صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : محمدعلی سجادی : سرمایه گذار پیدا شد و ساخت فیلم متوقف شد!

محمدعلی سجادی : سرمایه گذار پیدا شد و ساخت فیلم متوقف شد!

2 1 20142901817

محمدعلی سجادی درباره دلایل عدم تولید پروژه «یک داستان واقعی» گفت: مدتها دنبال جذب سرمایه بودم اما نتوانستم سرمایه جذب کنم. ارگانهای دولتی هم آن قدر از کمبودهایشان نالیدند که از دریافت وام حمایتی انصراف دادم و گفتم نمی خواهم.

به گزارش مووی مگ به نقل از میزان، محمدعلی سجادی نویسنده و کارگردان که از ابتدای امسال قصد تولید فیلمی با عنوان “یک داستان واقعی” را داشت با اشاره به مشکل اصلی سینمای ایران که کمبود سرمایه است به میزان گفت: شخصا خیلی دلم میخواست بعد از چند سال دوری از سینما “یک داستان واقعی” را بسازم اما متاسفانه سرمایه گذار پیدا نشد و کار متوقف ماند.

وی درباره اینکه آیا برای تولید فیلمش به سراغ حمایتهای بخش دولتی هم رفته است بیان داشت: به دنبال جلب حمایت بودیم اما هیچ حمایتی نشد و بجایش برایمان از کمبودها گفتند. من هم قید استفاده از وامهای حمایتی را زدم و گفتم نمی خواهم.

کارگردان “مخمصه” با بیان اینکه قصد ندارد مذاکرات تازه ای را برای ساخت فیلم انجام دهد اظهار داشت: فعلا کار را رها کرده ام تا ببینم چه می شود. فعلا نقاشی میکشم تا بعد بلکه اوضاع بهتر شود.

محمدعلی سجادی درباره اینکه با توجه به داغ شدن تب دنباله سازی در سینمای ایران به دنبال این نبوده که قسمت دوم اثر پرفروش دهه شصتی اش “بازجویی یک جنایت” را بسازد به میزان گفت: برای ادامه آن فیلم نمیتوان داستانی متصور شد چون درام کار یک نقطه شروع و یک نقطه پایان داشت و در همان قسمت اول به اتمام رسید اما درباره کارهایی مانند سریال “جستجوگران” ایده هایی برای امتداد داستان در ذهنم دارم که البته آن هم نیاز دارد به پشتوانه های اقتصادی لازم برای تولید.

این کارگردان که امسال به عنوان بازیگر با فیلمی به نام “دو” ساخته سهیلا گلستانی در بخش “نگاه نو”ی جشنواره فجر حضور دارد درباره تجربه بازیگری خویش گفت: تجربه ای شگفت انگیز بود و حاصل تماس دوستان درگیر در فیلم. آنها متن را پیشنهاد دادند و وقتی خواندم تمایل پیدا کردم برای همکاری.

سجادی درباره ویژگیهای نقش اش در “دو” بیان داشت: نقشم ساده است و اصلا عجیب و غریب نیست. کاراکتری مکمل است در کنار شخصیتهای اصلی که رئالیته بالایی دارد.

محمدعلی سجادی درباره اینکه آیا کاراکترش در این فیلم خود حقیقی اش است یا نه به میزان گفت: نه، اتفاقا شخصیت از خودم دور است و سعی کردم در فیلم شخص دیگری باشم نه خودم!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها