صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : مهران رجبی : اینقدر دروغ گفته ام که بزرگترینش یادم نیست!

مهران رجبی : اینقدر دروغ گفته ام که بزرگترینش یادم نیست!

13126 71322

مهران رجبی یکی از آن دست آدم هایی است که ابایی از گفتن واقعیت ندارد. حتی در یک اعتراف تکان دهنده! مدعی می‌شود دروغ زیاد گفته، آنقدر زیاد که بزرگ‌ترینش یادش نمی‌آید! مهران رجبی از فضایل اخلاقی‌اش هم می‌گوید و مطمئن است که آدم حسودی نیست و البته حسادت را مختص خانم های محترم می‌داند!

«دروغگو دشمن خداست!» این جمله‌ای بود که همه ما در بچگی با آن آشنا شدیم و البته قطعا دلیل نشد تا هرگز دروغ نگوییم. در کودکی دروغ می‌گفتیم و بعد با انبوهی از عذاب وجدان از خداوند می خواستیم که ما را ببخشد. بماند که وقتی بزرگ تر شدیم چه اتفاقاتی افتاد!

با همه این احوال مهم این است که این روزها چه کسانی صادقانه به چنین اشتباهاتی اعتراف مي​کنند. مهران رجبی یکی از آن دست آدم هایی است که ابایی از گفتن واقعیت ندارد. حتی در یک اعتراف تکان دهنده! مدعی می‌شود دروغ زیاد گفته، آنقدر زیاد که بزرگ‌ترینش یادش نمی‌آید! مهران رجبی از فضایل اخلاقی‌اش هم می‌گوید و مطمئن است که آدم حسودی نیست و البته حسادت را مختص خانم های محترم می‌داند!

داستان درباره او وقتی جالب‌تر می‌شود که از دزدی مهیج دوران کودکی‌اش می‌گوید! البته ماجرا قرار نیست با بدآموزی تمام شود. این گپ و گفت مجله ایده آل با مهران رجبی را صادقانه تا انتها بخوانید و بعد به قاضی بروید و خب، این همه صداقت را هم تحسین کنید.

به صورت كلي خودت را چطور آدمي مي‌دانی؟

اين سؤال خيلي جهانشمول است. از لحاظ مهرباني و هديه دادن و مهماندوستي لنگه ندارم. در كل آدم خوبي هستم (مي‌خندد).

مهم‌ترين خصيصه‌اي كه در جامعه رنجت مي‌دهد چه خصيصه‌اي است؟

رانندگي بد.

اگر بتواني يكي از خصوصياتت را پاك كني كدام خصوصيت را پاك مي‌كني؟

بعضي از شوخي‌هايم را پاك مي‌كنم. احساس مي‌كنم بعضي مواقع شوخي‌هاي بي‌جا مي‌كنم و ممكن است طرف مقابل از من برنجد. وقتي سر به سر كسي مي‌گذاريد ممكن است درجه تحملش نسبت به استاندارد شوخي‌هاي جامعه همخواني نداشته باشد و آزرده شود.

آخرين دروغي كه گفته‌اي را يادت مي‌آيد؟

بله. سؤال اولي را كه پرسيدي به دروغ جواب دادم و گفتم آدم خوبي هستم (مي‌‌خندد).

و بزرگ‌تريــــن دروغ عمرتان.

آنقدر دروغ گفته‌ام كه يادم نمي‌آيد كدام دروغ بزرگ‌تري بوده است.اما به نظرم دروغ كوچكش هم بزرگ‌ است.

راجع به آدم‌ها قضاوت مي‌كني؟ با توجه به اينكه خودت بازيگر هستي و به شدت مورد قضاوت قرار مي‌گيري؟

بله، خيلي زياد. نسبت به خيلي از بازي‌هايي كه در تلويزيون مي‌بينم قضاوت دارم. به نظرم نمي‌توان قضاوت نكرد. در جمع خانواده‌ هم كه قرار مي‌گيرم اگر از من درباره كسي سؤال كنند جوابشان را مي‌دهم. در جامعه اما فرصت برانداز كردن اطرافيانم را ندارم چون هميشه درگير كارم.

تا به حال كسي سر شما كلاه گذاشته است؟

مجموعا در حد 150 ميليون تومان سر من كلاه رفته است از 2 ميليون تا 20 ميليون پولم را بالا كشيده‌اند.

با كسي كه سرتان كلاه گذاشته چطور برخورد مي‌كنيد؟

هيچي. آنها را مي‌بينم سلام عليك مي‌كنم و از كنار هم مي‌گذريم. منظورم اين نيست كه آنها را مي‌بخشم اما منتظر مي‌مانم تا بيايند و انجام وظيفه كنند و اگر انجام وظيفه نكنند هم برخورد خاصي نشان نمي‌دهم مي‌گذارم به حساب اينكه پول ندارند.

بعضي‌ها مي‌گويند لذتي كه در انتقام هست در بخشش نيست. شما انتقام‌جو هستيد؟

به نظرم هرگز نرسيدن بهتر از دير رسيدن است. من به سخن بزرگان اعتقاد دارم لذتي كه در بخشش است در انتقام نيست. به نظرم براي آدم عاقل بخشندگي درست است نه انتقام البته بخششي كه به ديگران صدمه زده نشود. يك موقع هست كه انتقام لازمه سلامت جامعه است، مثل قصاص اما آن كسي كه قصاص مي‌كند مي‌تواند ببخشد و اين بخشندگي اگر به جامعه آسيب نرساند خيلي لذتبخش است.

پسر همسایه‌ای که از من دزدی کرد

یک‌بار در روستا زندگي مي‌كرديم با پسر همسايه براي درس خواندن به كرج مي‌رفتيم. يك روز آقاي  همسايه 50 تومان با يك قفل به من داد و گفت اين قفل را درست كن. در واقع پول را به من سپرد نه به پسرش. نمي‌دانم چرا من را عاقل‌تر از پسر خودش مي‌ديد. آن روز 50 توماني من گم شد. بعدها متوجه شدم پسر همسايه پول را از جيب من زد به اين خاطر كه از پدرش به خاطر اعتماد کردن به من دلخور شده بود و با خودش فكر كرده بود اگر پول را كش برود به پدرش ثابت مي‌شود كه نبايد به غريبه‌ها اعتماد كند.

پيش آمده است كه از كسي متنفر شوي؟

بله. البته خيلي كم اين اتفاق مي‌افتد، گاهي براي سلامت طرفين تصميم گرفته‌ام قطع ارتباط كنم براي اينكه هم طرف، سالم و با اعصاب راحت زندگي كند و هم من، البته اين قطع ارتباط در حد تنفر نيست و در حد تعجب است بيشتر. خيلي وقت‌ها پيش مي‌آيد كه دلم نمي‌خواهد شخص خاصي را ببينم البته گمان مي‌كنم هميشه حق با من بوده است. خيلي مسائل مي‌تواند فرد را به جايي برساند كه ديگر نخواهي آن آدم را ببيني مثل حسد يا سوءاستفاده از اسم آدم طوري كه باعث زير سؤال بردن آبرويت شود.

نکته: اهل دعوا نیستم اما چشم غره‌ای دارم که از کتک‌کاری دردناک‌تر است

حسادت خصوصيتي است كه خيلي شايع است. هيچ‌وقت نسبت به بازيگر خاصي حسادت داشته‌اي؟

به هيچ‌وجه. حسادت مخصوص شما خانم‌هاست ما آقايان خصوصيات منفي نداريم (مي‌خندد).

بهترين آدمي كه بين اطرافيان شما وجود دارد، چه كسي است؟

رضا صفري و محسن نعمتي از دوستان قديمي‌ام كه از بچگي با آنها بزرگ شده‌ام يك رگه فاميلي هم با هم داريم آنها را خوب مي‌شناسم. به نظرم بهترين آدم‌هايي هستند كه مي‌شود با آنها ارتباط داشت. به همين خاطر دليلي نمي‌بينم سراغ آدم‌هاي ديگر بروم و با آنها رفاقت كنم.

كسي كه از لحاظ اخلاقي دوست داري شبيه او باشي كيست؟

هميشه به خصوصيات اخلاقي حاج آقامهدي دشيري رشك مي‌برم. ايشان يك زماني صاحبخانه ما بودند. حاج آقا از آدم‌هاي معتمد محله ما بود؛ آدم بسيار باايمان و خوبي كه هميشه به ايشان آفرين گفته مي‌شود.

با توجه به اينكه هرچه بيشتر جلو مي‌رويم خصوصيات رفتاري آدم‌ها پيچيده‌‌تر مي‌شود شما خودت دچار اين پيچيدگي شده‌اي؟

نه به قضاوت دوستانم من هماني هستم كه هميشه بوده‌ام. در واقع ويژگي مهران رجبي پيچيده نبودن اوست.

هيچ‌وقت خساست به خرج داده‌اي؟

بله. گاهي خسيس هم مي‌شوم. مثلا وقتي براي خريد لباس رفته‌ام و به من گفته‌اند چون آن لباس مارك‌دار است بايد يك مبلغ بالا بابت خريد آن بدهي مطلقا زير بار نرفته‌ام. مارك و برند لباس برايم اهميت ندارد. اگر اين ويژگي را خساست مي‌توان گفت بله من خسيسم.

شما اصالتا كجايي هستيد و خصوصيات مردم اين منطقه چيست؟

من اهل روستايي از حومه كرج هستم. مهمانپذيري مردم كرج معروف است. همين مسئله كه جمعيت خود مردم كرج 300هزار نفر است اما 3 ميليون نفر آنجا سكونت دارند نشان‌دهنده مهمانپذير بودن آنهاست.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها