صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : جشنواره فیلم اوظبی به پایان رسید / « یک خانواده محترم » و گلشیفته فراهانی هم جایزه گرفتند

جشنواره فیلم اوظبی به پایان رسید / « یک خانواده محترم » و گلشیفته فراهانی هم جایزه گرفتند

13910231000423 PhotoA

در پایان ششمین دوره جشنواره فیلم ابوظبی، این جشنواره ضد ایرانی در بخش«افق‌های نو» به فیلم «یک خانواده محترم» و گلشیفته فراهانی جایزه داد.

کمیته‌های داوران ششمین دوره این جشنواره اسامی برندگان مروارید سیاه در بخش‌هایمختلف را اعلام کرد.

بنابر این گزارش اسامی برندگان «مروارید سیاه» این جشنواره در بخش‌های مسابقه فیلم‌های بلند داستانی، مسابقه افق‌های نو، مسابقه فیلم‌های مستند بلند، مسابقه فیلم کوتاه و مسابقه فیلم‌های اماراتی ارائه شده است.

در بخش فیلم‌های بلند داستانی فیلم «آراف» به کارگردانی «یشیم اوسطاولو» ساخت مشترک ترکیه، آلمان و فرانسه به «مروارید سیاه» دست یافت.

همچنین در بخش «افق‌های نو» جایزه مروارید سیاه به فیلم ضد ایرانی «یک خانواده محترم» اعطا شد و جایزه ویژه کمیته داوران آن به فیلم «وحشی‌های منطقه جنوبی» از آمریکا رسید و همچنین بهترین فیلم عربی نیز «آنگاه که تورا دیدم» به کارگردانی «آن ماری جاسر» از فلسطین بود.

بهترین بازیگر مرد و زن نیز به ترتیب به «سورین مالینگ» از دانمارک به خاطر فیلم «گروگانگیری» و «گلشیفته فراهانی» به خاطر بازی در فیلم «سنگ صبور» انتخاب شدند.

بنابر این گزارش در بخش فیلم مستند مروارید سیاه به فیلم «جهان از آن ما نیست» به کارگردانی «مهدی فیلفیل» رسید و در بخش فیلم کوتاه فیلم «9 واکسن» به کارگردانی «ایار سعید» از آرژانتین برگزیده شد.

به گزارش فارس، فیلم «سنگ صبور» به کارگردانی «عتیق رحیمی» که «گلشیفته فراهانی» به دلیل بازی در آن برنده جایزه شد چهره‌ای نادرست و سیاه ازافغانستان به تصویر می‌کشد که این بازیگر ایرانی در آن نقش همسر یک پیرمرد افغان را بازی می‌کند که در جریان این فیلم به اقدامات غیراخلاقی دست زده است.

برپایه این گزارش فیلم «یک خانواده محترم» نیز که جایزه مروارید سیاه جشنواره ضدایرانی ابوظبی را دریافت کرد مخلوطی از فیلم‌های سیاه‌نمایی کارگردانانی چون بهمن قبادی، سمیرا مخملباف و سایر خالقان فیلم‌های سیاه‌ نمایی از ایران و معجونی از توهین به ایران و ایرانی، شهادت و خانواده شهدا، انقلاب، ایران و هر آن چیزی است که در این کشور ارزش قلمداد می‌شود.

واکنش‌ها پس از اکران این فیلم در ابوظبی که بدون اصلاحات اعلام شده ازسوی کارگردان و تهیه‌کننده بوده است، نشان از آن دارد که بینندگان این فیلماز اینکه چنین فیلمی در ایران ساخته شده است

فارس

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها