صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : فروش ناامید کننده فیلمهای اکران نوروزی

فروش ناامید کننده فیلمهای اکران نوروزی

image 13960101576 98674356676776

در حالی که از زمان برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در بهمن ماه 95 هشدارهایی درباره افت فروش سینمای ایران در سال 96 داده می‌شد، اولین نشانه کم‌رونق بودن گیشه در نخستین روزهای اکران نوروزی دیده می‌شود: دو فیلم در هفته اول اکران به زحمت به مرز 50 میلیون تومان می‌رسند و چهار فیلم دیگر هم بعید است موفقیت آثار به نمایش درآمده در نوروز سال گذشته را تکرار کنند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، بر اساس آماری که در سایت سینماتیکت منتشر شده است، فیلم «یک روز بخصوص» به کارگردانی همایون اسعدیان 41 میلیون تومان و فروش «آباجان» ساخته هاتف علیمردانی 38 میلیون تومان اعلام شده است. حتی اگر این آمار ناقص باشد، فاصله فروش این دو فیلم با چهار فیلم دیگر اکران نوروزی نشان می‌دهد نباید انتظار گیشه پررونقی برای اکران نوروز 96 داشت.

حتی اگر فروش این دو فیلم در روزهای آینده افزایش یابد، ‌بعید است که توفیق چندانی درگیشه کسب کنند. البته انتظار می‌رود که رقم فروش همه فیلم‌های به نمایش درآمده در نوروز در هفته دوم رشد کند. نکته جالب آن است که پخش کننده دو فیلم ضعیف اکران نوروزی امسال موسسه فیلمیران است که در سال‌های اخیر موفق‌ترین و بزرگ‌ترین موسسه پخش فیلم کشور بوده است.

از همان روزهایی که ترکیب اکران عید مشخص شد، پیش‌بینی می‌شد که دو فیلم «یک روزبخصوص» و «آباجان» شانس چندانی برای موفقیت در گیشه ندارند. اما به دلیل اکران همزمان سه فیلم کمدی، شورای صنفی نمایش تصمیم گرفت سه فیلم جدی روی پرده بفرستد که «ماجرای نیمروز» در کنار این دو فیلم در ترکیب اکران نوروز 96 قرار گرفتند.

البته فیلم تحسین شده محمدحسین مهدویان هم بعد ازحدود یک هفته رقیب فیلم‌های کمدی روی پرده نشده و حدود 250 میلیون تومان فروخته است. این در حالی‌ست که حتی «سه بیگانه» که تولید سال 95 نیست، به عنوان کمدی نزدیک به 350 میلیون تومان درآمد داشته است.

موفق‌ترین فیلم اکران عید طبق پیش‌بینی «گشت 2» است که بر اساس آمار منتشر شده در سینماتیکت در کمتر از یک هفته بیش از 840 میلیون تومان فروش داشته است. «خوب، بد، جلف» هم در رده دوم است و توانسته مجموع فروش خود را به بیش از 5 میلیارد و 600 میلیون تومان برساند. البته این فیلم از اواخر بهمن روی پرده رفت.

به نظر می‌رسد این آغاز برای گیشه سینمای ایران در سال 96 چندان خوش‌یمن نیست و با توجه به ترکیب فیلم‌های تولید شده و البته با آغاز رقابت برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و تاثیر این رقابت سیاسی بر جامعه، اکران بهار 96 نسبت به سال قبل با افت قابل ملاحظه روبه‌رو خواهد شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها