صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : «غلاف تمام فلزی» هم در پخش آنلاین سانسور شد!

«غلاف تمام فلزی» هم در پخش آنلاین سانسور شد!

غلاف تمام فلزی

فیلم «غلاف تمام فلزی» اثر استنلی کوبریک، اغلب به دلیل تصاویر و مضمون تکان‌دهنده‌اش مورد بحث و جدل قرار می‌گیرد. اخیراً، شرکت آمازون در تلاش برای دستکاری پوستر این فیلم برآمده تا برخی از عناصر آن را سانسور کند. این اقدام، واکنش‌های گسترده‌ای را در میان طرفداران و منتقدان فیلم برانگیخته است.

مسئله اصلی، حذف عبارت “قاتل مادرزاد” از کلاه‌خود شخصیت اصلی فیلم است. این عبارت، نماد دوگانگی انسان و تضاد میان خوبی و بدی در درون او است. با سانسور این بخش، شرکت آمازون در واقع معنای اصلی و پیام این اثر هنری را تحریف کرده است.

بازیگر فیلم، متیو مودین، در واکنش به این اقدام، به درستی اعتراض کرده و آن را نشانه‌ای از سوء‌تفاهم در درک هدف کوبریک از ساخت این فیلم دانسته است. در واقع، “غلاف تمام فلزی” تلاش می‌کند تا به موضوع دوگانگی ذات انسان بپردازد و این سانسور، مانع از انتقال این پیام به مخاطبان می‌شود.

غلاف تمام فلزی

در نهایت، پس از انتقادهای گسترده، آمازون و برادران وارنر تصمیم گرفته‌اند که پوستر اصلی فیلم را به صفحه محصول بازگردانند. این اقدام، نشان می‌دهد که حساسیت نسبت به آثار هنری و درک صحیح پیام آنها، همچنان برای مخاطبان و تولیدکنندگان محتوا اهمیت دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Quentin tarantino
Quentin tarantino
21 روز قبل

خسته نباشی دلاور بابت سانسور
من با سانسور مشکل ندارم ولی اگه ابلهانه نباشه مثل این موضوع