صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : رئیس جدید سازمان سینمایی : خط قرمز مانع خلاقیت نمی شود

رئیس جدید سازمان سینمایی : خط قرمز مانع خلاقیت نمی شود

image 13951226347 6362503805656

محمدمهدی حیدریان که به تازگی ریاست سازمان سینمایی را برعهده گرفته، امروز در گفت‌وگویی از موضع خود درباره وارد شدن ممیزی به فیلم‌نامه‌ها صحبت‌ کرده است. به گفته او باید کمک کرد تا سینماگران آن‌طور که دلشان می‌خواهد به مسائل اجتماعی بپردازند. البته رئیس جدید سازمان سینمایی چارچوب‌ها و خط قرمزها را نیز مورد توجه قرار داده و آن‌ها را هرگز مانعی برای سینماگران ندانسته است.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی، در پاسخ به این سوال که تدبیری برای کمتر شدن اصلاحیات و ممیزی فیلمنامه‌ها در نظر گرفته شده است؟ گفت: «من اصلا می‌گویم جایی که بین ارشاد و دست‌اندرکاران تفکیک کنیم و خط بکشیم، موفق نخواهیم بود. دولت، ارشاد و اهالی سینما برای موفقیت باید یک پیکر شوند، کاری که ما انجام می دهیم تبدیل کردن آن‌ها به یک پیکره منسجم است »

او در ادامه با اشاره به پرداختن به مسائل اجتماعی در حوزه سینما توضیح داد: «باید کمک کنیم که سینماگر با سلیقه و ذوق خودش به موضوع و محتوا آن‌گونه که دلش می‌خواهد بپردازد و ما زمینه‌سازی را برای رسیدن کار به تولید انجام دهیم. البته چارچوب‌ها و خطوط قرمزی‌هایی وجود دارد که در کل حوزه فرهنگی نظام اسلامی است و ما بخشی از این مملکت هستیم »

حیدریان در تکمیل توضیحاتش گفت: «خطوط قرمز و چارچوب‌ها مانع ما نیست و هیچ‌وقت هم نبوده است که البته می‌تواند حاشیه‌ای شود تا خودمان و ضعف‌هایمان را پشت آن پنهان کنیم، اما ان‌شاالله در این دوره با همراهی سینماگران این اتفاق نمی افتد »

او همچنین در پاسخ به سوال دیگری که آیا قول می‌دهید فضای آزادتری برای سینماگران در بخش فیلمنامه و تولید فراهم کنید، ادامه داد: «حتما با حفظ خطوط قرمز این اتفاق می‌افتد، اصلا خلاقیت بدون آن شکل نمی‌گیرد. حتما در مقطع فیلمنامه بیشتر از گذشته در جهتی که عرض کردم با هم حرف خواهیم زد

حیدریان با اشاره به استفاده از مشاوران بیشتر در انجام کارهای سینمایی در پایان صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد که باید پذیرفت هرکس در حوزه خودش توانایی و دانایی بالایی دارد: «اگر ما هم اقرار می‌کنیم کارمان حتما به نتیجه می‌رسد، به حکم عقل این کار را می‌کنیم

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها