امسال هم مثل هر سال مراسم جوایز گلدن گلاب برگزار شد و بعد از کلی گمانه زنی ها درباره برندگان احتمالی ، بالاخره برندگان واقعی جوایز
مشخص شدند! نکته ای که در اهدای جوایز امسال به چشم می خورد این است که تقریبا هیچ غافل گیری در لیست برنده ها به چشم نمی خورد و تقریبا همه همان کسانی هستند که از مدتها پیش احساس می شد که باید جوایز را بگیرند. حالا با توجه به لیست برنده ها ، می توان برندگان احتمالی اسکار را از دل همین لیست بیرون کشید زیرا از قدیم کسانی که گلدن گلاب می گرفتند معمولا در اسکار نیز موفق می شدند. برای درک این موضوع کافی است سری به لیست برنده های سالهای گذشته بزنید. اما لیست برندگان ( در اینجا تنها به جوایز سینمایی و مهمترین جوایز تلویزیونی اشاره می کنیم ) به این شرح است :
کاندیدهای بهترین فیلم درام سال :
Black Swan
The Fighter
Inception
The King’s Speech
The Social Network
برنده : The Social Network
کاندیدهای بهترین فیلم موزیکال یا کمدی سال :
Alice in Wonderland
Burlesque
Red
The Tourist
The Kids Are All Right
برنده : The Kids Are All Right
کاندیدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک فیلم درام :
Jesse Eisenberg برای فیلم
The Social Network
James Franco برای فیلم 127 Hours
Ryan Gosling برای فیلم Blue Valentine
Mark Wahlberg برای فیلم The Fighter
برنده : Colin Firth برای فیلم The King’s Speech
کاندیدهای بهترین بازیگر نقش اول زن برای یک فیلم درام :
Halle Berry برای فیلم
Frankie and Alice
Nicole Kidman برای فیلم Rabbit Hole
Jennifer Lawrence برای فیلم winter’s Bone
Michelle Williams برای فیلم Blue Valentine
Natalie Portman برای فیلمBlack Swan
برنده : Natalie Portman برای فیلم Black Swan
کاندیدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد برای یک فیلم کمدی یا موزیکال :
Johnny Depp برای فیلم The Tourist
Johnny Depp برای فیلم Alice in Wonderland
Jake Gyllenhaal برای فیلم Love and Other Drugs
Paul Giamatti برای فیلم Barney’s Version
Kevin Spacey برای فیلم Casino Jack
برنده : Paul Giamatti برای فیلم Barney’s Version
کاندیدهای بهترین بازیگر نقش اول زن برای یک فیلم کمدی یا موزیکال :
Anne Hathaway برای فیلم Love and Other Drugs
Angelina Jolie برای فیلم The Tourist
Julianne Moore برای فیلم The Kids Are All Right
Emma Stone برای فیلم Easy A
Annette Bening برای فیلم The Kids Are All Right
برنده : Annette Bening برای فیلم The Kids Are All Right
کاندیدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
Michael Douglas برای فیلم Wall Street: Money Never Sleeps
Andrew Garfield برای فیلم The Social Network
Jeremy Renner برای فیلم The Town
Geoffrey Rush برای فیلم The King’s Speech
Christian Bale برای فیلم The Fighter
برنده : Christian Bale برای فیلم The Fighter
کاندیدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
Amy Adams برای فیلم he Fighter
Helena Bonham Carter برای فیلم The King’s Speech
Mila Kunis برای فیلم Black Swan
Jacki Weaver برای فیلم Animal Kingdom
Melissa Leo برای فیلم The Fighter
برنده : Melissa Leo برای فیلم The Fighter
کاندیدهای بهترین کارگردان سال :
Darren Aronofsky برای فیلم Black Swan
Tom Hooper برای فیلم The King’s Speech
David Fincher برای فیلم The Social Network
Christopher Nolan برای فیلم Inception
David O. Russell برای فیلم the Fighter
برنده : David Fincher برای فیلم The Social Network
کاندیدهای بهترین فیلمنامه سال :
Hours Danny Boyle, Simon Beaufoy 127
Inception: Christopher Nolan
The Kids Are All Right: Stuart Blumberg, Lisa Cholodenko
The Social Network: Aaron Sorkin
The King’s Speech: David Seidler
برنده : The Social Network: Aaron Sorkin
کاندیدهای بهترین موسیقی سال :
Burlesque: Samuel Dixon, Christina Aguilera, Sia Furler-Bound to You
Country Strong: Bob DiPiero, Tom Douglas, Hillary Lindsey, Troy Verges -Coming Home
Burlesque: Diane Warren – You Haven’t Seen The Last of Me
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader : Carrie Underwood, David Hodges, Hillary Lindsey-There’s A Place For Us
Tangled: Alan Menken, Glenn Slater-I See the Light
برنده : Burlesque: Diane Warren – You Haven’t Seen The Last of Me
کاندیدهای بهترین فیلمنامه های اقتباسی سال :
The Social Network : Trent Reznor, Atticus Ross
Hours : A.R. Rahman 127
Alice in Wonderland: Danny Elfman
Inception: Hans Zimmer
The King’s Speech : Alexandre Desplat
برنده : The Social Network : Trent Reznor, Atticus Ross
کاندید بهترین انیمیشن های سال :
Toy Story 3
Despicable Me
How to Train Your Dragon
The Illusionist
Tangled
برنده : Toy Story 3
کاندیدهای بهترین فیلم خارجی :
In a Better World (2010)- Denmark
Biutiful (2010)-Mexico/Spain
The Concert (2009)-France
The Edge (2010) – Russia
I Am Love (2009)-Italy
برنده : In a Better World (2010)- Denmark
کاندیدهای بهترین سریال درام:
Dexter
The Good Wife
Boardwalk Empire
Mad Men
The Walking Dead
برنده : Boardwalk Empire
کاندیدهای بهترین سریال کمدی یا موزیکال :
Glee
The Big Bang Theory
Modern Family
Nurse Jackie
Rock 30
برنده : Glee
برای مشاهده لیست کامل برندگان به اینجا مراجعه نمایید.