صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : بنیسیو دل تورو در یک فیلم غیرمتعارف به تهیه کنندگی رابرت دنیرو

بنیسیو دل تورو در یک فیلم غیرمتعارف به تهیه کنندگی رابرت دنیرو

13420229275

بنیسیو دل‌ تورو بازیگر آمریکای لاتینی تبار سینما، خود را آماده بازی در «روشنایی چگونه وارد می‌شود» می‌کند که قصه‌ای غیرمتعارف دارد و رابرت دنیرو از تهیه‌کنندگان آن است.

دنیرو و تهیه‌کنندگان درام اسکاری «ترافیک» (2000) امر تولید این درام پرتنش اجتماعی را به عهده دارند و هنوز کارگردانی برای آن انتخاب نشده است.

قصه «روشنایی چگونه وارد می‌شود» در چهار هتل در شهرهای نیویورک، لندن، پاریس و برلین اتفاق می‌افتد و جیمز گریر فیلم‌نامه‌نویس آن است.

جیمز گریر قبل از این برای فیلم‌نامه درام شرح حال‌گونه «چه» (با بازی دل‌تورو در نقش چه گوارا انقلابی آمریکای لاتینی) تحسین شده است.

نام فیلم «روشنایی چگونه وارد می‌شود» بر گرفته از یک شعر معروف است و  دل‌تورو در آن در نقش یک نویسنده شیلیایی بازی می‌کند.

این کاراکتر در شهر پاریس زندگی می‌کند و ناخواسته وارد ماجرا یپیچیده‌ای می‌شود که در دل آن، به یک زن مرموز دل می‌بندد.

دل‌تورو که مدت‌ها قبل فیلم‌نامه جیمز گریر را خوانده بود می‌گوید: قرار بود «روشنایی چگونه وارد می‌شود» قبل از فیلم‌های «چه» و «ترافیک» وارد مرحله تولید شود، اما مشکلاتی که بوجود آمد کار ساخت آن را برای تولید چند سال به تعویق انداخت.

دل‌تورو که تا به حال چند فیلم کوتاه کارگردانی کرده، ‌احتمال این که کارگردانی «روشنایی چگونه وارد می‌شود» را به عهده می گیرد، رد کرد.

او می‌گوید بازی در این فیلم را به این دلیل دوست دارد که یک کاراکتر اهل آمریکای لاتین را در راس ماجراهای خود دارد و درباره مسائل روز قاره آمریکای لاتین صحبت می‌کند.

کامرون دیاز هم قرار است در این فیلم با دل‌تورو هم‌بازی شود. هنوز معلوم نیست خود رابرت دنیرو هم در این فیلم بازی خواهد داشت یا خیر.

این بازیگر و تهیه‌کننده می‌‌گوید قرار نیست در هر فیلمی که تهیه می‌کند، بازی هم داشته باشد.

منتقدان سینمایی از «روشنایی چگونه وارد می‌شود» به عنوان یکی از پروژه‌های مستقل سینمای آمریکا در سال آینده میلادی اسم می‌برند.

قرار است کلید فیلم‌برداری این فیلم اوایل فصل زمستان زده شود. تهیه‌کنندگان فیلم قصد دارند آن را برای نمایش عمومی در فصل فیلم‌های اسکاری در اواسط پائیز سال اینده میلادی آماده کنند.

فارس

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها