كشور كسب كرد نیز از دیگر فیلم‌های پرامید حاضر در اسكار 2013 است.

فهرست پنج فیلم نهایی راه‌یافته به بخش فیلم‌های غیرانگلیسی اسكار روز پانزدهم ژانویه اعلام می‌شود و هشتاد‌وپنجمین مراسم اسكار نیز در روز 24 فوریه برگزار خواهد شد.

سال گذشته فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته «اصغر فرهادی» از ایران موفق به كسب جایزه اسكار بهترین فیلم خارجی شد.

ایسنا

ذره بین : ما هم که کلا تحریم کردی و خلاص!

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

مطالب مرتبطآخرین مطالب
Google+