صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : اینترنتی شدن جشنواره فیلم فجر منتفی شد

اینترنتی شدن جشنواره فیلم فجر منتفی شد

15 2 3 9584713931112160018774644564

شمارش آرای مردمی فیلم‌های جشنواره فجر که امسال قرار بود به صورت اینترنتی انجام شود، منتفی شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، در حالی که اعلام شده بود رای‌گیری مردمی جشنواره فیلم فجر امسال به صورت اینترنتی انجام می‌شود، گویا دست‌اندرکاران جشنواره ترجیح دادند، این موضوع را فعلا منتفی کنند و به روال دو، سه سال قبل آن را انجام بدهند.

سیمرغ مردمی جشنواره‌ فیلم فجر هر ساله به عنوان پرحاشیه‌ترین سیمرغ به برگزیده‌ این بخش که مردم آن را انتخاب می‌کنند، اهدا می‌شود و هر ساله شیوه‌ شمارش آرای مردمی نیز یکی از پربحث‌ترین مسائل مطرح است اما امسال دبیر جشنواره‌ فیلم فجر بدون اعلام جزییات بیشتر خبر داده بود که برخلاف روال سال‌های قبل آرای مردمی بصورت اینترنتی شمارش می‌شود.

مدتی قبل سیدمحسن هاشمی که در زمان مدیریت محمدمهدی عسگرپور در خانه سینما مسئولیت طراحی الگوریتم برگزاری و شمارش آرای مردمی را برعهده داشت، درباره‌ ارزیابی‌اش از شیوه‌ رای‌گیری اینترنتی که امسال پیش بینی‌ شده است گفته بود: «اینکه امسال در نظر دارند برگزاری آرای مردمی را با وب سایت اجرا کنند، چندان معلوم نمی‌کند آیا اطلاع رسانی را با وب سایت انجام می‌دهند؟ پیش‌تر اطلاع رسانی بصورت وب سایت معمول بوده است و احتمالا قصدشان فرایند برگزاری و دریافت آرای مردمی است. به این ترتیب به‌نظر می‌رسد باید همان چند نکته را در رعایت عدالت (زمان نمایش، مکان نمایش، تعداد نمایش) مدنظر قرار دهند و ساز و کاری طراحی کنند که صرفا همان تماشاگران، همان سانس در همان سینما حق رای داشته باشند

هاشمی در عین حال تاکید کرده بود: «از سوی دیگر برای نظارت ذی نفعان نیز حتما باید امکان نظارتی تعبیه کنند

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها