صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : مخالفت با ساخت سه گانه سینمایی Game of Thrones

مخالفت با ساخت سه گانه سینمایی Game of Thrones

Game of Thrones

«جرج آر.آر. مارتین» نویسنده «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) در سال ۲۰۲۰ گفته بودند که زمانیقرار بوده سریال فانتزی اچ‌بیاو با یک سه‌گانه سینمایی به پایان برسد. «دیوید بنیاف» و «دن وایس» پدیدآورندگان سریال در مصاحبه جدیدی با «وال استریت ژورنال» این برنامه را تأیید می‌کنند و می‌گویند تمایل داشته‌اند سریال به جای دو فصل پایانی و ۱۳ اپیزود با سه فیلم بلند به پایان برسد.

بنیاف می‌گوید مدیران اچ‌بی‌او با این پیشنهاد مخالفت کرده‌اند و به او یادآوری کرده‌اند اچ‌بی‌او مخفف «گیشه خانگی» است نه «گیشه بیرونی».

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، وایس و بنیاف پس از «بازی تاج‌وتخت»‌ که در قالب هشت فصل ساخته شد به نتفلیکس کوچ کردند که انعطاف بیشتری نشان می‌دهد. این دو چند سال گذشته را صرف اقتباس از «مسئله سه جرم» (3 Body Problem) کرده‌اند که به زودی از نتفلیکس پخش خواهد شد. آن‌ها می‌گوید نتفلیکس را ترجیح می‌دهند چون نیازی نیست با کمپانی‌های مادر درگیر شوند.

«وال استریت ژورنال» می‌نویسد: «بنیاف و وایس که دوستی آن‌ها از زمان فارغ‌التحصیلی شروع شده، علاقه زیادی به ای‌تی‌اند‌تی (AT&T) که مالک وقت اچ‌بی‌او بود نداشتند، شرکتی که مدیرانش زمانی خواسته بود سریال «بازی تاج‌وتخت» به صورت عمودی فیلمبرداری شود تا با گوشی‌های موبایل منطبق باشد. این کمپانی علاوه بر این آشکارا درباره ایده مینی-اپیزودهای اسنکی سریال بحث کرده‌اند.»

وایس می‌گوید: «ناکارآمدی بیش از هر چیز پروژه‌ها را از بین می‌برد، چه ناکارآمدی میان‌فردی باشد چه ناکارآمدی سازمانی.»

بنیاف اضافه می‌کند: «وقتی قراردادی پنج ساله با یک کمپانی منعقد می‌کنید، می‌خواهید آن کمپانی ثبات داشته باشد تا شما را به حال خودتان بگذارد و بتوانید کارتان را بکنید و نگران خریداری شدن توسط یک کمپانی موبایل نباشید. یافتن آرام‌ترین مسیر در اقیانوس کلیدی بود.»

«مسئله سه جرم» یک پروژه تلویزیونی پرخرج دیگر در کارنامه این دو نویسنده خواهد بود. بنیاف می‌گوید: «بدون شک فشار وجود دارد، اما از سوی دیگر، وقتی «بازی تاج‌وتخت» بیرون می‌آمد، به یاد می‌آورم که بی‌خواب و وحشت‌زده بودم. وقتی اولین اثر بزرگ شما باشد و مدتی درگیرش شوید و دیگران بگویند: «آیا هنوز توانایی‌اش را دارند؟» اضطراب‌آور می‌شود.»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها