صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : بلیت سینماهای کشور به مدت 20 روز نیم بها خواهد شد

بلیت سینماهای کشور به مدت 20 روز نیم بها خواهد شد

image 13960613945 63302 190071 1391156881

با پایان جلسه هفتگی شورای صنفی نمایش، سخنگوی این شورا از مصوبه عجیبی خبر داد. قرار است سینماهای کشور از نوزدهم شهریور ماه تا پایان هفته دفاع مقدس (ششم مهر) باید بلیت‌های نیم بها به مخاطبان ارائه کنند. در پنج ماه گذشته فیلم‌های روی پرده نسبت به سال قبل با افت مخاطب روبرو شدند و گویا شورای صنفی نمایش برای ترغیب مخاطبان به حضور در سینماهای کشور تصمیم گرفته که بلیت فیلم‌های روی پرده را به صورت نیم بها عرضه کنند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره مصوبات جلسه امروز این شورا نمایش گفت: «از صبح چهارشنبه فیلم‌های «ماجان» جایگزین فیلم سینمایی «فصل نرگس» در گروه استقلال، فیلم «نگار» جایگزین فیلم «زادبوم» در گروه زندگی و فیلم «من و شارمین» جایگزین فیلم «ساعت ۵ عصر» در گروه قدس می‌شود. این فیلم ها سینماهای سرگروه را از دست می‌دهند اما همچنان اکران آن ها در دیگر سالن‌ها ادامه خواهد داشت »

او همچنین درباره ثبت قرارداد‌های نمایش فیلم‌های توضیح داد: «فیلم سینمایی «حقه باز دم دراز» در گروه ماندانا بعد از اکران «تابستان داغ» ثبت شد »

فرجی درباره اکران فیلم‌های سینمایی در گروه آزاد گفت: «دفاتری که تقاضای اکران فیلم در گروه آزاد در شش ماه دوم سال را دارند، باید اولویت‌های خود را به شورای صنفی نمایش اعلام کنند »

اما در پایان سخنگوی شورای صنفی نمایش از تصویب مصوبه‌ بی سابقه‌ای در سینمای ایران خبر داد. طبق این مصوبه سینماهای کشور موظف شدند از نوزدهم شهریورماه تا پایان هفته دفاع مقدس بلیت سینماها را به صورت نیم بها به مخاطبان عرضه کنند.

این تصمیم در حالی گرفته شده است، که آمارهای رسمی از افت مخاطبان فیلم‌های سینمایی در پنج ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته حکایت دارد و این موضوع باعث شده که مدیران سینمایی تصمیم بگیرند که به مدت 20 روز تمامی بلیت‌های فیلم‌های سینمایی به صورت نیم بها به مخاطبان ارائه کنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها