صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : معرف تمام فیلمهای تبلیغاتی که در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ساخته شد

معرف تمام فیلمهای تبلیغاتی که در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ساخته شد

20161119112547 e9af46f77e734e5ba8092a66561956da 1024x707

با وجود اینکه اکثر فیلم های سیاسی توزیع شده امسال به نفع مبارزات انتخاباتی هیلاری کلینتون از حزب دموکرات بوده، اما بیشتر این فیلم ها به چند دلیل اثر بخشی کمی بر افکار عمومی داشته اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، همان گونه که هالیوود برای انتخابات امریکا آماده می شد، به جز کمک های چند میلیون دلاری، یک دوجین فیلم نیز با محتوی سیاسی آماده کرده بود تا براساس یک برنامه زمانی تا انتخابات ماه نوامبر ۲۰۱۶ توزیع شود.

با وجود اینکه اکثر فیلم های سیاسی توزیع شده امسال به نفع مبارزات انتخاباتی هیلاری کلینتون از حزب دموکرات بوده، اما بیشتر این فیلم ها به چند دلیل اثر بخشی کمی بر افکار عمومی داشته اند. این دلایل عبارتند از: ۱- از کیفیت مطلوب برخوردار نبوده اند. ۲- توزیع آنها اندک بوده. ۳- به موقع توزیع نشده اند( پیش از موعد بیرون آمده). در میان برترین فیلم های اثر گذار بر انتخابات، اکثرا به نفع کلینتون بوده و تنها یکی از آنها به نفع ترامپ بوده است.( در انتخاب نهایی از بین ده ها فیلم )

حال نگاهی گذرا به تعدادی از مهمترین ترین این فیلم ها می اندازیم.

Michael Moore in Trumpland (مایکل مور در سرزمین ترامپ)

آخرین ساخته مایکل مور مستند ساز آمریکایی به عنوان سورپرایزدر ماه اکتبر ۲۰۱۶ پخش شد.مطمئنا به این جهت طراحی شده که کاندیداتوری دونالد ترامپ را بی اعتبار یا به اصطلاح از ریل خارج کند. فیلم اولین بار در نیویورک با هیاهوی بسیار نمایش داده شد، ولی سر و صدای بسیار هم در ارتباط با نمایش این فیلم نتوانست ناامیدی مخاطبانش را بپوشاند، همچنان که نیویورک تایمز هم به آن اشاره کرد: «… اگر شما انتظار دارید که مستند مایکل مور یک فیلم غافلگیر کننده شامل خبر های دست اول پر مایه و یک حمله کامل به دونالد ترامپ باشد، خود را آماده کنید که با دیدن این فیلم سر خورده شوید…» فیلم حمله به ترامپ نیست، بلکه یک رجز خوانی به نفع رقیبش هیلاری کلینتون است. این یک مستند در حس و حال مستند های رایج هم نیست، بلکه یک استند آپ کمدی ۷۳ دقیقه ای است و می شود گفت یک سخنرانی است در مورد اینکه بدانیم چقدر مایکل مور طرفدار هیلاری کلینتون است. ظاهرا قرار نیست این مستند یکی از کارهای شاخص مور باشد و او گفته بود قصد دارد آن را روی iTune منتشر کند.

Before the Flood  (قبل از سیلاب)

این مستند ساخته فیشر استیونسون و با اجرای لئوناردو دی کاپریوست که شامل مصاحبه با متخصصان و دانشمندان حوزه تغییرات آب و هوایی است همچنین مصاحبه با اشخاص شناخته شده ای مثل باراک اوباما، پاپ فرانسیس و جان کری است و اخطار می دهد که اگر به مسئله تغییرات آب و هوایی سریعا پرداخته نشود مصیبت آینده کره زمین خواهد بود.

هالیوود ریپورتر در باره این فیلم می گوید: «…سازندگان این فیلم هوشمندانه عمل کرده اند. نه تنها سعی کرده اند از ستاره سینما ( دی کاپریو) روی پرده حداکثر استفاده را ببرند، بلکه سخت تلاش کرده اند نوعی ارتباط بین نگرانی بیننده برای محیط زیست و دیدن یک بیو گرافی از دی کاپریو برقرار کنند.این فیلم را می توان در شمار فیلم های رسانه-منتقد، به حساب آورد. ممکن است بیشتر از آنکه انتظارش می رودتاثیر گذار باشد.(مسئله توجه به محیط زیست و گرمایش زمین در تبلیغات انتخاباتی کلینتون، از مواردی بود که به آن توجه شده بود، ولی ترامپ اساسا اعتقادی به تغییرات آب و هوایی ندارد!)

Clinton Cash (موجودی کلینتون )

این فیلم شاید می توانست یکی از اثر گذارترین فیلم ها باشد، گر چه برای نمایش ساخته نشده باشد. این فیلم تا پایان ماه اگوست ۳/۵ میلیون بار دیده شده بود( آن لاین) و پیش بینی می شد تا انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ پنج میلیون بار دیده شود. این فیلم تحسین منتقدان را برانگیخته است.

در این فیلم کلینتون متهم شده است که وقتی او و بیل کلینتون کاخ سفید را در سال ۲۰۰۰ ترک کردند از نظر مالی ورشکسته بودند، چگونه توانستند بعد از ۱۶ سال ۱۵۰ میلیون دلارثروت به دست بیاورند!؟ این مستند براساس کتاب پیتر شوایزر(PeterSchweizer)که به همین اسم منتشر شده است ساخته شده و این فیلم سعی می کند رد این ثروت را دنبال کند و درمی یابد که این پول از محل پول های اهدایی مشکوک و از را ه های متقلبانه و یا احتمالا براساس خیانت جمع آوری شده است.( به نقل از نیویورک پست). معلوم می شود چگونه این زوج به اصطلاح ژنده پوش تبدیل به ثروتمندانی کثیف می شوند.این فیلم پتانسیل زیادی برای شرمساری کلینتون دارد و ممکن بود بتواند رای های دموکرات ها از هیلاری را دور کند.

All the Way ( تمام مسیر (

این فیلم تجلیلی از دوره ریاست جمهوری لیندون.ب- جانسون است که توسط شبکه HBO روی آنتن رفت. فیلم «تمام مسیر» روی نقش او درایجاد قوانین حقوق شهروندی در آمریکا تمرکز کرده است و بخش های مدیریت ناصحیح او در جنگ ویتنام که منجر به گسترش جنگ شد و به اینکه او یک نژاد پرست سرسخت بوده نپرداخته است. به هرحال به موفقیت او در ایجاد یک جامعه خطیرمی پردازد. در مجموع این فیلمی در حمایت از حزب دموکرات ( هیلاری کلینتون) به عنوان یک حزب قهرمان ساخته شده و روایتی است در خدمت انتخابات. نقش جانسون را برایان کرانستن بازی کرده است.

Hours: The Secret Soldiers of Benghazi 13  ( سیزده ساعت: سربازان مخفی بنغازی )

بدترین کابوس هیلاری کلینتون زمانی بود که وزیر خارجه آمریکا بود. این فیلم یک اکشن در مورد تیم حفاظتی است که باید از مجموعه دیپلماتیک آمریکا در شهر بنغازی لیبی محافظت می کرد.( در سال ۲۰۱۲ گروه انصار الشریعه به مجموعه کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی حمله کردند و در این حمله سفیر آمریکا کریستوفر استیونسو افسر مدیریت سرویس اطلاعات خارجی و شون اسمیت کشته شدند.) حمله ای که می توانست به پیروزی تیم حفاظت سفارت ختم شود، اگر سردمداران آمریکایی در آن زمان از تیم حفاظت درخواست نمی کردند که در مقابل حمله کنندگان دست از مقاومت بردارند.

در مجموع می شد از آن حمله جلوگیری کرد، اگر وزیر خارجه وقت آمریکا یعنی هیلاری کلینتون پیشتر متوجه می شد و اخطار می داد که وضعیت آن ناحیه از شهر بنغازی از نظر امنیتی رو به وخامت است.

بدیهی است این فیلم به نفع کمپین دونالد ترامپ بود وممکن است اثر زیادی روی هیلاری و رقابت انتخاباتی او داشته.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها