از این پس هر هفته با همکاری کاربران جامعه مجازی مووی مگ یکی از فیلم های سینمای جهان مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. امیدواریم این بخش مورد استقبال هر چه بیشتر قرار بگیرد.

adai2e22

فیلم این هفته: دوران آدلاین (Age of Adaline )

کارگردان: لی تولند کریگر

بازیگران: بلیک لایولی - مایکل هیوسمن - هریسون فورد و ....

هشدار: احتمال لو رفتن داستان در نقد ها و نظرات وجود دارد

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Age_of_Adaline/thumbs/phoca_thumb_l_8.jpg

این فیلم یک درام فانتزی متوسط است که برای زمانی که میخواهی یک فیلم سرگرم کننده و لذت بخش نگاه کنی خوبه.موضوع تکراری است اما بازی خوب بلیک لایولی و مرد نقش اول مایکل هیوسمن که به خاطر بازی در سریال بازی تاج و تخت ازش خوشم میاد به زیبایی فیلم افزوده. اوایل و اواخر فیلم مونولوگ هایی از طرف راوی داستان گفته میشه که شخصا خوشم از این مونولوگ ها.

پزمان اسکندر پور

6

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Age_of_Adaline/thumbs/phoca_thumb_l_7.jpg

یک درام عاشقانه زیبا و خانوادگی و کمی هم فانتزی که بسیار بسیار دلنشین بود. شبیه فیلم بنجامین باتن بود. داستانش سر راست بود و با اینکه ساده بود ولی برام جذاب بود. شروع فیلم عالی بود اما رفته رفته از جذابیت فیلم کاسته شد. آدلاین و آلیس هم زیبا بازی کردند. از نحوه آشنایی آدلاین و معشوقه اش زیاد لذت نبردم.فیلم گریه داری هم نبود و بیشتر پیشنهاد میشه کسایی که عاشقن ببینن که بهتر فیلمو درک می کننن. فضای فیلم هم خوب بود. کلا خوب بود.

جواد محمد نژاد نیازی

7

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Age_of_Adaline/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

ابتدا فیلم آدالین(شخصیت اصلی فیلم) نشون میده به نظر دختر بسیار باهوشی میاد که بعد از مدتی راوی فیلم داستان میگوید که آدلین به واسطه یک تصادف و به کمک صاعقه و معجزه میتواند همیشه جوان بماند در اینجا بیننده متوجه میشه که با یک فیلم فانتزی سروکار داره و راوی داستان در مورد زندگی آدلین بیشتر توضیح می دهد که مانند قاتلان زنجیره ای همیشه در حال فرار است و همیشه تنها و منزویه و نمیتونه با کسی رابطه بر قرار کنه.بعد از گذشت مدتی کوتاه از فیلم آدلین با الیس پسری اشنا می شود که موضوع فیلم به کلی از فانتزی به رمانس تبدیل میشود و تا آخر فیلم داستان درباره الیس و ادلین مانور داده میشود.

اشکال که فیلم داشته اینکه فیلم نامه خیلی زود قابل پیش بینی می شود و بازیگر نقش ادلین در حالی سنش 107 سال بود با معشوقش الیس یا با پدر الیس به یک شکل برخورد می کرد با این که اختلاف سنی بین الیس و ادلین با هم خیلی زیاد بود و به نظرم نکته مثبت فیلم در فیلمبرداری خوب و دیالوگ های خوبش بود.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Age_of_Adaline/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

مهدی

6

دوران آدلاین یک فیلم دو نفره، کاملا متوسط و خوش ساخت بود که البته خوبی این فیلم هم همین بود اونقدر خوب نیست که تو ذهنتون بمونه اونقدر بد هم نیست که به زور تحملش کنید! داستان درباره یک خانم که از 29 سالگی دیگه پیر نمیشه، تو همون 4-5 دقیقه ابتدایی هم فیلم تکلیفش رو باهاتون مشخص میکنه که انتظار پیچیدگی خاصی ازش نداشته باشید ... به شخصه برام جالب بود ببینم زنی که باطنا 100 و اندی سالشه و ظاهرا 29 سالش ممکنه کیفیت عشق و علاقش نسبت به یک مرد فرق کنه و با اومدن هریسون فورد کمی امیدوار شدم که متاسفانه باز هم این فیلم نشون داد که ساده تر از این حرف هاست کلا از اون فیلم هاست که اگر سطح توقعتون رو بیارید پایین ممکنه ازش لذت هم ببرید.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Age_of_Adaline/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

توحید مقدم

6

رومانس age of adaline دارای فیلم نامه پر نقصی است که نه در داستان پردازی موفق عمل میکند و نه در پرداخت به جزییات ..

داستان فیلم به شدت قابل پیش بینی است و حتی خرده داستانهای اضافه شده به نیمه پایانی نیز تاثیری در جذابیت آن ندارند و تماشاگر به خوبی قادر است پیش بینی کند در پایان فیلم با چه چیز مواجه میشود..

در کنار اینها اضافه شدن راوی ای که سعی در منطقی جلوه دادن اتفاقات تخیلی قانتزی فیلم دارد حوصله تماشاگر را سر میبرد.

با این حال فیلم برداری پر ظرافت فیلم در کنار بازی خوب بالیک لیولی که در نقش پارادوکسیکال زن جوان 107 ساله باورپذیر است و به نظر میرسد فیزیک مناسبی برای این نقش داشته و هیوزمن جذاب و لطافت رابطه ی بین آنها میتواند دلایل خوبی برای تماشای فیلم باشند.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Age_of_Adaline/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

هانیه خدایی

6

داستان آدلاین، داستان یک شگفت انگیزمن دیگر که کمی بیش از حد نمک عشقیش را شور کرده اند و ایده را از مسیر یک داستان تخیلی منحرف کرده اند. شگفت انگیزی که در یک شب خاص در اثر صاعقه ای شگفت انگیز می شود. او پیر نمی شود، با این تفاوت که قدرتی که آدلاین به آن دست یافته مایه ی عذاب او می شود. از این جهت ایده ادلاین از سایر فیلم های تخیلی که در یک شب خاص یک انسان معمولی با رعد و برق و یا هرچیز دیگر به یک انسان شگفت انگیز تبدیل می شود جدا می شود و این یک امتیاز مثبت برای این ایده است.

زیبا ترین و تاثیر گذارترین بخش آدلاین مرور عشق بین او با ویلیام است و ترک کردن دردناک ویلیام که بسیار تاثیر گذارتر است و همچین بازگشت ویلیلام و تشکیل مثلث ناخواسته ی عشقی از بهترین قسمت های داستان است. بهترین ترفند نویسنده وارد کردن همین شخصیت پدر است که تا حدودی توانسته داستان را از نابودی نجات بدهد.

فیلم نامه تا قبل از پایان بندی ضعیف فیلم خوب پیش می رود و انتظار یک پایان بندی ویژه را داریم اما هم از آنناامید می شویم.

تعداد اتفاقات و کنش های فیلم کم است، ضریب خطر به اندازه ی کافی بالا نیست تا باور کنیم قهرمان در یک مخمصه ی واقعی گیر افتاده و اصطلاحا ضد قهرمان از او قوی تر است.

ترکیب داستان عاشقانه با داستان تخیلی ترکیبی وصله ای بنظر می آید. بنظر می آید اگر آدلاین تجربیات و سال های بیشتری داشت و دردها و رنج های بیشتری کشیده بود داستان تاثیر گزار تر بود.

انگیزه ی فرار باور پذیر نیست و انگیزه ها به حد کافی نیست به طوری که زمانی که تصمیم می گیرد تا از فرار دست بردارد با خود می گوییم: خب چه شد؟ یکی که تا الان فکر می کرد حالا دخترش و نامزدش او را قانع کردن که دلیلی برای فرار وجود ندارد.

پایان بندی فیلم بشدت کلیشه است و داستان را به یک داستان عشقی پایان خوش تبدیل کرده است. روزگار آدلاین فیلمی دوست داشتنی است که ارزش یک ساعت گذراندن با آن را دارد اما از آن توقع یک شاهکار را نداشته باشید.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Age_of_Adaline/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

مرتضی حسینی نسب

5

دوران آدلاین درامی فانتزی-عاشقانه است که موضوع جالبی را مطرح می کند اما نمی تواند بستر مناسبی برای پیشبرد حوادث و شخصیت پردازی داستان فراهم کند. در فیلمنامه چالشی برای شخصیت ها به وجود نمی آید و فیلم ریتمی کند و خسته کننده دارد. بازی بازیگران فیلم هم با توجه به تک بعدی بودن شخصیت ها جذاب نیست. بازی بلیک لایولی برای نشان دادن یک زن 107 ساله در نحوه دیالوگ گویی خاص او خلاصه شده. با آمدن شخصیت هریسون فورد به فیلم کمی داستان جان می گیرد اما خیلی زود داستان رو می شود و پایان می یابد. اما جدا از این نکان منفی فیلم از لحاظ تکنیکی بی نقص است و کارگردان و فیلم بردار فیلم صحنه های زیبایی در فیلم گنجانده اند.

دوران آدلاین درام فانتزی معمولی است که برای یک بعد از ظهر جمعه مناسب است. نه آنقدر بد که نتوانید آنرا ببینید نه آنقدر خوب که بعد از تمام شدن آن فکر شما را درگیر کند.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Age_of_Adaline/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

نیما بخت همت

5

داستان اصابت صاعقه به یک دختر جوان و زندگی ابدی اش بیشتر شبیه کارتون های قدیمی دیزنی هست تا یک فیلم متعلق به سال 2015. دوران آدلاین داستان فرار آدلاین از مردهای زندگی اش رو بازگو می کنه اما در اواسط فیلم که داستان عاشقانه ای شکل میگیره و هریسون فورد به داستان وارد می شود، توازن داستان بهم میریزد و حالتی یکنواخت به خودش می گیرد که پیش بینی آخر داستان بسیار آسان هست. دوران آدلاین یک فیلم کاملا معمولی است.

adahj2ll

ندا

5

 

همراهان مووی مگ

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!