صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : فیلم کارگردان ایرانی تبار بیشترین دانلود غیرمجاز در اینترنت را داشته است

فیلم کارگردان ایرانی تبار بیشترین دانلود غیرمجاز در اینترنت را داشته است

Project X 239

تورنت فريک يک پايگاه اينترنتي است که به بررسي تعداد دانلودهاي غير قانوني فيلمهاي سينمايي در سال مي پردازد. در سال 2012 شاهد فيلمهاي پرفروش و موفقي بوده ايم که پيش از اين به نظر مي رسيد بالاترين تعداد دانلودهاي غير قانوني امسال را به خود اختصاص دهند….

اين در حالي است که فيلم کمدي «پروژه ايکس» به کارگرداني «نيما نوري زاده» و تهيه کنندگي «تاد فيليپس»‌رکورد بالاترين دانلود غير قانوني در سال 2012 را داشته است. «پروژه ايکس» حتي بيشتر از فيلمهاي مطرحي همچون «انتقامجويان» ،‌«شواليه تاريکي برمي خيزد» و «عمليات غير ممکن:پروتکل روح» به طور غير قانوني دانلود شده است.

بر اساس گزارش اين وب سايت ، «پروژه ايکس» با 8 ميليون و 720 هزار مرتبه دانلود غير قانوني در رأس قرار دارد که اين رقم برابر است با درآمد 101 ميليون دلاري براي دزدان دانلود غير قانوني اينترنتي

 
«عمليات غير ممکن:پروتکل روح» با بازي «تام کروز» با 8 ميليون و 500 هزار مرتبه دانلود غير قانوني در رتبه دوم قرار دارد.

«شواليه تاريکي برمي خيزد»‌که در سال 2012 به عنوان يکي از فيلمهاي پرفروش معرفي شده با 8 ميليون و 230 هزار مرتبه دانلود غير قانوني در جايگاه سوم قرار دارد.
 

«انتقامجويان» از ديگر فيلمهاي پرفروش سال با 8 ميليون و 110 هزار مرتبه و «شرلوک هلمز» با 7 ميليون و 850 هزار مرتبه به ترتيب رتبه هاي چهارم و پنجم را دارند.

فيلمهاي «خیابان جامپ شماره 21»‌، «دختري با نشان اژدها» ، «ديکتاتور» ،‌«عصر يخبندان:حرکت قاره ها» و «گرگ و ميش:طلوع1» به ترتيب در رتبه هاي بعدي قرار دارند.

جالب اينجاست که فيلمهاي «بازي طمع» و «اسکاي فال» در اين فهرست قرار ندارند.

اين پايگاه اينترنتي روز گذشته فهرست بالاترين دفعات دانلود غير قانوني سريال هاي تلويزيوني را معرفي کرد که سريال (Game of thrones) با 4 ميليون و 300 هزار مرتبه در جايگاه اول قرار دارد.

پايگاه «تورنت فريک» خاطر نشان ساخته ، مشخص نيست که آيا دانلودهاي غير قانوني فيلمها بطور جدي به فروش گيشه لطمه وارد مي کنند . محققان اعلام مي کنند که هيچ مدرکي دال بر ارتباط دانلودهاي غير قانوني و کاهش درآمد استوديو در آمريکا وجود ندارد. شايد اين روند بر درآمد آنها در سطح بين المللي تأثير داشته باشد.

گفتني است ، فيلم «آواتار» محصول سال 2009 با 21 ميليون مرتبه همچنان رکورد بالاترين دانلود غير قانوني را در سالهاي اخير داشته است.

 

برگرفته از تارنمای سینماخبر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها