صفحه اصلی > زرین سینمایی هفته : از توزیع مواد مخدر میان معتادان توسط یک تهیه کننده تا جعل رای برای مسابقه « برنده باش » / زرین سینمایی هفته ( شماره 187 )

از توزیع مواد مخدر میان معتادان توسط یک تهیه کننده تا جعل رای برای مسابقه « برنده باش » / زرین سینمایی هفته ( شماره 187 )

همایون غنی زاده

 

68466باز ما یکی دو هفته نبودیم و بد قولی کردیم و به خدا خودم هم خسته شدم از اینکه هر هفته میام اینجا میگم از این به بعد منظم ستونم را بروز میکنم! از شما چه پنهان، قیمت گوشت و مرغ رو که دیدم گفتم کسوت ذره بینی ام رو مدتی بزارم کنار برم قاطی مرغ ها ببینم جواب میده یا نه، اما به خشکی شانس، شانس با ما یار نبود و مرغا ما رو قاطی خودشون حساب نکردن و نتیجه اش این شد که دست از پا درازتر برگشتیم سر ستونمون! خیلی سریع بریم سر ماجراها تا بیشتر از این عقب نموندیم!

در دو سه هفته ای که گذشت، جشنواره فیلم فجر به سلامتی به پایان خط رسید و در مراسم اختتامیه کلی اتفاق تمشک بگیر مثل همیشه افتاد که خیلی هم زیاد بود اما دیگه گفتیم تمشکی ترینش رو انتخاب کنیم تا از زیر دست مون رد نشده باشه.

اولین تمشک زرین هفته را به همایون غنی زاده تقدیم می کنیم که حسابی سر اختتامیه جشنواره فجر لوس بازی در آورد و یک لحظه احساس کرد که مارلون براندو هست و به جای خودش، یک عزیز افغان رو روی صحنه فرستاد. اما یکدفعه دوز براندویه استاد ته کشید و سر سیمرغ دومی که بهش اهدا شد دیدیم که اتفاقاً در سالن هست و اومد بالا و سیمرغش رو هم گرفت و در توجیه کارش گفت سیمرغ اول رو دوست نداشتم پس نگرفتم و بجاش سیمرغ دوم رو گرفتم!

والا یه دوره ای در در سینمای ایران بزرگانی پیدا می شدند که خیلی مرد و مردونه یکدفعه می گفتن : « آقا ما نیستیم در جشنواره و سیمرغ تون رو هم نمیخواییم » و واقعاً هم همینطور میشد. اما حالا بعد از اینهمه سال، دیگه سینماگرامون میان میگن اینو دوست داریم میگیریم، اونو دوست نداریم نمیگیریم! قشنگ مهد کودکی شده برای خودش!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که «  براندویه فیک » می نامیم، تمشک زرینی را به استاد غنی زاده تقدیم می کنیم که خودش هم متوجه نشد با خودش چند چند هست و قشنگ اعصاب همه رو بهم ریخت تا بلکه بتونه جلب توجه کنه! چی بگه آدم، امیدواریم دیگه همچین مسائلی رو نبینیم؛ هرچند می دانیم که خواهیم دید!

 jussie smollett

 68466آقا هفته پیش خبر اومد که یک بازیگری به نام جاسی اسمالت آمده و گزارش داده که یه عده نژادپرست ریختن سرش و حسابی اذیتش کردن. بعد از اون هم حجم همدردی ها مطرح شد که همگی از او می خواستند در برابر این اتفاقات محکم باشد و تسیلم نباشد و از این جور چیزها. اما یه مدت که گذشت پلیس وارد معرکه شد و آمد تحقیق بکنه ببینه داستان از چه قرار بوده که سرانجام فهمیدن این آقای مهندس، خودش همه این ماجراها رو به عمد رقم زده تا جلب توجه کنه و بعداً بتونه برای شهرت بیشتر ازش استفاده کنه! حالا هم که قشنگ حسابی افتاده تو چاه و به نظر باید دوران بازیگری اش را پایان یافته بدانیم.

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « ننه من غریبم بازی با چاشنی نژاد پرستی » می نامیم، تمشک زرینی را به این آقای مهندس تقدیم می کنیم و معتقدیم که گاهی ارزش ها به حاشیه رانده میشن و از کنارش سوء استفاده هایی شکل میگیرد که بر پایه موج احساسات یک اجتماع است. مورد اسمالت هم یکی از این موارد محسوب می شود.

 بهنوش بختیاری

68466در هفته که ای گذشت، بهنوش خانم بختیاری در یک برنامه حضور پیدا کردند و فرمودند که : « خوب شد گوشت گرون شد اصلا، چرا گوشت میخورید ها؟! مگه نمی دونید گوشت ضرر داره؟ پس دیگه نخرید و خیلی هم خوبه که گرون شده! » والا تو این مدت که ما نبودیم ملت گفتنی ها رو گفتن که باعث شد خودشون هم یک پست ویدئوی در اینستاگرام بزارن و جملاتشون رو توجیه کنن که اصولاً بدتر از ویدئوی اصلی بود و نفهمیدیم چی شد!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « اگر سکوت نکنم متهم به عدم توانایی در برقراری ارتباطات با افراد ذینفع در اجتماع می گردم » می نامیم، تمشک زرینی را به خانم بختیاری تقدیم می کنیم و امیدواریم بیشتر از اینکه نگران خوب یا بد شدن چیزی شوند، متوجه این موضوع باشن که زمانی می توانند از مضرات گوشت صحبت کنند که ملت به آن دسترسی داشته باشد و آگاهانه انتخاب نماید که مصرف کند یا نکند!

 علی ضیاء

68466آقا در هفته ای که گذشت یک مورد ” علی ضیایی ” هم داشتیم که در اون یک مهمانی آمد به برنامه این مجری و یک صحبت هایی مطرح شد که اصلاً یک وضعی!

مهمان مرد در این برنامه گفت که 27 بار همسرش از او تقاضای طلاق کرده که همه اش بعد از ضرب و شتم بوده! یعنی در واقع خانم مورد ضرب و شتم قرار میگرفته و پس از این اتفاق میرفته دنبال طلاق اما دوباره سر زندگی اش بر می گشته و دوباره کتک میخورده و روز از نو! کلا یه وضعی بود این قسمت از برنامه!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « ترویج خشونت در صدا و سیما » می نامیم، تمشک زرینی را به سازندگان این برنامه با این مهمان دعوت کردنشان تقدیم می کنیم و امیدواریم که دیگر شاهد رویت چنین افرادی در رسانه ملی نباشیم. یکدفعه ای پس فردا نروید یکی را بیارید که شمشیر سامورایی در منزل به عنوان دکور نگه می دارد و گاهی با آن بازی می کند و می زند تمام اعضای منزل را به اجزای مساوی تقسیم کند!

 متری شیش و نیم

68466در هفته ای که گذشت تهیه کننده فیلم « متری شیش و نیم » مصاحبه ای انجام داد و در آن به روند سخت تولید این فیلم اشاره کرد. اما بخش تمشک بگیر ماجرا جایی بود که ایشان گفت برای اینکه معتادان واقعی حاضر به همکاری در فیلم شوند برای آنها مواد جور می کرده و در واقع به کسانی پول می داده و آنها هم مواد برای این بنده های خدا تامین می کردند که از آنجا نروند و فیلمشان را بازی کنند!

آقا به خدا خود کنستانتین استانیسلاوسکی ( این اسم به راحتی قابلیت جایگزینی با مسابقه قدیمی شیش سیخ کباب … را دارد! ) هم اینقدری همه چیز را جدی نمی گرفت! دیگه بعضی جاها یک معذوریتی چیزی این وسط باید باشه که دیگه منجر به اینکارها نشه!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « جون مادرت فقط یه ذره.. اها ، حله ..بریم ضبط » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزان مهیا کننده مواد برای معتادان فیلم تقدیم می کنیم و بسیار هم خوشحال هستیم که تهیه کنندگی فیلمی مثل « فهرست شیندلر » به سید جمال ساداتیان نرسید وگرنه خدا می دانست اون وسط چه اتفاقاتی قرار بود بیفته!

 برنده باش

68466آخرین تمشک زرین این هفته را هم تقدیم مسئولین جشنواره تلویزیونی جام جم می کنیم که به یکباره اتفاقی را رقم زدند که به این راحتی ها از یاد نخواهد رفت.

در این جشنواره که طی آن بهترین های تلویزیون از نگاه مردم توسط پیامک انتخاب می شود، همه چیز به خوبی در حال انجام بود بکه یکدفعه برای ملت پیامکی زده شد که : « آقا دم شما گرم و رای شما به برنامه « برنده باش » ثبت گردید! ». این در حالی بود که ملت در شبکه های اجتماعی اعلام کردند که اصلاً رایی به کسی نداده اند و این پیامک برای خودش ارسال شده! جالب اینکه برای کسانی که به برنامه های دیگر رای داده بودند نیز پیامکی ارسال شد با این مضمون که : « آقا نظرت رو عوض کردی؟ دم شما گرم… رای شما به « برنده باش » تغییر کرد و شبت بخیر و سوییت دریمز! »

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « کِش رفتن رای » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزان مسئول تقدیم می کنیم و معتقدیم باید در خصوص این موضوع شفافیت کاملی صورت بگیرد تا حداقل افکار عمومی دچار بد بینی به مسابقات پیامکی صدا و سیما نگردد. آقا شما که غریبه نیستید، یادش بخیر ما یه زمانی پیام عاشقانه می نوشتیم چهار ساعت بعدش که ارسال می کردیم می دیدیم برای بابا ارسال شده؛ خیلی حال متفاوتی بود بهرحال!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های ” لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر”  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Quentin tarantino
Quentin tarantino
5 ماه قبل

کی علی ضیا مجری حرفه ای بوده که بخواد حرفه ای مهمون واسه برنامه ش دعوت کنه؟!