صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : وزیر ارشاد : « قصه ها » یک سیاه نمایی آشکار است

وزیر ارشاد : « قصه ها » یک سیاه نمایی آشکار است

1392102108280624134734

سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم در سخنانی در ‎همایش “فرهنگ مهم‌ترین مسئله انقلاب اسلامی” در سالن ایثار دزفول، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم و تهاجم فرهنگی گفت: در جنگ سخت اگر آژیر قرمز شنیده می‌شود و موشکی اصابت کند همه متوجه می‌شوند اما الان ردپا و آثار تهاجم دشمن در خانه‌های مردم دیده می‌شود و کار در عرصه جنگ نرم پیچیده‌تر و دشوار‌تر است. ما نیازمند جمع‌های فرهنگی همچون نهادهای مردمی هستیم که وابسته به ادارات و ارگان‌های دولتی نباشد. امام راحل بر این باور بودند که فرهنگ اساس یک ملت و اساس یک ملیت است و تاکید داشتند که اگر انحرافی در فرهنگ کشور پیدا شود دیری نخواهد پایید که همه را به انحراف می‌کشاند.

به گزارش مووی مگ به نقل از نسیم آنلاین، حسینی گفت: برگزاری جشنواره‌هایی همچون رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی که بدون مشارکت وزارت فرهنگ برگزار شده و جشنواره نظیر عمار از جمله حرکت‌های خودجوش مردمی است و این چنین جشنواره‌هایی باید برای میدان دادن به عناصر انقلابی استفاده شود. در تئا‌تر، شعر، موسیقی و همه زمینه‌ها باید تولیداتی در عرصه فرهنگ داشته باشیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه نباید در مقابل تهاجم دشمن منفعل بود، گفت: در قبال گفته‌های بان کی مون درباره حقوق بشر در ایران، نباید ساکت ماند و باید آنها را به چالش کشید.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر نا‌بسامانی اوضاع فرهنگی کشور در دوره‌های مختلف گفت: بعد از انقلاب اقدامات مثبتی انجام شده است و فرهنگ مروج غرب و بی‌بند و باری قبل از انقلاب اصلاح شده ولی در کنار این آب زلال و گوارا آب گل آلودی هم وجود داشته است. از این جریانات نباید حمایتی صورت بگیرد؛ در برخی دوره‌ها جریان‌های زاویه دار با نظام مورد حمایت قرار گرفته‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم درباره مجوز گرفتن فیلم‌هایی همچون «قصه‌ها» و «عصبانی نیستم» که در حمایت از فتنه 88 ساخته شده‌اند، گفت: فیلم عصبانی نیستم فیلم نامه‌ای که ارائه کرده بود و بر مبنای آن مجوز گرفت با چیزی که کارگردان این اثر ساخته کاملا متفاوت است. داستان این فیلم قصه دانشجویی درباره پایان نامه‌اش بود و بعد‌ها به فتنه 88 گره می‌خورد.

او درباره فیلم قصه‌ها گفت: کارگردان این اثرخود می‌گوید که فیلمش پروانه ساخت نداشته است و درباره این فیلم بحث بر این بود که در حد فیلم‌های ویدیویی و خانگی به صورت محدود و نه در حد اکران عمومی آن هم با اصلاحات مجوز بگیرد. متأسفانه این فیلم امسال در جشنواره فیلم فجر اکران شد و سیاه نمایی آشکار از مشکلات جامعه امروز را نشان داد. همین که مسئولی جهت رونمایی کتابی می رود که با انقلاب سنخیتی ندارد به معنای حمایت از آن‌ است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها