صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : سازنده ادامه«300» یک یهودی است!

سازنده ادامه«300» یک یهودی است!

fb5fb664072b6ca44d7592e4be591358

استودیو برادران وارنر نوام مورو را برای کارگردانی «۳۰۰: نبرد آرتمیزیا» انتخاب کرد که ادامه ای بر فیلم «۳۰۰» است.

به گزارش خبرآنلاین، این کارگردان متولد اسرائیل که سال ۲۰۰۸ فیلم «آدم های باهوش» را کارگردانی کرد، برای ساخت «۳۰۰: نبرد آرتمیزیا» (با نام قبلی «خشایارشا») با جام کولت سرا (کارگردان فیلم «ناشناس» با بازی لیام نیسن) رقابت داشت.

اما استودیو برادران وارنر که به هر دو فیلمساز علاقه دارد، این دو را برای کارگردانی دو فیلم مختلف انتخاب کرده است. کولت سرا قرار است اقتباسی از «آکی را» را کارگردانی کند و نوام مورو هم روی صندلی کارگردانی «۳۰۰: نبرد آرتمیزیا» می نشیند. انتظار می رود هفته آینده این خبر به طور رسمی اعلام شود.

«۳۰۰: نبرد آرتمیزیا» بر مبنای تازه ترین رمان گرافیکی فرانک میلر ساخته می شود. خشایارشا پادشاه ایران و ضدقهرمان فیلم «۳۰۰» شخصیت اصلی این رمان است، هرچند این بار شخصیت او به مراتب محوری است.

او که پس از مرگ پدرش داریوش در جستجوی جایگاه خدایگان است، با تمیستوکل سردار آتنی وارد جنگ می شود. داستان چند سال را دربرمی گیرد، اما مرکز داستان نبرد آرتمیزیوم است که سال ۴۸۰ پیش از میلاد روی داد.

زاک اسنایدر که «۳۰۰» را کارگردانی کرد فیلمنامه «۳۰۰: نبرد آرتمیزیا» را با همکاری کرت یانستاد نوشته است. قرار است این فیلم به لحاظ تکنیکی مشابه «۳۰۰» باشد.

به گزارش خبرآنلاین، «۳۰۰» سال ۲۰۰۶ با بودجه ای ۶۵ میلیون دلاری ساخته شد و در دنیا حدود ۴۵۶ میلیون دلار فروخت.

داستان فیلم سال ۴۸۰ پیش از میلاد روی می دهد. خشایارشا پادشاه ایران برای انتقام شکست پدرش داریوش تصمیم به فتح یونان می گیرد. او با لشگری انبوه به این کشور حمله می کند، اما در تنگه ترموپیل ۳۰۰ سرباز اسپارتی با آن ها رو به رو می شوند.

«۳۰۰» به خاطر تحریف آشکار تاریخ و ارائه تصویر غیرواقعی از ایرانیان مورد انتقاد قرار گرفت.

خبرآنلاین

به جمع هواداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها