صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 10 فیلم اکشن ترسناک کمتر دیده شده اما جذاب که باید دید + تصاویر

10 فیلم اکشن ترسناک کمتر دیده شده اما جذاب که باید دید + تصاویر

فیلم اکشن

فیلم های اکشن ترسناک ترکیب بی نقصی از هیجان و وحشت هستند. برخلاف فیلم های ترسناک نرمال و مرسوم که روایت کندی داشته و تنها در اوج داستان کمی سرعت و هیجان خلق می کنند، فیلم های ترسناک اکشن شبیه سوار شدن بر یک چرخ و فلک همراه با پیچ و تاب های داستانی در هر گوشه از ماجرا هستند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، ازدواج بین این دو ژانر باعث خلق بهترین ها در هر دو دنیا می شود، در حالی که نقص های یکدیگر را متوازن می کنند.

ترکیب اکشن با دنیای وحشت به عنوان محملی برای شخصیت ها به منظور نشان دادن ترس های درونی شان عمل می کند، که این فیلم ها و داستان هایشان را برای مخاطبان بسیار قابل درک و ملموس می سازد. این موضوع بیش از پیش بر مشارکت مخاطب در داستان افزوده و داستان را در مقایسه با فیلم های ترسناک معمول و متدوال، خاطره انگیزتر و ماندگارتر می کند. بدین بهانه می خواهیم شما را با ۱۰ فیلم ترسناک اکشن کمتر دیده شده آشنا کنیم که از تماشای آن ها لذت خواهید برد.

Mayhem

۱- Mayhem (2017)

فیلمی که در قالب تعریف یک فیلم کمدی ترسناک اکشن قرار می گیرد، یک فیلم شبه زامبی پر از خونریزی در مرکز داستان، Mayhem به کارگردانی جو لینچ دقیقاً همان چیزی است که از یک فیلم ترسناک اکشن انتظار داریم. بعد از شیوع یک ویروس مسری در یک اداره، کارکنان شروع به نشان دادن رفتارهایی عجیب و خطرناک می کنند. نقطه قوت فیلم Mayhem در رویکرد خلاقانه اش نسبت به کشتن شخصیت ها و خلق تنش نهفته است، که با طنز بسیار خوشایندی همراه می شود. لینچ همچنین زاویه ای از نقد اجتماعی نسبت به محل کار را به داستان می افزاید تا خشونت داستان را ضروری نشان داده و کلیت فیلم را قابل درک تر و ملموس تر سازد.

VFW

۲- VFW (2019)

VFW یک فیلم پر از کشتار و خونریزی خوش ساخت به سبک کلاسیک است که برخی از قهرمانان کهنه کار و کارکشته این ژانر در آن مشارکت دارند. داستان فیلم در مورد دختری به نام لیزارد است که بعد از به سرقت بردن کیفی پر از مواد مخدر دزدیده شده، در فرار از دست یک سری قاچاقچی بیرحم به کافه ای پناه می برد که مملو از کهنه سربازان سابق است. این کهنه سربازان به دلیل احساس وظیفه، تصمیم می گیرند برای محافظت از لیزارد در برابر این قاچاقچیان مواد مخدر برای آخرین بار با هم در یک نبرد شرکت کنند. از زاویه دید اخلاقی، فیلم VFW به تفاوت بین دو نسل می پردازد، تفاوتی که بین کهنه سربازان به عنوان مردانی اخلاق مدار و ارزش مدار و قاچاقچیان مواد مخدر به عنوان گروهی فاسد و بی اخلاق به تصویر کشیده می شود و همزمان این مقایسه به کمک خونریزی و خشونت به نمایش در می آید.

Dog Soldiers

۳- Dog Soldiers (2002)

فیلم Dog Soldiers یکی از کمتر دیده شده ترین شاهکارهای تاریخ سینما در ژانر گرگینه است. Dog Soldiers فیلمی با تماشای لذت بخش است که ابتدا شلیک می کند و بعد به فکر می افتد، فیلمی در مورد گروهی از سربازان متفاوت که باید مقابل گروهی گرگینه خونخوار قرار بگیرند. اولین فیلم نیل مارشال منابع زیادی در اختیار نداشت اما در مورد نبوغ و نوآوری چنین نبود زیرا این کارگردان انگلیسی در تمام طول مدت روایت فیلم، آن را جریانی ثابت از تاریکی و طنز تلخ نگه می دارد که به دقایق سرگرم کننده ای را برای مخاطب رقم می زند، پیش از اینکه در نهایت اسلحه های بزرگش را بیرون کشیده و دست به شلیکی بی محابا می زند.

Dracula Untold

۴- Dracula Untold (2014)

برای مدت زمان طولانی، نام دراکولا با قلعه های با نور اندک و خفاش های ترسناکی که این سو و آن سو پرواز می کنند مترادف بوده است. گری شور رویکردی متفاوت نسبت به این خون آشام مشهور در پیش گرفته و به منشء این شخصیت پرداخته در حالی که نشان می دهد چطور دراکولا به دراکولای کنونی تبدیل شد. فیلم Dracula Untold در زمان انتشار با نقدهای متفاوتی از جانب منتقدان روبرو شد اما بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و در سراسر جهان بیش از ۲۱۷ میلیون دلار فروش داشت.

Darkman

۵- Darkman (1990)

فیلم Darkman بر اساس داستانی کوتاه نوشته سم ریمی و توسط خود او کارگردانی شده است که ادای احترامی به فیلم های ترسناک دهه ۱۹۳۰ میلادی است. با الهام از دنیای علوم دیوانه وار با سبک نورپردازی کارتونی نوآر و برخی از عجیب ترین جلوه های ویژه، فیلم ریمی بهترین گزینه برای تماشا است، اگر در حال و هوای خاموش کردن مغز قرار دارید و می خواهید اجازه دهید که داستان فیلم بر تمام احساسات شما غالب شود.

Mandy

۶- Mandy (2018)

فیلم Mandy ساخته پانوس کوسماتوس یک شاهکار کمتر دیده شده در ژانر ترسناک اکشن است، جایی که نیکلاس کیج تمام کارهای دشوار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. فیلم با یک رئالیسم جادویی آغاز می شود، جایی که شخصیت رد با بازی نیکلاس کیج و همسرش مندی بسیار بهتر از آن چیزی است که قابل باور باشد. دنیای بی نقص رد و مندی زمانی دگرگون می شوند که مندی توسط اعضای یک فرقه مذهبی و رهبر سادیستی شان ربوده شده و بدین ترتیب رد در مسیر انتقام، خونریزی و کشتار قرار می گیرد. جلوه های بصری فیلم کوستاموس بسیار خاص و شلوغ هستند که یک تجربه بصری تماماً تکان دهنده را خلق می کند که نیاز دارد به جای تحلیل داستان، خود را تسلیم آن کنید.

Legion

۷- Legion (2010)

به عنوان ترکیبی از افسانه شناسی، دیوها و فرشتگان، فیلم اسکات استیوارت یک فیلم بحث برانگیز است که برخی طرفدار سرسخت آن و برخی دیگر به شدت از آن متنفرند. با بازی با کلیشه متداول روز قیامت، این فیلم تاثیر قابل توجهی روی یک انسان، یا در این مورد یک فرشته، می گذارد که بار بشریت را به دوش کشیده و همزمان با دیوها و خداوندی که از بشریت دست کشیده روبرو می شود. به جای اینکه به یک اکشن تمام عیار وارد شود، استفاده استیوارت از عناصر وحشت و حضور گسترده و قابل حس موجودات شیطانی باعث شده که تماشای این فیلم جذابیت دوچندانی داشته باشد.

Underworld

۸- Underworld (2003)

در باب روایت، فیلم Underworld یک فیلم به شدت غیرمنتظره و عجیب است. این فیلم تصویری از زمان خلق می کند که در آن خون آشام ها با لایکان ها یا همان گرگینه ها در جنگ هستند و در این میان به یک قاتل خون آشام آموزش دیده به نام سلین آشنا می شویم که به عنوان یک آدمکش حرفه ای برای یک قبیله خون آشام کار می کند. وقتی سلین عاشق یک پزشک انسانی می شود داستان پیچشی عجیب و بی معنی به خود می گیرد، پزشکی که خود به دلایلی نامشخص به هدفی برای لایکان ها تبدیل شده است. با جلوه های بصری ترسناک به شدت گوتیک و رنگ های تاریک، Underworld طرفداران پروپاقرصی دارد اما همه انتظارات را در باکس آفیس ناکام گذاشت و با بودجه ای ۲۲ میلیون دلاری توانست به فروشی ۹۵ میلیون دلاری دست یابد.

They Live

۹- They Live (1988)

بعد از ساخت فیلم های متنوع در ژانر ترسناک، نام جان کارپنتر با حس متمایز کیفیت در این ژانر مترادف شده است. برای فیلم They Live در سال ۱۹۸۸، کارپنتر یک نقد جامع اجتماعی نسبت به سیاست های رونالد ریگان را در قالب یک داستان ترسناک روایت می کند. در حالی که فیلم های کارپنتر دارای یک حس کلی پیام دار هستند، They Live نقش یک مدیتیشن ترسناک در مورد غیرانسانی بودن کاپیتالیسم و دولتی را دارد که این سرمایه داری را کنترل می کند.

Death Proof

۱۰- Death Proof (2007)

کوئنتین تارانتینو به خاطر فیلم های حماسی و مشهوری مانند Inglourious Basterds و Pulp Fiction شناخته می شود اما Death Proof یکی از کمتر دیده شده ترین و خاص ترین فیلم های اوست. با عناصری در ژانر وحشت و تریلر و به همان اندازه عناصر اکشن، فیلم Death Proof داستانی ساده با تیمی بی نقص از بازیگران دارد که ترکیبی پویا را تشکیل داده اند. این فیلم ادای احترامی به فیلم های کم کیفیت قبلی ژانر وحشت و یک فیلم اکشن ترسناک بسیار عجیب است که برای تمام مدت روایتش شما را روی صندلی تان نیم خیز نگه می دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Maya
Maya
2 ماه قبل

قدمگاه مردگان بهترین سریالی بود که تابحال دیده بودم

Maya
Maya
2 ماه قبل

فیلم فقط واکینگ دد

علی
علی
2 ماه قبل

ترسناک فقط کانینگجورینک بقیه بچه بازیه

دنیل اوشن
دنیل اوشن
2 ماه قبل

سربازان سگی خیلی خوبه خیلی
دنیای مردگان هم که نیاز به تعریف نداره