صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : اصلانی: وضعیت سینما خنده دار است

اصلانی: وضعیت سینما خنده دار است

aslani-54l

فرهاد اصلانی در گفتگویی به بیان نظراتش در خصوص جشنواره فجر پرداخت و با اشاره به اختلافات پیش آمده در سینما بیان داشت: وضعیتی که در حال حاضر پیش آمده است به نظرم خنده‌دار است….

نمی‌دانم چگونه می‌شود از این وضعیت خارج شد، اما بااین حال من خوشبین هستم. می‌دانم که وضعیت تغییر خواهد کرد و شرایط برای سینماگران بهتر خواهد شد.
وی افزود: کسانی که عاشق سینما هستند نمی‌توانند شاهد نابودی و مرگ سینما باشند، بنابراین تمام تلاش خود را برای بهبود این شرایط انجام می‌دهند. شاید جشنواره فجر هم در این میان بتواند به این اتفاق کمک کند.

بازیگر فیلم «من مادر هستم» بااشاره به دیجیتالی شدن نمایش فیلم ها در جشنواره امسال بیان داشت: این یک نوع شیوه نمایش فیلم است و از الان نمی توان در مورد آن نظر خاصی داد. فکر می‌کنم اظهار نظر کردن در این رابطه را باید موکول کرد به بعد از جشنواره و باید دید که آیا پخش دیجیتال کیفیت نمایش فیلم ها را بهتر کرده است یا بالعکس.

این بازیگر سینما با تاکید بر اهمیت کیفیت فیلم ها بیان داشت: من اعتقاد دارم که هر فیلمی را باید ابتدا دید و پس از آن قضاوت کرد که آیا فیلم خوبی بوده است یا نه. مهم نیست که کارگردان فیلم اسم بزرگی داشته باشد و یا بازیگران معروفی در آن فیلم باشند بلکه از همه چیز مهم‌تر کیفیت فیلم است که اهمیت دارد. چون با توجه به کیفیت می‌توان استعدادهای بزرگی را کشف کرد که این می‌تواند به آینده سینمای ایران کمک شایانی داشته باشد.

بازیگر فیلم خصوصی بااستقبال از تولید انبوه فیلم در سینما به شرح علت آن پرداخت و گفت: به نظرم با توجه به جوایز مهم سینمایی جهان که در چند سال اخیر سینمای ایران دریافت کرده است، عده بیشتری ترغیب شده‌اند که فیلم بسازند و همین هم باعث شده است که از لحاظ کمی سینمای ایران یک جهش محسوس داشته باشد و تعداد متقاضیان حضور در جشنواره فجر تا این اندازه زیاد شود.

وی افزود: تولید زیاد فیلم خوب است اما از آن مهم‌تر کیفیت فیلم‌هاست که برای قضاوت در این مورد باید تا زمان جشنواره صبر کرد و پس از آن قضاوت کرد که آیا از لحاظ کمی هم پیشرفت داشته‌ایم. اگر این اتفاق بیافتد می توان به آینده سینمای ایران خیلی امیدوار بود.

بازیگر فیلم «خرس»، نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌ها را اقدام بسیار مثبتی ارزیابی کرد و بیان داشت: سینما یکی از المان‌های زندگی است و در آن زندگی جریان دارد و خیلی خوب است که محدود به پایتخت نباشد و در شهرستان‌های دیگر هم مردم امکان تماشای فیلم ها را داشته باشند

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها