148239146417944

Zarinاولین لوح زرین هفته را به آقای اورلاندو بلوم و خانم کتی پری تقدیم می کنیم که در آستانه سال نوی میلادی بلند شدند رفتند بیمارستان عیادت کودکان بیمار و لحظاتشون رو با آنها تقسیم کردند و کلی تصویر قشنگ هم از خودشون به جای گذاشتن که همچین حالمون رو جا آورد.

از این رو ، به دلیل آنچه که « مسئولیت اجتماعی پذیر بودن سلبریتی جماعت » می نامیم، لوح زرینی را ابتدا به خانم کتی پری ( برای اینکه خانمها مقدم تر هستند ) تقدیم می کنیم و امیدواریم که ... امیدواریم که سلامت باشند! و لوح زرین دوم را هم به آقای اورلاندو بلوم تقدیم می کنیم و امیدواریم که سر و کله اش در قسمت جدید « دزدان دریایی کارائیب » پیدا شود و فیلمهایش هم بفروشد!

 2F9AE1A400000578 3376124 image a 55 1451299843090

Zarinدومین لوح زرین هفته که کلی تر و تمیز تر هم هست، تقدیم جنی لارنس می کنیم که شب عیدی بلند شد رفت بیمارستان محل زادگاهش و شب کریسمس رو در کنار کودکان بیمار گذراند. پرسنل بیمارستان گفته اند که جنیفر لارنس مواقع زیادی به این بیمارستان می آید و کمک های فراوانی هم انجام داده اما بصورت مخفی می آید و می رود تا کسی نفهمد و اونجا شر به پا نکنند! اما اینبار صفحه رسمی این بیمارستان تصاویر حضور لارنس رو در بیمارستان منتشر کرد که چشممان به جمال ایشان در این مکان روشن شود. لازم به ذکر هست که لارنس تابحال 2 میلیون دلار به بیمارستان کمک مالی هم کرده است که خیلی پوله.

از این رو، به دلیل آنچه که « کار خیر کردن بازیگر اسکاری جماعت در روز کریسمس » می نامیم، لوح زرینی را تقدیم جنی لارنس خودمان می کنیم که البته می دانیم حضور نامش در میان نامزدهای اسکار کم کم در حال روی مخ رفتن هست اما نمی شود از کنار کارهای خیرخواهانه اش به راحتی گذشت. آقا جان، شما هم هی نیایید بگید رفته اونجا تبلیغات بکنه برای خودش و این حرفها، طرف هم مشهور هست، هم ثروتمندترین بازیگر زن هست، هم اسکار گرفته ، هم.... حالا به ما باشه اعصاب نداریم پاشیم بریم به مادربزرگ پدربزرگ هامون سر بزنیم، بعد نشستیم میگیم همه شون تبلیغاته و .... باشه شما خوبی!

13950128114612321114 

 68466یه چند هفته ای بود که در ستون تمشک های هفته خبری از بهروز افخمی نبود و کارهایی هم که بهش « بهروز افخمی بازی » می گفتیم داشت هویتش رو از دست می داد که استاد بار دیگه به رسانه ها اومد " افخمی بازی " درآورد.

بهروز افخمی در هفته ای که گذشت یک متن در روزنامه هفت صبح درباره اصغر فرهادی منتشر کرد که نه تحلیل و بررسی فیلمش و نه روند فیلمسازی یا هرچیزی که به سینما ربط داره بود، بلکه حاوی کلی توهین بی سر و ته بود که افخمی صاحب سبک آن است. افخمی در بخش هایی از این متن نوشته که اصغر فرهادی ما را را احمق فرض کرده و کمی بعد هم نوشته که یکی از شاگردان فرهادی گفته او هرچی می سازد شبیه چیزهایی نیست که تدریس می کند و واویلا دیگه!

ما که نفهمیدیم مشکل بهروز افخمی با اصغر فرهادی چه هست. اصغر فرهادی نه پول افخمی را خورده، نه پس گردنی بهش زده، نه اصلا چیزی در موردش گفته. همه جای دنیا دیگه فیلمسازها یاد گرفتن بهم احترام بزارن و از همدیگه حمایت کنند اما ظاهرا استاد هنوز اعتقادی به روش های مدرن کانورسیشن ندارد!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « افخمی بازی در آوردن بهروز افخمی » می نامیم، تمشک زرین استاد را که خیلی وقته گذاشته بودیم یه گوشه و داشت خاک می خورد را تقدیمشان می کنیم و امیدواریم که روزی برسد که به جای تمشک زرین، یه لوح تر و تمیز تقدیم بهروز افخمی کنیم که چند وقتی هست خودش رو خیلی تمشکی کرده.

 20161223204343 57361081

68466در هفته ای که گذشت خبر رسید که یه بنده خدایی که نمی دانیم چه کسی هست، نسخه غیرقانونی فیلم « فروشنده » رو منتشر کرده که بر رویش نوشته شده " بازبینی ارشاد ".

ظاهرا این " تکثیری " گرامی قبلاً هم یک باب « ابد و یک روز » را هم تکثیر غیرقانونی کرده و منتشر کرده بود که نشان از پشتکار عظیم وی دارد. البته آنطور که در خبرها اومده بالاخره موفق شدن این پدیده دنیای تکثیر را دستگیر کنند تا ببینند که چطور موفق به کِش رفتن فیلمهایی شده که اصولاً برای بازبینی ارشاد در اختیار ارشاد قرار گرفته.

از این رو، ما اینجا به دلیل آنچه که « تکثیر گر » می نامیم، تمشک زرینی را به دزد فرهنگی تقدیم می کنیم که یک پله بالاتر از دزدی های رایج در جهان رفته و بجای ضبط فیلم از سالن های سینما، مستقیم رفته سراغ نسخه هایی که دست یک سازمان برای بازبینی قرار می گیره. لازم به ذکر هست که دوست و همکار عزیز ایشان سال قبل آن ور دنیا، از خجالت « هشت نفرت انگیز » درآمده بود!

20161225145908 214290323 

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم تقدیم رامبد جوان و برنامه « خندوانه » می کنیم که یک کار عجیب و غریب انجام داد که می توانست خیلی بهتر از عهده اش بر بیاید.

رامبد جوان که در سری جدید « خندوانه » نتوانسته صاحب امتیاز عروس جناب خان را راضی به حضور این عروسک در برنامه کند، صداپیشه جناب خان را به عنوان مهمان به برنامه دعوت کرد و بعدش بصورت یکسویه این دو نشستند و گفتند که ما پیشنهاد مالی خوب و اینا دادیم خودش قبول نکرد و بعدش هم گفتند که این مردم صاحب جناب خان هستند و اینا. در واقع جو به شکلی ایجاد شد که همه مشکلات بر سر صاحب امتیاز خراب شد در حالی که به خودش اجازه ندادند چه بصورت مهمان تلفنی و چه بصورت مهمان به برنامه بیاید و از خودش دفاع کند تا ببینیم حرف اون سمت قضیه چطوریاست!

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « آماتور بازی رامبد جوان در خندوانه » می نامیم، تمشک زرینی را به ایشان و « خندوانه » تقدیم می کنیم که بجای بحث منصفانه پیرامون حق و حقوق و بررسی جزئیاتی که رد و بدل شده، یکطرفه به قضیه پرداختند و نتوانستند فضای عادلانه ای برای مخاطبانشان مهیا کنند.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید