صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : راهپیمایی زنان در هالیوود علیه آزار جنسی های گسترده

راهپیمایی زنان در هالیوود علیه آزار جنسی های گسترده

34pix55o ma1231

روز یکشنبه، دوازدهم ماه نوامبر، هزاران نفر قرار است در بلوار هالیوود شهر لس آنجلس و برای حمایت از قربانیان آزار و اذیت جنسی راه پیمایی کنند.

به گزارش مووی مگ به نقل از صدای آمریکا، نام این گرد هم آیی #Me Too یا «من هم» است که با الهام از جنبشی که به همین نام در فضای مجازی راه افتاد هماهنگ شده است.

هر چند هدف کلی این راه پیمایی حمایت از تمامی قربانیان آزار و اذیت جنسی است اما تمرکز آن بر سوءاستفاده افراد بانفوذ صنعت سینما از زنان و دختران است.

سازماندهندگان این راه پیمایی در صفحه فیس بوک آن نوشته اند: «گفتگو پیرامون آزار جنسی در هالیوود، توجه ها را به عرصه های دیگر نیز معطوف خواهد کرد. این اتفاق به خودی خود نمی افتد و باید برای آن تلاش کرد

شرکت کننده های این برنامه در نقاط مختلف شهر از جمله دفتر مرکزی شبکه خبری «سی ان ان» و تقاطع بلوار هالیوود و خیابان «هایلند» که مرکز ثقل هالیوود است جمع خواهند شد.

یکی از تازه ترین موارد روز پنجشنبه نهم نوامبر، در روزنامه «نیویورک تایمز» و از سوی پنج زن مطرح شده که کمدین پرآوازه «لوئی سی کی» را متهم به آزار جنسی کردند.

او نیز روز بعد در بیانیه ای به رفتارهای ناشایستی که داشته اعتراف کرد و از این زنان معذرت خواست.

اتهامات تهیه کننده بزرگ هالیوود «هاروی واینستین» هم در ماه اکتبر در روزنامه «نیویورک تایمز» مطرح شد.

«واینستین» تمام این اتهامات را رد کرده است.

جنبش Me Too چطور شروع شد؟

پس از مطرح شدن این اتهامات، «آلیسا میلانو» بازیگر آمریکایی در توییتی نوشت :«پیشنهاد یک دوست: اگر همه زنانی که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند در استاتوس خود بنویسند Me Too «من هم»، وسعت این معضل به چشم خواهد آمد

او از هوادارانش خواست تا اگر تجربه ای با آزار جنسی داشته اند زیر پست او بنویسند «من هم».

توییت او از چهره های شناخته شده ای چون «دبرا مسینگ» و «لیدی گاگا» تا زنان عادی را نه تنها در آمریکا که در گوشه و کنار جهان درگیر کرد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها