صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : «باربی» رکورد فیلم «شوالیه تاریکی» را شکست!

«باربی» رکورد فیلم «شوالیه تاریکی» را شکست!

باربی شوالیه تاریکی

«باربی» رکورد دیگری به ثبت رسانده است.

فیلم «باربی» (Barbie) پس از یک افتتاحیه موفقیت‌آمیز در چهارمین روز اکران نیز پرفروش شد. این فیلم به کارگردانی «گرتا گرویگ» رکورد پرفروش‌ترین دوشنبه تاریخ استودیوی برادران وارنر را با ۲۶.۱ میلیون دلار به نام خود ثبت کرده است. «اوپنهایمر» (Oppenheimer) یونیورسال و «کریستفر نولان» نیز با ۱۲.۶ میلیون دلار قدرتمندانه پیش می‌رود.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، رکورد پرفروش‌ترین دوشنبه تاریخ وارنرها به «شوالیه تاریکی» (Dark Knight) نولان با ۲۴.۴ میلیون دلار در تارین ۲۱ ژوئیه ۲۰۰۸ تعلق داشت. فروش «باربی» در روز دوشنبه رکورد تازه‌ای برای سال ۲۰۲۳ است و بالاتر از «پری دریایی کوچولو» (The Little Mermaid) قرار می‌گیرد. «باربی» در میان تمامی دوشنبه‌های تاریخ ماه‌های ژوئیه پس از «مرد عنکبوتی ۲» (Spider-Man 2) که در ۵ ژوئیه ۲۰۰۴ به فروش ۲۷.۶ میلیون دلاری رسید در رده دوم جای گرفته است.

«اوپنهایمر» سومین دوشنبه پرفروش کارنامه نولان پس از «شوالیه تاریکی» و «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» با ۱۹.۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۲ را ثبت کرده است. این فیلم پس از چهار روز به فروش داخلی ۹۵ میلیون دلاری رسیده است.

«باربنهایمر» در بریتانیا نیز با قدرت می‌تازد و بنابر گزارش «کام‌اسکور» به فروش آخر هفته ۳۷.۶ میلیون دلاری رسیده است. «باربی» در بریتانیا و ایرلند به فروش ۱۸.۵ میلیون پوندی و «اوپنهایمر» به فروش ۱۰.۸ میلیون پوندی رسیده است. فیلم گرویگ در حال تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم سال در بریتانیا و پشت سر گذاشتن «برادران سوپر ماریو» (The Super Mario Bros. Movie) است. «مأموریت غیرممکن ۷» (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One) «تام کروز» با ۲.۸ میلیون پوند در رده سوم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های بریتانیا قرار گرفته است.

«باربی» دوشنبه این هفته از فروش ۴۱۴.۴ میلیون دلاری عبور کرد. فروش خارجی این فیلم تا دوشنبه به ۲۲۶.۳ میلیون دلار رسیده و بهترین دوشنبه تاریخ برادران وارنر را با ۳۲ میلیون دلار در ۶۹ کشور ثبت کرده است.

یونیورسال از سوی دیگر تا دوشنبه به فروش ۲۰۹.۳ میلیون دلاری رسیده است. این فیلم در ۷۸ کشور ۱۱۴.۲ میلیون دلار به دست آورده و تنها در روز دوشنبه ۱۶.۲ میلیون دلار در بازارهای خارجی فروخته است.

فروش «باربی» در روز دوشنبه نسبت به یکشنبه تنها ۳۳ درصد در چین کاهش پیدا کرد و به ۱۱ میلیون دلار رسید. پرفروش‌ترین بازارهای خارجی «باربی» تا دوشنبه این هفته بریتانیا با ۲۹.۳ میلیون دلار، مکزیک با ۲۶.۲ میلیون دلار، برزیل با ۲۰.۶ میلیون دلار، استرالیا با ۱۶ میلیون دلار، و فرانسه با ۱۱.۸ میلیون دلار بودند. این فیلم ۱۱ آگست در ژاپن اکران خواهد شد.

انتظار می‌رود «باربی» و «اوپنهایمر» در دومین هفته اکران به ترتیب فروش ۷۲ و ۳۵ میلیون دلاری را ثبت کنند و ۵۵ و ۵۶ درصد کاهش بلیت‌فروشی داشته باشند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه
فاطمه
11 ماه قبل

بی‌خیال بابا!!! باربی آخه؟ بله انقدر که تو فضای مجازی هی جو دادن که رقابت هست بین این دوتا فیلم که قشنگ یک تبلیغ حسابی برای باربی شد. البته اینم نباید فراموش کرد که باربی یکی از معروف‌ترین عروسک‌ها تو جهان هستش. ۹۹ درصد دخترها تو بچگیشون با این عروسک بازی کردن. مطمئنا هم مخاطب هدف فیلم زن‌هایی هست که تو بچگی با این عروسک بازی کردن.

نیما
نیما
11 ماه قبل

باربنهایمر؟؟!!!!!!!!!!!! 😳😳

آرمان
آرمان
11 ماه قبل

از بس برای این زباله تبلیغ کردن