صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : امین حیایی : من بازیگرم به سیاست کاری ندارم

امین حیایی : من بازیگرم به سیاست کاری ندارم

426345345

کارگردان نمایش موزیکال «قحطی نور» با اشاره به اینکه مسئولان تنها در صدور مجوز و در اختیار قراردادن تالار وحدت حمایت کردند تأکید کرد: هزینه گروه موسیقی و تبلیغات را با چک شخصی تأمین کردم.

نشست رسانه ای نمایش موزیکال «قحطی نور» به کارگردانی امین حیایی امروز شنبه ۲۸ بهمن ماه در تالار وحدت برگزار شد. در ابتدای این نشست حیایی درباره روند تولید این اثر گفت: ۹ ماه تلاش برای ارائه این نمایش موزیکال که تلفیقی از نمایش، موسیقی و تئاتر صرف شده است و امیدوارم با این اثر بتوانم پیام صلح را به جهانیان برسانم.

به گفته وی، در این نمایش موزیکال تلاش کرده تا موضوع ضیافت خداوندی را به بهترین شکل نشان دهد و گروهی از مردم را که در اوج ظلمت و تاریکی به سر می برند برای لحظه ای با نور خداوندی و آرامش درونی آشنا سازد.

این بازیگر سینما درباره دلیل حضور خود به عنوان کارگردان یک نمایش مناسبتی و موضوعی یادآور شد: شاید مردم بپرسند چرا در فیلم “قلاده های طلا” بازی کرده ام؟ پاسخ من این است که من نقش اکشن را دوست دارم. ما بازیگر هستیم و سیاست به ما ربطی ندارد و ما به این مقوله وارد نمی شویم. اگر در فیلمی من نقش دزد و یا معتاد را بازی می کنم به این مفهوم نیست که من واقعا معتاد و یا دزد هستم.

وی تأکید کرد: در قدم هایی که برای ارائه نمایش موزیکال «قحطی نور» برداشته ام خداوند پشتم بوده است و کارم را با اعتبار پیش می برم نه با رابطه.

وی با اشاره به اینکه مدیران و مسئولان فرهنگی تنها در صدور مجوز و در اختیار قرار دادن تالار وحدت با گروه وی هماری داشتند، گفت: من تمام تلاشم را انجام دادم تا راهی به سوی نور خداوندی دیده شود. من نمی خواهم بگویم که کارگردان و یا بازیگر تئاتر هستم چون من همان امین حیایی هستم که به این خاطر الگوی خیلی از افراد شده ام و باید از خیلی چیزها که دوست دارم بگذرم.

حیایی درباره همکاری حامد بهداد در نمایش موزیکال «قحطی نور» یادآور شد: بهداد قرار بود با ترانه ای از گروه دارکوب برای ما برنامه اجرا کند که متأسفانه به دلیل تداخل با دیگر برنامه های وی این امر میسر نشد.

بازیگر “قلاده های طلا” با اشاره به دریافت دستمزد ۱۰۰ میلیون تومانی برای بازی در این فیلم و صرف این مبلغ برای هزینه های زندگی خود گفت: برای تأمین دستمزد ۱۸۵ میلیون تومانی گروه موسیقی «قحطی نور» و هزینه های دیگر از چک شخصی خود استفاده کرده ام.

کارگردان نمایش «قحطی نور» از قطعی شدن اجرای این اثر در کشور اتریش خبر داد.

نمایش موزیکال «قحطی نور» از ۳ تا ۱۲ اسفندماه اجرا می شود. بهای بلیت این اثر از ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان است و روزهای شنبه بلیت «قحطی نور» به صورت نیم بها ارائه می شود.

مهر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها