صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : جیسون استاتم و جت در ادامه فیلم « یگانه » دوباره در کنار یکدیگر قرار می گیرند

جیسون استاتم و جت در ادامه فیلم « یگانه » دوباره در کنار یکدیگر قرار می گیرند

The-one313

 

تهیه‌کنندگان درام دلهره‌آور و علمی – تخیلی «یگانه» قصد تولید قسمت دوم آن را دارند. جت لی برای دومین بار در این فیلم با «جیسن استاتام» هم‌بازی می‌شود.

دومین قسمت «یگانه» قرار است برخلاف قسمت اول که محصول سینمای آمریکا بود، به صورت مشترک توسط چین و آمریکا تولید شود.

قصه قسمت اول در آینده‌ای نزدیک رخ می‌داد و چند دنیای متفاوت را به نمایش می‌گذاشت که به صورت همزمان وجود داشتند.

این فضا، برخلاف فضای دنیای واقعی بود که فقط شامل یک دنیا می‌شد. به این ترتیب، در قصه فیلم هر کاراکتری دارای چند شخصیت متفاوت و مستقل بود.

«جت لی» هم به همین لحاظ در قصه فیلم در نقش سه کاراکتر متفاوت ظاهر شد و ماجراجویی‌هایی در این دنیاهای متفاوت و مستقل به راه انداخت، او نقش اصلی فیلم را به عهده داشت.

خط اصلی قصه قسمت دوم «یگانه» فاش نشده است، ولی تهیه‌کنندگانش می‌گویند ماجراجویی‌های قسمت اول فیلم، در این قسمت ادامه پیدا می‌کند.

هنوز معلوم نیست بقیه بازیگران نسخه اصلی هم با دومین قسمت آن همکاری خواهند داشت یا خیر، فعلا جت لی و «جیسن استاتام» قرارداد بازی در فیلم را امضا کرده‌اند.

«جیمز وونگ» فیلم‌ساز هنک‌کنگی تبار سینما که در آمریکا کار و فعالیت می‌کند، برای دومین بار با «یگانه 2» به عنوان کارگردان همکاری دارد.

قسمت اول فیلم را او در سال 2001 براساس فیلم‌نامه‌ای از گلن مورگان و خودش کارگردانی کرد. هنوز فیلم‌نامه‌نویسی برای کار نگارش فیلمنامه «یگانه 2» انتخاب نشده است.

وونگ در کارنامه سینمایی خود کارگردانی فیلم‌های مطرحی مثل «مقصد نهایی 1 و 3» و همچنین نسخه سینمایی «پرونده‌های مجهول» را دارد که براساس قصه یک مجموعه تلویزیونی علمی-تخیلی پربیننده به همین نام ساخته شده است.

قسمت اول «یگانه» با هزینه‌ای 49 میلیون دلاری تهیه شد و در زمان خود کمتر از ارزشی که داشت، مورد توجه قرار گرفت.

این فیلم فروشی 95 میلیون دلاری در سطح جهانی کرد و منتقدان سینمایی به شباهت‌های آن با مجموعه فیلم «ماتریکس» اشاره کردند.

جت‌ لی بازیگر رزمی‌کار سینمای چین و هنگ‌کنگ در فیلم‌هایی مثل «قهرمان» (ساخته ژانگ ییمو)، «اژدها»، «مومیایی»، «دنی سگ» و «غیرقابل مصرف‌ها 1 و 2» بازی کرده است.

جیسن استاتام انگلیسی‌تبار هم به دلیل بازی در مجموعه فیلم «ترانسپورتر» شهرت دارد. او و جت لی هم‌اکنون اکشن‌ ماجراجویانه «غیرقابل مصرف‌ها 2» را در کنار سیلوستر استالونه روی پرده سینماهای جهان دارند.

فارس

ذره بین : به این ترتیب الان باید بهش بگیم ” 2 گانه ”

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها