j4424her 4er g221

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

زک گالیفیاناکیسِ فیلم « خماری » در فیلم حضور دارد و ایسلا فیشرِ فیلم « حالا منو می بینی » نیز نقش همسر او را دارد. جان هام سریال « مرد دیوانه » هم در کنار گال گدوت حالا دیگر « زن شگفت انگیز » حضور دارد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

یک زوج ( زک گالیفیاناکیس و ایسلا فیشر ) که در حال گذران زندگی شان هستند، زوج خوشحال و خوشبختی ( جان هام و گال گدوت ) را مشاهده می کنند که در همسایگی شان حضور دارند. در ادامه آنها با یکدیگر آشنا می شوند اما بزودی مشخص می شود که زوج خوشبخت آن چیزی نیستند که به نظر می رسند و...

کارگردان کیست ؟        

گرگ موتا که کارگردان قابل احترامی است و یک فیلم کمدی بسیار خوب به نام خیلی بد ( Super Bad ) را در کارنامه سینمایی اش درج کرده است. آخرین ساخته سینمایی موتا به 5 سال پیش و فیلم موفق کمدی - تخیلی پُل ( Paul ) باز می گردد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Keeping_Up_with_the_Joneses/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

کافی هست حواستان به گدوت باشد، بقیه اش شوخی های کلامی نسبتاً کنترل شده است!

نکات مثبت فیلم ؟

« چشم و هم چشمی » چهار بازیگر مشهور دارد. فکر میکنم همین دلیل خیلی خوبی برای تماشای فیلم باشد!

نکات منفی فیلم ؟

خیلی سخت هست که با وجود این ستارگان ، نویسنده قادر به نوشتن یک خط موقعیت کمیک درست و حسابی نباشد؛ اما اینکار را مایکل لیسور نویسنده این سریال، به خوبی انجام داده تا ثابت کند هنوز باید فیلمنامه های بیشتری بنویسد و تجربه کسب کند.

مضحک بودن بیش از حد برخی از موقعیت های فیلم نظیر سکانس تعقیب و گریزی که جف و کارن در آن حضور دارند بصورت رسمی باعث می شود به آگاهی سازندگان نسبت به شعور مخاطبانشان شک کنیم!

فیلم یک گال گدوت دارد که کارگردان تا می توانسته از زوایای مختلف قد و بالای او تصویر تهیه کرده و زاویه ای باقی نگذاشته که از آن فیلمبرداری نکرده باشد! گدوت در مجموع در صحنه هایی که حضور دارد توجه ویژه کارگردان و دوربین را به همراه دارد.

فیلم یک جان هام و زک گالیفیاناکیس دارد که استعداد هر دوی این افراد را در فیلم به هدر داده. جان هام بابت رهبری سکانس های اکشن و گالیفیاناکیس برای خلق کمدی.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Keeping_Up_with_the_Joneses/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

حرف آخر :

« چشم و هم چشمی » مغلطه ای از کمدی های مدرن تلویزیونی و اکشن زن و شوهری است که ترکیبشان در این اثر نه به توفیق در اکشن انجامیده نه کمدی. « چشم و هم چشمی » از آن دسته آثاری است که معمولاً بازیگران زمانی که میان دو پروژه بزرگ یک زمان خالی کوچک دارند در آن حاضر می شوند تا بیکار نمانند؛ آثاری که خیلی جدی گرفته نمی شوند و به اصطلاح " دورهمی " ساخته می شوند.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

چشم و هم چشمی (Keeping Up with the Joneses)keepfjfngg

کارگردان : Greg Mottola

فیلمنامه : Michael LeSieur

بازیگران :

Zach Galifianakis...Jeff Gaffney

Isla Fisher ... Karen Gaffney

Jon Hamm ...Tim Jones

Gal Gadot ... Natalie Jones

و...

ژانر : اکشن

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 105 دقیقه