صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : خبر درگذشت بازیگر سریال « ناوارو » دروغ بود! / رژه هنن در سلامت کامل است

خبر درگذشت بازیگر سریال « ناوارو » دروغ بود! / رژه هنن در سلامت کامل است

788740

رژه هنن بازیگر سینمای فرانسه که در ایران با مجموعه تلویزیونی «ناوارو» شناخته شده است، در یک شایعه و شوخی اینترنتی کشته شد و این شایعه باعث تأثر میلیون‌ها نفر از طرفداران این بازیگر 89 ساله شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر ، خبر درگذشت رژه هنن به دلیل ناراحتی و تأثر طرفداران این بازیگر شناخته شده تا قبل از پایان یک هفته در سراسر جهان به سرعت پیچید و در فضای مجازی منتشر شد. به هر حال خبر منتشر شده ماه فوریه 2015 که مربوط به درگذشت این بازیگر فرانسوی بوده به عنوان یک شوخی و شایعه سودجویانه اینترنتی بوده و خوشبختانه بازیگری که شهرتش به خاطر بازی در مجموعه «ناوارو» یا «کمیسر بزرگ» بود، در صحت و سلامت به سر می‌برد.

شایعه درگذشت رژه هنن به سرعت در فضای مجازی از جمله فیس‌بوک منتشر شد و در مدت زمان بسیار کوتاهی بیش از یک میلیون نفر از علاقه‌مندان به این بازیگر مطرح سینمای فرانسه، این خبر کذب و سودجویانه را لایک کردند. کسی که این شایعه را منتشر کرده، پیغامی باورپذیر درباره درگذشت رژه هنن در فیس‌بوک منتشر و چنین نوشته بود:

«ساعت 11 صبح روز 9 فوریه 2015، بازیگر دوست داشتنی ما، رژه هنن درگذشت. رژه هنن در 20 اکتبر سال 1925 در الجزایر به دنیا آمد. او با وجود اینکه از بین ما رفته ولی هیچوقت فراموش نخواهد شد. همدردی و تسلیت خود را با گذاشتن پیام یا تأیید این صفحه، بیان کنید

صدها نفر از طرفداران رژه هنن به سرعت شروع به گذاشتن پیغام و تسلیت خود در این صفحه فیس‌بوکی و ابراز ناراحتی و غم خود از درگذشت این بازیگر توانای 89 ساله کردند. فضای توئیتر هم به خاطر این شایعه اینترنتی آشفته شد.

برخی از طرفداران رژه هنن به این پیغام اعتماد کرده و آن را پذیرفتند، برخی دیگر نیز به این پیغام شک کردند زیرا از شایعات متعدد منتشره شده پیش از این درباره زندگی اشخاص شناخته شده و هنرمندان در فضاهای مجازی، درس گرفته بودند. آنها با طعنه به اینکه خبر مذکور در رسانه‌های مجازی فرانسوی منتشر نشده، این خبر را کذب دانستند.

خبر درگذشت رژه هنن یکی از پر بازدید کننده‌ترین اخبار در فضای اینترنتی شد. در رأی گیری اینترنتی انجام شده در خصوص واکنش مخاطبان و کاربران به شایعه اینترنتی منتشر شده درباره درگذشت رژه هنن، 78 درصد از کاربران این شایعه اینترنتی را بسیار ناپسند و یک شوخی تنفر برانگیز دانستند.

روز دوشنبه 10 اکتبر خانواده رژه هنن به صورت قانونی اعلام کردند این بازیگر فرانسوی نمرده است. «او در لیست بلند بالای هنرمندانی که قربانی این شوخی‌ها و شایعات می‌شوند، قرار گرفت. رژه هنن زنده و سلامت است. از باور کردن آنچه در اینترنت می‌بیند، دست بردارید.»، این‌ها جملاتی بودند که خانواده هنن در واکنش به این شایعه اینترنتی بیان کردند.

برخی طرفداران و کاربران اینترنتی در واکنش به این شایعه و شوخی اینترنتی ابراز خشم کردند و آن را یک شوخی رکیک دانستند که باعث اندوه عاشقان این بازیگر فرانسوی شد. برخی هم معقتد هستند که این اتفاق نشان داد که رژه هنن هنرمندی پرطرفدار در سراسر جهان است.

نکته جالب دیگر این است که انتشار شایعه درگذشت رژه هنن به قدری سریع و فراگیر بوده که جستجوگر گوگل نیز با جستجوی خبر درگذشت این بازیگر، عکسی از او را نشان می‌دهد که در کنار آن نوشته شده «11 فوریه 2015، رژه هنن درگذشت».

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها