صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : فیلم جدید تام کروز در هفته اول از « هابیت » شکست خورد

فیلم جدید تام کروز در هفته اول از « هابیت » شکست خورد

9479856

«جک ریچر» فیلم جدید تام کروز در اولین هفته نمایش عمومی خود در سینماهای آمریکای شمالی ،نتوانست «هابیت: سفر پیش‌بینی نشده»را شکست دهد.

اکشن دلهره‌آور و ماجرایانه تام کروز با فروش 5/15 میلیون دلاری، ردیف دوم جدول گیشه نمایش را به خوداختصاص داد.

اولین قسمت از اکشن فانتزی و ماجراجویانه «هابیت» در دومین هفته اکران عمومی خود هم، صدرنشینی جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی را به خوداختصاص داد.

این فیلم با یک فروش بالای (حدود) 37 میلیون دلاری خود، این  لقب را از آن خود کرد و فروش کلی خود طی 10 روز اول نمایش را در این محل ،به 150 میلیون دلار رساند.

عدم استقبال تماشاگران از «جک ریچر» باعث تعجب اهل فن و تحلیل‌گران اقتصادی سینما شد و آن‌ها از این مسئله اظهار شگفتی و سردرگمی کردند.

عموم تحلیل‌گران سینمایی پیش‌بینی می کردند این فیلم با فروشی خوب، نمایش عمومی خود را آغاز کند و حتی این تحلیل هم ارائه شد که «جک ریچر» ،صدرنشین جدول هفتگی فروش خواهد شد.

این اکشن دلهره‌اور، اولین فیلمی از تام کروز است که طی هفده ماه اخیر روانه پرده سینماها شده و کمپانی پارامونت ،امید زیادی به موفقیت مالی آن داشت.

کریستوفر مک کوآری فیلم‌نامه نویس سرشناس سینما، با«جک ریچر» به جمع فیلم‌سازان پیوست و حالا با عدم موفقیت آن، باید دید دوباره به کار فیلم‌سازی خواهد پرداخت  یا خیر.

این فیلم با هزینه‌ای 50 میلیون دلاری تولید شد و اینک تهیه کنندگانش، به موفیت مالی آن در بازار بین‌المللی سینما چشم دوخته‌اند.

کمدی «این 40 سالگی است »دومین فیلم جدید جدول گیشه نمایش،‌با فروش 12 میلیون دلاری ردیف سوم این جدول را از آن خود کرد.

این فیلم، به نوعی دنباله‌ای بر کمدی موفق KNOKED UP است و پل رود، میگن فوکس و لسلی مان در آن بازی دارند.

انیمیشن کامپیوتری «ظهور نگهبانان» با فروش 6 میلیون دلاری خود ،در دریف چهارم جدول گیشه نشست و فروش کلی 5 هفته‌آی آن، به 80 میلیون دلار رسید.

درام شرح حال گونه «لینکلن» هم کمی کمتر از این انیمیشن فروش کرد و در دریف پنجم جدول قرار گرفت. فیلم پس از 7 هفته اکران عمومی 117 میلیون دلار فروش کرده است.

فارس

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها