صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : بهترین سریالهای شبکه Hulu که می توانید در ایام نوروز 97 تماشا کنید + تصاویر

بهترین سریالهای شبکه Hulu که می توانید در ایام نوروز 97 تماشا کنید + تصاویر

طریقت

رفته رفته به پایان سال ۹۶ شمسی نزدیک شده و برای استقبال از سال جدید آماده می شویم. ایام تعطیلات نوروز یکی از بهترین و خاطره انگیزترین ایام سال می باشد که می توان خستگی یک سال کاری را جبران کرد. در این میان اکثر افراد و خانواده ها از قبل برای این ایام تعطیل برنامه ریزی کرده و هر یک به نحوی این ایام را می گذرانند؛ برخی با سفر و برخی با در کنار خانواده بودن. راه های مختلفی برای لذت بردن از این ایام وجود دارد که بسته به شرایط و علایق افراد متفاوت خواهد بود. در این میان تماشای برنامه ای تلویزیونی یکی از بهترین و معمول ترین روش هایی است که خانواده ها و افراد در نظر می گیرند. امروزه با توجه به این که دوران طلایی تلویزیون نامیده می شود بسیاری اوقات فراغت خود را با تماشای یک سریال تلویزیونی می گذرانند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در سال های اخیر علاوه بر سریال های تلویزیونی داخلی و سریال های مخصوص نمایش خانگی، سریال های خارجی نیز طرفدارن زیادی پیدا کرده اند. بدین ترتیب قصد داریم در مطلبی دنباله دار و به تفکیک شبکه های تلویزیونی خارجی، بهترین محصولات تلویزیونی هر شبکه یا سرویس اینترنتی را به شما معرفی کنیم که در صورت علاقه در ایام تعطیلات نوروز به تماشای تعدادی از آن ها بنشینید. این قسمت را به شبکه هولو (Hulu) اختصاص داده ایم و قصد داریم بهترین سریال های این شبکه تلویزیونی ، اعم از قدیمی و جدید، را به شما معرفی کنیم.

۱۰- طریقت

مدت انتشار: ۲۰۱۶ تاکنون (۳ فصل)

سریال «طریقت» (The Path) داستان یک فرقه مذهبی-عرفانی در نیویورک را روایت می کند. در این میان شخصیت ادی لین (آرون پاول) بعد از این که برای مدتی از خانه خود دور می ماند به این فرقه و باورهای آن ها شک می کند و در ادامه رویایی صادق را تجربه می کند. همسرش فکر می کند که ادی به وی خیانت کرده و ادی نیز شک های خود به فرقه و اصول آن را با همسرش در میان نمی گذارد. هر اپیزود از «طریقت» به روابط بین افراد این فرقه و خانواده لین، اعتقادات دینی و جستجوی قدرت در میان این افراد می پردازد. این سریال در واقع تفاوت عمیق بین زندگی که می گذرانیم و زندگی که دوست داریم داشته باشیم را به نمایش می گذارد.

در «طریقت» مولفه هایی مانند اتفاقات ترسناک و رازآلود، عشق و موضوعات ماوراء الطبیعه با هم ترکیب می شوند. همچنین در این سریال قدرت طلبی و فساد این فرقه مذهبی و سوء استفاده از باورهای مذهبی اعضای فرقه خود کنایه ای است به اتفاقاتی که به همین شکل در دنیای واقعی رخ می دهد. علی رغم بازهای خیره کننده و موفق بازیگران اصلی «طریقت» اما داستان کند آن باعث می شود که تا انتهای فصل اول نتوانید تاثیر عمیق سریال و کشش آن را حس کنید.

۹- چَنس

مدت انتشار: ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ (۲ فصل)

چنس

سریال تریلر روانشناسانه «چنس» (Chance) بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده و داستان دکتر الدون چنس (هیو لوری) یک پزشک اعصاب و روان را روایت می کند که از همسرش جدا شده و با یکی از بیماران خود رابطه ای عاطفی برقرار می کند. رفته رفته وی در یک درگیری بین زنی زیبا و فرببنده و شوهر بدرفتارش گیر می افتد و در این میان پلیسی فاسد و حسود نیز حرکات چنس را تحت نظر دارد. با توجه به داستان روانشناسانه نوآر و پیچیدگی هایی که اتفاقات سریال دارند، «چنس» بعد از چندین اپیزود شما را درگیر خود خواهد کرد.

علی رغم بازی خوب و بی نقص هیو لوری اما این سریال با مشکلاتی در داستان پردازی همراه است که هنرنمایی لوری و بازی تاثیر گذار اتان ساپلی در نقش یک شاگرد عتیقه فروشی که گاه و بیگاه خشونت موجود در داستان را افزایش می دهد نیز نتوانسته ضعف های سناریو و کارگردانی را به طور کامل بپوشاند. بدین ترتیب علی رغم پتانسیل بالای «چنس»، پخش آن پس از دو فصل کنسل شد. با این وجود تماشای این سریال خالی از لطف نخواهد بود.

۸- ۱۱٫۲۲٫۶۳

مدت انتشار: ۲۰۱۶ (مینی سریال)

۱۱٫۲۲٫۶۳

مینی سریال «۱۱٫۲۲٫۶۳» به تهیه کنندگی جی جی آبرامز ساخته و پرداخته بریجیت کارپنتر است که از رمانی نوشته استفن کینگ اقتباس شده و جیمز فرانکو نیز نقش اصلی آن را بازی می کند. فرانکو در «۱۱٫۲۲٫۶۳» نقش یک معلم دبیرستانی به نام جیک اپینگ را بازی می کند که به تازگی از همسر خود جدا شده و در نتیجه یک اتفاق به اکتبر سال ۱۹۶۰ باز می گردد. وی تلاش می کند از ترور جان اف کندی جلوگیری کند اما این تلاش ها باعث می شود که زندگی خودش به سختی تهدید شود.

این مینی سریال داستانی جذاب و گیرا داشته و با تماشای اپیزود اول شما را به خود جذب خواهد کرد. فرانکو بازی خیره کننده ای در این مینی سریال داشته اما متعهد بودن بیش از حد داستان به رمان کینگ باعث شده که در داستان پردازی و تصویرسازی ها بسیار موفق نباشد. با این وجود داستان «۱۱٫۲۲٫۶۳» و هنرنمایی فرانکو در طول ۸ اپیزود شما را سرگرم خواهد کرد. از این رو اگر از طرفدارن مینی سریال هستید تماشای «۱۱٫۲۲٫۶۳» را در ایام نوروز به شما توصیه می کنیم.

۷- مردان اشتباهی

مدت انتشار: ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ (۲ فصل)

مردان اشتباهی

سریال «مردان اشتباهی» (The Wrong Mans) به صورت مشترک توسط شبکه هولو و بی بی سی ساخته شده است. این سریال ترکیبی از کمدی اداره ای و اکشن است و داستان دو کارگر را روایت می کند که ناگهان خود را در یک توطئه آدمکشی می بینند و با تمام ساده لوحی خود برای خلاصی از این مخمصه و تبدیل شدن به قهرمان تلاش می کنند. تماشای «مردان اشتباهی» وقت زیادی از شما نخواهد گرفت زیرا هر اپیزود تنها نیم ساعت طول داشته و سریال در کل از ۸ اپیزود (در ایالات متحده ۱۰ اپیزود) تشکیل شده است و حتی در این مدت زمان کوتاه نیز به خوبی شما را سرگرم خواهد کرد. داستان فیلم بسیار جالب، غیر قابل پیش بینی، درگیر کننده و کمیک است.

۶- مرد آینده

مدت انتشار: ۲۰۱۷ تاکنون (۱ فصل)

مرد آینده

سریال «مرد آینده» (Future Man) به تهیه کنندگی سث روگن و ایوان گولدبرگ و نویسندگی کایلی هانتر و آریل شافیر را باید ترکیبی از فیلم های «بازگشت به آینده» و «نابودگر» دانست. در این سریال جاش هاچرسون نقش جاش فوترمن را بازی می کند که یک سرایدار بدشانش در یک آزمایشگاه علمی است و در واقع در کمال ناباوری اولین کسی است که می تواند یک بازی ویدیویی را با موفقیت به پایان برساند که گمان می شده هیچکس نمی تواند برنده آن باشد. اما مشخص می شود که این بازی ویدیویی در واقع آزمایشی بوده که از آینده فرستاده شده تا به وسیله آن نجات دهنده آینده زمین شناسایی شود.

بدین ترتیب سازندگان این بازی ویدیویی او را استخدام کرده و به گذشته می فرستند تا رییس آزمایشگاه علمی مذکور را به قتل برساند زیرا او در حال ساخت درمانی برای بیماری تبخال است که در آینده باعث از بین رفتن نسل بشر می شود. داستان «مرد آینده» رفته رفته شکل می گیرد و شما را به خود جذب خواهد کرد. بازیگران این سریال نیز در نقش های مثبت و منفی بازی های بی نقصی ارایه داده اند. این سریال با سیر داستانی سریع خود شما را به یاد فیلم های مهم ژانر سفر به آینده می اندازد.

۵- فراری ها

مدت انتشار: ۲۰۱۷ تاکنون (۱ فصل)

فراری ها

سریال کامیک و ابرقهرمانانه «فراری ها» (Runaways) داستان تعدادی دانش آموز دبیرستانی را روایت می کند که با قدرت های فراانسانی خود که در حال شکوفا شدن هستند مواجه می شوند و سعی دارند با این توانایی های خارق العاده کنار بیایند. این سریال پیچیدگی های دیگر سریال های ابرقهرمانی و دنیای مارول را ندارد و به زیبایی داستانی رازآلود را با مشکلات دوره بلوغ ترکیب می کند. قهرمان های نوجوان داستان در حالی که با قدرت های فراانسانی خود کنار می آیند گذشته تاریک والدینشان را نیز کشف می کنند. اگر چه «فراری ها» در بخش قهرمانان نوجوان داستان تصویر سازی خوبی انجام داده اما در مورد والدین آن ها که مشخص می شود ضدقهرمانان شرور داستان هستند عملکرد خوبی نداشته است.

با وجود اشکالات در داستان سرایی اما «فراری ها» زیبایی کافی برای این که شما را برای مدتی سرگرم نماید در خود خواهد داشت پس می توانید آن را در فهرست سریال هایی که در ایام نوروز می بینید اضافه نمایید؛ به خصوص در صورتی که به سریال های ابرقهرمانی و کمیک علاقه دارید.

۴- مردمان ناخوشایند

مدت انتشار: ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ (۳ فصل)

مردمان ناخوشایند

سریال «مردمان ناخوشایند» (Difficult People) از آن دسته سریال هایی است که همه از تماشای آن لذت نمی برند و تماشاگران خاصی دارد. این سریال با نویسندگی و بازی جولی کلاوسنر و بیلی ایشنر داستان دو دوست و کمدین را روایت می کند که شخصیت های دوست داشتنی نبوده و با مسخره کردن دیگران خود را سرگرم می کنند. این دو شخصیت های منفور و ناخوشایند هستند که حتی در روبروی افراد نیز آن ها را به باد تمسخر می گیرند. این دو بسیار خودخواه، خود شیفته، گربه صفت، بداخلاق و بیرحم هستند.

با این وجود کسانی که به تماشای «مردمان ناخوشایند» ادامه دهند اوقات خوش و پر از خنده ای را تجربه خواهند کرد هرچند شوخی ها و تمسخرهای آن گاهی از حد توان بیننده خارج می شود. با وجود این که تماشای این سریال بدون شک اوقات خوشی را برای شما رقم خواهد زد اما نباید زیاد آن را جدی بگیرید زیرا می تواند تاثیر بدی روی شما داشته باشد.

۳- پروژه میندی

مدت انتشار: ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ (۶ فصل)

پروژه میندی

سریال کمدی «پروژه میندی» (The Mindy Project) محصول مشترک هولو و فاکس بود که داستان یک متخصص زنان و زایمان به نام میندی لاهیری را روایت می کند که سعی دارد تعادلی بادوام بین زندگی شخصی و کاری خود ایجاد کند. وی در یک درمانگاه کوچک کار کرده و اطراف او را همکارانی اشغال کرده اند که هر یک رفتارها و اخلاق های عجیب و غریبی دارند. البته بین او و اطرافیانش که عمدتاً دوستان او هستند رابطه خوبی برقرار است و هر یک داستان خاص مربوط به خود را دارند که بر روی نوع رابطه آن ها با میندی تاثیر گذار است. میندی سخت در تلاش است که زن کاملی باشد و عشق رویاهایش را با ملاقات با یک مرد کامل تحقق ببخشد. «پروژه میندی» یکی از بهترین سریال های شبکه هولو است که می تواند گزینه خوبی برای تماشا کردن در ایام تعطیلات باشد به خصوص اگر دنبال سریال های رمانتیک با پایانی خوش هستید.

۲- اتفاقی

مدت انتشار: ۲۰۱۵ تاکنون (۳ فصل)

اتفاقی

سریال کمدی «اتفاقی» (Casual) داستان یک مادر چهل و اندی ساله را روایت می کند که شوهرش معلمش او را رها کرده و با یکی از شاگردانش ازدواج می کند. بدین ترتیب او و دخترش نزد برادر تنبل و شلخته او می روند که مردی ثروتمند بوده و موسس یک سایت همسریابی است. او مردی به شدت بی ادب اما دوست داشتنی است به خصوص وقتی که مشخص می شود زنبارگی او ظاهری است و او اینگونه وانمود می کند. «اتفاقی» مشکلاتی که مردان و زنان پس از پایان یک رابطه و تلاش برای برقرار کردن مجدد رابطه عاطفی با شخصی جدید تجربه می کنند را مورد بررسی قرار می دهد.

سریال «اتفاقی» علی رغم این که گاه شما را غمگین می سازد اما روی هم رفته اوقات مفرحی را برای شما فراهم کرده و از دیدن آن لذت خواهید برد. اگر پس از تماشای فصل اول سریال احساس کردید از داستان سریال خوشتان نمی آید یا نظرتان جلب نشده بهتر است عجله نکنید زیرا با پیشرفت داستان گیرایی و جذابیت داستان بیشتر شده و هر چه از سریال می گذرد رشد شخصیت ها و بهتر شدن داستان را درک خواهید کرد.

۱-داستان ندیمه

مدت انتشار: ۲۰۱۷ تاکنون (۱ فصل)

داستان ندیمه

سریال «داستان ندیمه» (The Handmaid’s Tale) بهترین سریال ساخته شبکه هولو و یکی از بهترین سریال های ساخته شده در سال ۲۰۱۷ است که جوایز متعددی در جشنواره های تلویزیونی بدست آورد. این سریال بر اساس رمانی از مارگارت اتوود با همین نام ساخته شده و داستان آن در یک پادآرمانشهر آینده رخ می دهد که توسط دولتی بنیادگرا و دیکتاتور مآب به نام گیلیاد هدایت می شود. در این دنیای پساآخرالزمانی، میزان توانایی فرزندآوری به شدت کاهش یافته و بدین ترتیب زنان از حقوق اساسی خود محروم شده اند و تنها از آن ها به عنوان ابزارهایی برای تجدید نسل استفاده می شود. کسانی نیز که با این رژیم از در ناسازگاری و مخالفت وارد شوند تحت شکنجه هایی مانند شوک الکتریکی قرار می گیرند.

برخی از دختران جوان داستان که خاطرات گذشته از ذهن آن ها پاک شده رفته رفته به یاد گذشته می افتند و از شرایط موجودشان اظهار نارضایتی دارند. اگر چه الیزابت ماس اوج استعداد خود را در این سریال به نمایش گذاشته اما نباید از بازی خیره کننده بازیگران نقش های مکمل مانند رالف فاینس، الکسیس بلیدل و یوون استراهوفسکی گذشت. داستان این سریال بی نقص و دیدنی گاه چنان ترسناک می شود که تماشای آن برایتان سخت می شود. با این وجود داستانی که در «داستان ندیمه» به آن پرداخته می شود شباهت بسیاری با دوران معاصر ما دارد و به همین دلیل است که این سریال به ناگاه سروصدایی به پا کرده و بسیاری را به خود جلب کرد. اگر در ایام تعطیلات نوروز قصد تماشای سریال های خارجی را دارید بدون شک «داستان ندیمه» باید و باید و باید یکی از انتخاب هایتان باشد. پشیمان نخواهید شد!

در حالی که شبکه تلویزیونی هولو در زمینه ساخت پروژه های مستقل و اورجینال تلویزیونی تازه کار است هنوز تولیدات زیادی در این زمینه نداشته اما پس از موفقیت خیره کننده «داستان ندیمه»، این شبکه تصمیم گرفته که با قدرت بیشتری در عرصه تولید سریال های اورجینال وارد شود و برای سال ۲۰۱۸ دو سریال بزرگ و با حضور چهره هایی سرشناس ساخته که از بهترین و مهم ترین سریال های سال به شمار می آیند. یکی از این سریال ها «قلعه سنگی» (Castle Rock) نام دارد که تریلری روانشناسانه و ترسناک است و بر اساس داستان هایی کوتاه از استفن کینگ ساخته شده است و بازیگران سرشناسی مانند جین لوی، بیل اسکارشگارد، ملانی لینسکی، آندره هالند، اسکات گلن و سیسی اسپیسک در آن ایفای نقش می کنند.

هنوز تاریخ دقیقی برای پخش این سریال مشخص نشده است. دیگر سریال این شبکه برای سال ۲۰۱۸، «اولین» (The First) نام دارد و بازیگران سرشناسی مانند شان پن و ناتاشا مک الهان نقش های اصلی آن را بازی می کنند. داستان این سریال در مورد اولین گروه از فضانوردانی است که به مریخ سفر می کنند و در این سریال به اتفاقاتی که برای آن ها در فضا و برای خانواده هایشان در روز زمین رخ می دهد پرداخته می شود. این سریال نیز طی ماه های آینده منتشر خواهد شد. از این رو علاوه بر ۱۰ سریالی که در این فهرست به تفصیل به آن ها اشاره شد می توانید این دو سریال را نیز به صدر لیست خود اضافه کنید.

 

 

مطالب جذاب و خواندنی مرتبط با این مقاله :

بهترین سریالهای شبکه HBO که می توانید در ایام نوروز 97 تماشا کنید + تصاویر

بهترین سریالهای شبکه AMC که می توانید در ایام نوروز 97 تماشا کنید + تصاویر

بهترین سریالهای شبکه FOX که می توانید در ایام نوروز 97 تماشا کنید + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها