صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : فیلم تازه چارلی چاپلین به فروش نرفت!

فیلم تازه چارلی چاپلین به فروش نرفت!

chaplin

فیلم نایاب چارلی چاپلین که به قیمت ۳.۲ پوند از سایت ای بِی خریداری شده بود و انتظار می رفت به فروش چند میلیون پوندی برسد خریداری پیدا نکرد.

به گزارش خبرآنلاین، این نسخه از «چارلی چاپلین در زپت» تنها نسخه موجود از این فیلم تبلیغاتی بریتانیا در دوران جنگ اول جهانی است.

اما سخنگوی حراجی بونهم روز چهارشنبه اعلام کرد این فیلم نایاب که روی نوار ۳۵ میلیمتری ضبط شده تنها یک مشتری داشت و به همین دلیل فروخته نشد. مشخص نیست این فیلم دوباره در حراجی عرضه شود یا نه.

این سخنگو گفت: «مشخص است که از فروخته نشدن فیلم ناراضی هستیم، اما این فیلم کالایی غیرمعمولی است و حراج چنین آثاری همیشه غیرقابل پیش بینی است.»

موراس پارک، مجموعه دار سال ۲۰۰۹ این فیلم را به دلیل علاقه به ظاهر جعبه آن خرید و بعد متوجه شد حلقه فیلمی درون آن است.

این فیلم هفت دقیقه ای در سال ۱۹۱۶ ضبط شده و حمله هواپیماهای زپلین آلمانی به لندن را نشان می دهد و حاوی صحنه هایی از اولین نمونه های انیمیشن است. در این فیلم چارلی چاپلین یک هواپیمای زپلین آلمانی را نابود می کند.

در طول جنگ اول جهانی هواپیماهای زپلین به دفعات لندن را بمباران کردند و متخصصان بونهم معتقد هستند این فیلم برای دلخوشی اهالی لندن ساخته شده بود.

فیلم مُهر سال ۱۹۱۷ رده بندی هیئت فیلم بریتانیا را بر خود دارد. در فیلم یک نوشته وجود دارد که نشان می دهد این اثر قابل ارسال به خارج از کشور بوده و تغییراتی که روی برخی لحظات فیلم اعمال شده (کاری شبیه سانسور) این احتمال را قوی می کند که فیلم برای نیروهای نظامی مستقر در مصر نیز ارسال شده است.

این فیلم در زمان خودش بطور گسترده پخش نشده و احتمالا دلیلش نمایش صحنه های حمله هوایی بوده است.

خبرآنلاین

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها