صفحه اصلی > زرین سینمایی هفته : از تحریم عجیب نایک توسط لیلا اوتادی تا جنجال موضوع گردشگری در صدا و سیما ! / زرین سینمایی هفته ( شماره 175)

از تحریم عجیب نایک توسط لیلا اوتادی تا جنجال موضوع گردشگری در صدا و سیما ! / زرین سینمایی هفته ( شماره 175)

main instagram 122223

آقا در دو هفته ای که گذشته جام جهانی شروع شده و همچین تب بازیها ما رو هم گرفت و خلاصه اینکه یه مقدار کم کار شدیم توی دو هفته اخیر. مشکل اینجاست که تیم محبوب همه بچه های مووی مگ یکی یکی حذف شدن و البته تیم محبوب رئیس مون که هلند بود ، اصلاً به جام جهانی نیومده بود که باعث شد کلی بخندیم! بریم به تمشکی های و زرینی های هفته مون برسیم.

 

Zarinدر هفته ای که گذشت خبر رسید که سه سینماگر ایرانی به آکادمی اسکار دعوت شدند و به این آکادمی پیوستند که همچین خبر جذاب و باحالی بود که حالمون رو جا آورد. این سینماگران شامل جناب آقای حسین جعفریان که فیلمبردار است و در « فروشنده » اصغر فرهادی هم حضور داشت، علی عسگری سازنده فیلم « سکوت » و سرکار خانم فرنوش صمدی که سازنده « نگاه » می باشد، بود.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « افزایش اعتبار سینمای ایران در مجامع بین المللی » می نامیم، لوح زرینی را به این عزیزان تقدیم می کنیم و امیدواریم که موفقیت هاشون رو تداوم ببخشند و ما هم اینجا همش از این لوح زرین هامون بهشون تقدیم کنیم و یک ملت هم خوشحال بشوند.

 image 13970412911 2453058973627

68466در هفته ای که گذشت یک سایت خبری، گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه برخی از سینماگران ایرانی مبالغی را به عنوان بودجه ساخت فیلم دریافته کرده اند اما آن را صرف فیلمسازی نکرده اند بلکه پول را ریخته اند به بازار و ارز خریداری کردن که پولشون دو تا بشه و همچین یه حالی هم به بازار ارز داده باشن! والا دیگه بازیگر و کارگردان و بقال و غیره نداره. سینمایی ها هم زدن تو کار ارز و فروش دلار به قیمت روز. البته هنوز نام این سینماگران منتشر نشده و به همین جهت نمیتونیم با قاطعیت اسمی ببریم و در گزارش هم فقط گفته شده چند سینماگر!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « صدا، دوربین ، دلار! » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزانی که نمی دانیم هستند یا نیستند تقدیم می کنیم و امیدواریم که دیگه دلالی تو حوزه دلار به سینما کشیده نشه! حالا فردا میبینیم یکی کلا سینما رو گذاشته کنار و افتاده تو کار دلار میگه : « سینما نون نداره برادر، پول تو دلاره! »

 2018 06 23 047 4

ا68466ین مورد یه مقدار دیر داریم بهش تمشک میدیم اما بهرحال نشد که بی خیالش بشیم و زیر چشمی ردش کنیم.

در دو هفته گذشته، سرکار خانم اوتادی اومدن توی اینستاگرامشون و گفتن که ای ملت! از این به بعد نایک نخرید تا یادشون باشه نباید مارو تحریم کنن و بهمون کفش ندن! ازشون خرید نکنید که بیفتن ورشکست بشن و در ضمن، هرکی هم دیدید که نایک پوشیده یا تنش کرده، باهاش برخورد کنید تا نایکش رو در بیاره بزنه به چاک!

آقا به خدا ما انتظار زیادی از این سلبریتی ها نداریم و کاری به کارشون هم نداریم اما خودشون ما رو مجبور میکنن که سوژه شون کنیم! ظاهراً خانم اوتادی هنوز نمیدونه نایک اصلا اینجا نمایندگی یا چیزی نداره که کسی بخواد تحریمش کنه و حالا همه اینا به کنار، اینکه هرکی نایک پوشیده رو بگیریم بزنیم دیگه چه داستانیه آخه! یه دوره فرهنگ سازی میکردن طرف خودش کاری نکنه الان دیگه کار به جایی رسیده که میگن آقا هرکس فلان کاری که میگیم رو نکنه جوری باهاش مقابله کنید که بعدش صدای مرغابی بده!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « موج سواری و داستانهای مربوطه » می نامیم، تمشک زرینی را به سرکار خانم اوتادی تقدیم می کنیم که همینجوری اومدن یه چیزی فرمودن که کلی هم سوژه رسانه ها شدند و اینا. امیدواریم سری بعد که چیزی درخواست میکنن ، روش مقابله با افرادی که مخالفشان هستند را هم کمی تغییر دهند تا مثل قضیه نایک یکدفعه نخواهیم « فوتبال شائولین » ببینیم وسط ولیعصر!

 4253567882521

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم تقدیم دکتر جان عزیزی می کنیم که تشریف آوردند به صدا و سیما و در یک برنامه از مزایای گردشگری فرمودند و در میان فرمایش شان ، عنوان کردند که گردشگری این نیست که چند صد دلار بزاری جیبت فلنگو ببندی و بری پاتایا و برگردی. گردشگری اینه که مثلا امروز تو آشپزخونه غذا خوردی، فردا پاشی بری تو اتاق خوابت غذا بخوری که تنوع بشه و گردشگری کرده باشی! یا اینکه غذاتو ببری لب پنجره و بشینی ملت رو نگاه کنی و غذا بخوری که دیگه دور دنیا در 80 روز هست!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « گردشگری چند متری » می نامیم، تمشک زرینی را به این عزیز دکتر تقدیم می کنیم و معتقدیم که این دیگه زیادی گردشگری هست و نمیشه هضمش کرد! حالا اینکه پاشیم بریم کوچه بغلی پنج گله بزنیم با بچه ها و اخرشم توپو بندازیم زیر ماشین که منفجر بشه همچین به گردشگری میخوره اما اینکه از سالن پاشیم بریم رو تختمون غذا بخوریم دیگه واقعا گردشگری محسوب نمیشه!

 

 

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های ” لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر”  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها