صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : قوانین اسکار بار دیگر تغییر خواهد کرد / نامزدهای بهترین فیلم کاهش می یابد

قوانین اسکار بار دیگر تغییر خواهد کرد / نامزدهای بهترین فیلم کاهش می یابد

2 1 20152237301

نظام انتخاب پنج فیلم به عنوان نامزدهای جایزه اسکار بهترین فیلم که در شش سال گذشته تغییر کرده بود، بار دیگر برقرار می‌شود.

به‌ گزارش مووی مگ به نقل از آنا، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی موسوم به آکادمی اسکار این روزها در حال بررسی تغییر آیین‌نامه و بازگشت به مقررات قدیمی است. مقررات فعلی که از سال 2009 به اجرا گذاشته شده، حداکثر تعداد نامزدهای جایزه اسکار بهترین فیلم را از پنج فیلم که در تمام سال‌های گذشته اعمال شده بود، به 10 فیلم افزایش داده است.

هنوز هیچ پیشنهاد رسمی در مورد این تغییر به هیأت مدیره آکادمی علوم و هنرهای سینمایی ارائه نشده است، اما اخبار غیررسمی حاکی از آن است که اعضای اداره کننده این آکادمی با جدیت در حال بررس این مسأله هستند و پیشنهاد مربوط به این تغییر را در نشست آتی هیأت مدیره در تاریخ 24 مارس (4 فروردین) ارائه خواهند داد.

یکی از مشاهیر سینمایی که نخواسته نامش افشا شود به هالیوود ریپورتر گفته است: «آنها (هیأت مدیره آکادمی) این کار را امتحان کرده‌اند و حالا معلوم شده است که واقعاً نتیجه خوبی برای ما نداشته است »

سخنگوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی از اظهار نظر در مورد دستورالعمل نشست آتی خودداری کرده و گفته است: «طبق روال هر ساله ما، آکادمی در ماه جاری نشستی دارد که در آن نه فقط موضوع پخش تلویزیونی، بلکه کل فصل ادای جوایز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت »

تعداد زیادی از اعضای آکادمی خواستار تغییر و کاسته شدن از تعداد نامزدهای جایزه بهترین فیلم شده‌اند و اظهار نظر کرده‌اند که تعداد زیاد نامزدهای بهترین فیلم، از اعتبار نامزدی‌ها می‌کاهد، در حالی که عملاً بر تعداد مخاطبان تلویزیونی مراسم اهدای جوایز نیفزوده است. امسال تعداد تماشاگران پخش زنده مراسم اهدای جوایز اسکار که صبح دوشنبه 4 اسفند به وقت تهران در دالبی‌ تیه‌تر هالیوود برگزار شد، بیش از پانزده درصد کاهش داشت.

آکادمی اسکار در سال 2009 به دنبال حذف فیلم «شوالیه تاریکی» از نامزدهای اسکار بهترین فیلم سال قانونی را که بیش از هشتاد سال برقرار بود، تغییر داد و تعداد نامزدهای جایزه بهترین فیلم را از 5 به 10 افزایش داد. استدلال اعضای آکادمی در آن زمان این بود که پهن کردن توری گسترده‌تر، رضایت مخاطبان بیشتری را جلب خواهد کرد و رتبه بهتری برای برنامه تلویزیونی پخش زنده مراسم اهدای جوایز و مخاطبان بیشتری در پی خواهد داشت. تعداد نامزدهای اسکار بهترین فیلم در مراسم اسکار سال‌های 2013 و 2014 به 9 عنوان رسید و امسال هشت فیلم «مرد پرنده»، «هتل بزرگ بوداپست»، «شلاق»، «بازی تقلید»، «پسربچگی»، «سِلما»، «تک‌تیرانداز آمریکایی» و «نظریه همه‌چیز» نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم بودند که از این میان «مرد پرنده» به عنوان بهترین فیلم هشتاد‌و‌هفتمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار برگزیده شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها