صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : فروش ناامید کننده فیلمها در گیشه ادامه دارد

فروش ناامید کننده فیلمها در گیشه ادامه دارد

2564033

سینماهای آمریکا در تعطیلات «روز کار» ۲۰۱۷ بدترین فروش را از دهه ۱۹۹۰ تاکنون تجربه کردند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، فروش «محافظ آدمکش» در راس باکس آفیس و دیگر فیلم‌های عرضه شده در سینماهای آمریکا نشان دهنده تابستانی سخت از نظر درآمد سینماها بود.

درآمدی که سینماها برای تعطیلات چهار روز کسب کردند بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار بود که ۲۲ درصد پایین‌تر از سال ۲۰۱۶ در همین بازه زمانی و در عین حال بدترین فروش از سال ۱۹۹۸ بود که فروشی ۷۸.۸ میلیون دلاری ثبت شده بود.

دلیل این امر اکران نشدن فیلم‌های مهم و جدید است و این در حالی است که وضع می‌تواند از این بدتر هم بشود.

«محافظ آدمکش» از کمپانی لایونزگیت، یک فیلم اکشن کمدی با بازی رایان رینولدز و ساموئل ال جکسون در فهرستی که رقابتی در آن وجود ندارد در تعطیلات آخر هفته ۱۰.۳ میلیون دلار فروش کرد و با احتساب روز چهارم که تعطیلات روز کار بود ۱۲.۹ میلیون دلار در بازار داخلی فروخت.

«آنابل: مخلوق» که فیلم ترسناک فهرست است نیز ۷.۴ میلیون برای سه روز فروخت که تقریبا در سطح هفته پیش بود و در چهار روز فروشش ۹.۳ میلیون دلار شد.

«لوگان خوش شانس» فیلم استیون سوردبرگ نیز که ناامیدانه ظاهر شده سومین هفته را با فروش کلی ۲۱ میلیون دلار به پایان برده و در چهار روز تعطیلات آخر هفته تنها ۵.۷ میلیون دلار فروخته است.

«دانکرک» فیلمی از جنگ جهانی دوم ساخته کریستوفر نولان هم جایگاه ششم فهرست فروش را در اختیار دارد و در مجموع ۴۵۸ میلیون دلار فروخته و در عین حال در شروع نمایشش در چین ۳۰ میلیون دلار کسب کرده که شروعی موفق است.

فیلم «رودخانه باد» از کمپانی هاروی واینشتاین که یک فیلم جنایی است ۵.۹ میلیون دلار برای سه روز و ۷.۵ میلیون دلار برای چهار روز فروش کرد و جایگاه سوم را در فهرست فروش آمریکای شمالی کسب کرد .

در همین حال فیلم انیمیشن خانوادگی «بپر!» ۴.۹ میلیون دلار در سه روز و ۷ میلیون دلار در چهار روز فروش کرد و جایگاه چهارم را در اختیار گرفت.

«تب لاله» با بازی آلیشیا ویکاندر تنها در ۷۶۵ سالن سینما به نمایش در آمد. این درام جایگاه بیستم را در بازار داخلی کسب کرد و ۱.۲ میلیون دلار فروخت و در چهار روز فروشش را به ۱.۵ میلیون دلار رساند. این فیلم ساخته جاستین چادویک است و بر مبنای فیلمنامه تام استوپارد ساخته شده است. جودی دنچ و کریستفور والتس دیگر بازیگران فیلم هستند. داستان فیلم در هلند قرن هفدهم می گذرد.

«اسپایدرمن: برگشت به خانه»، «فیلم اموجی»، «من نفرت‌انگیز ۳» و «سفر دخترها» دیگر فیلم‌های فهرست پرفروش‌ها از ردیف هفت تا ۱۰ را تشکیل داده‌اند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها