صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : با 15 ابرقهرمان قدرتمند دنیای مارول آشنا شوید! + تصاویر

با 15 ابرقهرمان قدرتمند دنیای مارول آشنا شوید! + تصاویر

1981334 992

بعید است که اهل سینما و تلویزیون باشید و با شخصیت‌های ابرقهرمان آشنا نباشید. مارول (Marvel) جزو معروف‌ترین شرکت‌هایی است که از زمان‌های قدیم (اوایل قرن بیستم) کامیک‌ها را منتشر می‌کرده و اکثر ابرقهرمانانی که در فیلم‌های معروف ابرقهرمانی دیده‌ایم (مانند مرد آهنی، ثور، کاپیتان امریکا و …) در همین شرکت متولد شده‌اند.

این ابرقهرمان‌ها که معمولا از کتاب‌های کمیک برخاسته اند و به دنیای سینما و برخی هم به بازی‌های رایانه‌ای پاگذاشته اند؛ در سراسر جهان از طرفداران زیادی برخوردار هستند. حال پاسخ به این سوال که کدام یک از این قهرمانان از همه برتر است و یا اینکه کدام یک از آن‌ها به دیگر ابرقهرمان‌ها برتری دارد، واقعا کار بسیار سختی است!

این شخصیت‌ها معمولا بر اساس محبوبیت میان طرفداران سنجیده می‌شود و نمی‌توان به طور قطع آن‌ها را بر اساس قدرت طبقه‌بندی کرد. در اینجا سعی کرده‌ایم با کمک از رسانه‌های معتبر سرگرمی، لیستی را در اختیار شما قرار دهیم تا بیشتر با برخی از قدرت‌های بزرگ جهان مارول بیشتر آشنا شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که ترتیب این لیست، دلیل بر برتر بودن ابرقهرمانان نسبت به یکدیگر نیست. پیشاپیش پوزش می‌طلبیم که شخصیت‌های دیگری از قهرمان‌های مدنظر شما در جهان مارول داخل لیست نیست و خوشحال می‌شویم که آن‌ها را در لیست نظرات این مقاله اضافه کنید.

۱۵- هالک (Hulk)

هالک یک هیولای جهش یافته انسان‌نما، عظیم‌الجثه است که بارزترین ویژگی او، خشمی است که نمی‌تواند کنترل کند. بر خلاف شخصیت هالک در فیلم‌های سینمایی، او اکثراً به عنوان یک شخصیت در مقابل قهرمانان دیده می‌شود. هالک در واقع همان دکتر رابرت بروس بنر فیزیک‌دان می‌باشد؛ که به صورت اتفاقی در معرض اشعه‌های بمب گامایی اختراع خودش قرار گرفت و به هالک تبدیل شد. بنر در زمانی که به هالک تبدیل می‌شود، زوری خارق‌العاده پیدا می‌کند که همین امر باعث عصبانی‌تر شدن او می‌شود. نکته جالب در مورد رنگ پوست هالک است، رنگ او در طی داستان‌ها تغییراتی کرده‌است، اول در کمیک‌ها به رنگ خاکستری بوده، ولی او اغلب اوقات به رنگ سبز بوده‌است. تکه کلام‌های معروف هالک مانند «هالک قویترینه!» و «هالک له می‌کنه!» تأثیر زیادی در فرهنگ خیابانی مردم داشته‌است.


۱۴- ددپول (Deadpool)

ددپول (Deadpool)

ددپول در ابتدا به عنوان یک شخصیت قهرمان به تصویر کشیده شد، اما بعد‌ها شخصیت او تبدیل به یک ضدقهرمان شد. ویژگی بارز ددپول زوددرمانی است. بدن او که از شخصیت جهش‌یافته ولورین مشتق شده، به او اجازه بازسازی بدن آسیب‌دیده با سرعتی به مراتب بیشتر از یک انسان معمولی را می‌دهد. همچنین ددپول استاد تکنیک‌های کشت و کشتار، تیراندازی عالی و مهارت بسیار زیادی در کار با سلاح‌های سرد دارد و در تصاویرش مشاهده می‌شود که اغلب دو شمشیر در پشت خود حمل می‌کند. توانایی جالب دیگراو مسلط به زبان‌های ژاپنی، آلمانی و اسپانیایی در کنار زبان‌های دیگر است و به دلیل طبیعت پرحرفش، تمایل به شکستن دیوار چهارم دارد که توسط نویسندگان برای طنزآمیز شدن اثر در او استفاده می‌شود؛ او شخصیتی بسیار شوخ طبع دارد که خوانندگان را مجذوب شوخی‌ها و جوک‌هایش می‌کند، به‌طور مثال او از این مسئله آگاه است که یک شخصیت خیالی در کتاب‌های کامیک می‌باشد. همین حس شوخ طبعی ددپول باعث محبوبیت روزافزون او شده است.


۱۳ – آدام وارلاک (Adam Warlock)

آدام وارلاک (Adam Warlock)

بیشتر محبوبیت آدام وارلوک به خاطر قدمت او در جهان مارول است. این شخصیت بیش از چهار دهه است که در کتاب‌های مارول کامیک از جمله نخستین مارول، قصه‌های عجیب و چند سری محدود و با نام خودش دیده شده است. یکی دیگر از دلایل حضور آدام وارلاک در این لیست، حضور تاثیرگذار او در عناوین تبلیغاتی است. به غیر از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول از آدام وارلاک در دیگر کالا‌های خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، بازی‌های تخته‌ای، انیمیشن‌های تلویزیونی و بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است. همچنین آدام وارلاک یکی از ابرقهرمانان بزرگی است که هیچ گاه در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی فرصت حضور نداشته است.


۱۲ – ثور (Thor)

ثور (Thor)

این شخصیت با الهام از ایزد آذرخش در اساطیر اسکاندیناوی با همین نام ساخته شده‌است. پدر او یعنی اودین هم جز یکی از ابرقهرمانان دنیای مارول است. همچنین ثور یکی از اعضای ثابت تمام گروه‌های ابر قهرمان انتقام‌جویان است. مانند تمامی آسگاردی‌ها، ثور واقعاً فناناپذیر نیست بلکه به کمک سیب‌های طلایی ایدون، طول عمری طولانی و به اندازه چندین هزاره به دست آورده است. او به خاطر بودن فرزند اودین و گایا، عملاً قویترین آسگاردی است و به همین دلیل می‌تواند زمین را تحت فرمان خود قرار دهد. ثور در مبارزاتش کاملا شجاعانه و معمولا از پتک جنگی معروفش یعنی میولنیر، شمشیر، گرز و تبر استفاده می‌کند. حضور در جنگ جهانی دوم و در برهه‌ای از زمان همکاری با آدولف هیتلر ار نکات جالب توجه در مورد شخصیت ثور است.


۱۱ – مگنیتو (Magneto)

مگنیتو (Magneto)

مگنیتو جز یکی از معروف‌ترین و بد نام‌ترین جهش یافته‌هایی است که در سیاره‌ی زمین ساکن هستند، مگنیتو اولین فردی بود که تبدیل به یکی از بزرگترین و اصلی‌ترین دشمنان اعضای تیم مردان ایکس شد. او این توانایی را دارد که میدان‌های مغناطیسی را ایجاد و کنترل کند. علاوه بر توانایی ایجاد میدان مغناطیسی، او از استقامت ذهنی بالابب در برابر آسیب‌های تله‌پاتی برخوردار است مگنیتو معتقد است که جهش یافته‌ها بالاتر از انسان‌ها قرار دارند و به طور کلی، ارتباط دوستانه و صلح آمیز با انسان‌ها را قبول ندارد و همیشه آن را رد می‌کند و در نهایت قصد دارد جهان را به کنترل خود در بیاورد. همچنین مگنیتو یکی از ابرقهرمانانی است که به واسطه ملیت آلمان نازی اش و و اتفاقاتی برای او در طول جنگ جهانی دوم پیش آمد، از حساسیت خاصی در زمینه‌های سیاسی استفاده میشود.


۱۰ – موج سوار نقره‌ای (Silver Surfer)

موج سوار نقره‌ای (Silver Surfer)

موج سوار نقره‌ای یکی از توانمندترین قهرمانان موجود در دنیای مارول است. به بیان دیگر اگر بخواهیم موج سوار نقره‌ای را وصف کنیم، باید بیشتر درباره کار‌هایی که او نمی‌تواند انجام دهد صحبت کنیم تا کار‌هایی که قادر به انجامش است! او با وجود دسترسی به توانایی جهانی می‌تواند به قدرت نامحدود دست پیدا کند. داستان موج سوار نقره‌ای دارای پیچیدگی‌های زیادی است. هنگامی که سیاره او تحت حمله‌ی گالاکتوس قرار گرفت؛ گالاکتوس به گفت: که اگر می‌خواهید من سیاره شما را از بین نبرم باید یکی از شما داوطلب شود تا من به او موج نقره‌ای را بدهم. در واقع گالاکتوس قصد داشت تا به وسیله موج نقره‌ای زمین را دراختیار خودش قرار دهد؛ بنابراین موج سوار نقره‌ای داوطلب شد و به زمین حمله کرد، ولی چهار شگفت انگیز نگذاشتند تا او زمین را فتح کند. او چند بار شکست خورد و فهمید که باید در مقابل گالاکتوس بایستد. او در نهایت گالاکتوس را شکست داد و نگذاشت تا گالاکتوس زمین را از بین ببرد.


۹ – آپوکالیپس (Apocalypse)

آپوکالیپس (Apocalypse)

او نزدیک به پنج هزار سال پیش به عنوان یکی از اعضای قبیله آکابا در مصر به دنیا آمد. آپوکالیپس جهش‌یافته‌ای نامیرا است که اغلب به عنوان یکی از ضدقهرمان‌های اصلی مجموعه مردان اکس به شمار می‌رود. آپوکالیپس معتقد است که تنها قوی‌ترین‌ها (خواه جهش‌یافته یا ابرانسان) استحقاق زنده ماندن دارند. او یکی از نخستین جهش‌یافته‌ها و هیولایی مستبد است که بیش از هزاران سال قدمت دارد. جالب است که بدن او متشکل از ترکیبی از مواد آلی و فناوری‌های قدرتمند آسمانی است. آپوکالیپس کنترل کامل بر روی ساختار مولکولی بدن خود دارد و حتی می‌تواند با تغییر دست‌های خود به بال، به سوی آسمان پرواز کند. بدن اصلی آپوکالیپس حتی قبل از تغییر بوسیله فناوری‌های آسمانی ستاره‌پیما جاودانه بود و او برای هزاران سال بر روی زمین زندگی کرده‌است.


۸ – وُلکان (Vulcan)

وُلکان (Vulcan

نام اصلی او گابریل سامرز است و بیشتر به عنوان یک شخصیت خیالی شرور بزرگ در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس است او اغلب در داستان‌ها با گروه مردان ایکس در ارتباط است. با توجه به اطلاعات خالق این شخصیت یعنی آقای اد بروبیکر، وُلکان دارای پتانسیل فوق‌العاده و پنهانی است که به او اجازه کامل تولید و کنترل بر هفت عنصر (آتش، آب، زمین، باد، روشنایی، تاریکی و الکتریسیته) را می‌دهد. او را جهش‌یافته‌ای در سطح امگا در نظر می‌گیرند که توانایی‌هایش با دیگر قهرمانان یا شروران ایزدگونه از جمله موج‌سوار نقره‌ای و جین گری برابری می‌کند.


۷ – یورش (Onslaught)

یورش (Onslaught)

او برای اولین بار در مردان ایکس و در سال ۱۹۹۶ معرفی شد. این شخصیت توسط حس آگاهی دو جهش‌یافته قدرتمند یعنی پروفسور چارلز اگزاویه و مگنیتو ساخته شده است. یورش یک نیروی کیهانی است که در کالبد یک موجود با سری سرخ در کمیک‌های انتقام جویان و مردان ایکس به ایفای نقش پرداخته است. او در حال حاضر به هیج کدام از خدایان مارول خدمت نمی‌کند. از شخصیت او در دیگر محصولات شرکت مارول، چون بازی‌های رایانه‌ای و اسباب‌بازی‌ها استفاده شده است. همچنین در سال ۲۰۰۸، یورش رتبه دهم را در لیست ده تبهکار برتر مردان ایکس مارول‌دات‌کام بدست آورد.


۶ – سنتری (Sentry)

سنتری (Sentry)

این شخصیت در سال ۲۰۰۰ اولین بار معرفی شد. سنتری که نام واقعی او رابرت رینولدز است، در گذشته یک ابرقهرمان بوده است، اما او گذشته خود را فراموش کرده بود و حال دوباره حافظه خود را بدست آورده است. سنتری با فرمولی که در گذشته بدست آورده بود، دارای قدرت‌های شگفت انگیزی می‌شود. او از این قدرت برای کمک به ابرقهرمان‌های دیگر مثل مرد عنکبوتی استفاده می‌کند. اما سنتری دارای یک نیمه پنهان و تاریک به نام Void نیز هست. در واقع Void بزرگترین دشمن سنتری است. سنتری اگر به Void تبدیل شود ممکن است دست به هرکاری بزند و هرچیزی را نابود کند. در ادامه سنتری تصمیم می‌گیرد که با همکاری رید ریچاردز و دکتر استرنج یک راه حل برای نیمه پنهان و خبیثش ایجاد و خلق کند. او در واقع می‌خواهد کاری کند که به طور کامل خود را فراموش کند.


۵ – سرتور (Surtur)

سرتور (Surtur)

سر‌تور با خانواده اودین که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، تاریخچه دیرینه‌ای دارد و حتی با اودین وارد جنگ شده است. با یک ضربه شمشیر او پل رنگین‌کمان نابود شده، اهرام را به عنوان سلاح پرتاب کرده، با یک ضربه شخصیت‌هایی مانند ثور را شکست داده و با یک حرکت دم توانسته است ساختمان بزرگی را که هرکول و لیر به سمت او پرتاب کرده بودند، نابود کند. به همین راحتی! او در اغلب موارد از نبرد فیزیکی دوری می‌کند، به همین دلیل موقعیت‌هایی که قدرت او به نمایش در می‌آید کم تعداد هستند. اما در نبرد‌های انگشت‌شمارش چنان قدرتی از خود نشان داده است که با اطمینان می‌توان گفت: ابرقهرمانی مانند هالک یا هرکولس هیچ شانسی در برابر او نخواهند داشت.


۴ – تانوس (Thanos)

تانوس (Thanos)

تانوس یکی دیگر از مشهور‌ترین و بر‌ترین شخصیت‌های منفی جهان مارول است که این روز‌ها به‌واسطه حضور در جهان سینمایی مارول (فیلم‌های The Avengers، Guardians of the Galaxy، Avengers: Age of Ultron و Avengers: Infinity War) انتظار می‌رود که بیشتر با او آشنا باشید. تانوس قدرت‌های بی‌شماری از جمله تلپاتی، تلکینسیس و سفر در زمان دارد که از آن‌ها در کنار دانشش در زمینه‌های مختلف و ایتم‌هایی مانند دستکش بی‌نهایت، قلب جهان و مکعب‌های کهکشانی استفاده می‌کند. اگر تمام این موارد را کنار بگذاریم، باز هم تانوس از نظر فیزیکی چنان قدر‌تمند است که به جرات می‌توان گفت که بیشتر ابرقهرمانان شانس مقاومتی در برابر او را نخواهند داشت! او در بیشتر کمیک‌های مارول، یکی از دشمنان اصلی هالک به حساب می‌آید.


۳ – آماتسو-میکابوشی (Amatsu-Mikaboshi)

آماتسو-میکابوشی (Amatsu-Mikaboshi)

آماتسو-میکابوشی را معمولا با نام پادشاه آشوب صدا می‌زنند. به عبارتی دیگر او نابودگر جهان است. باید به این نکته توجه داشت که اگرچه قدرت‌های فیزیکی او از موجودات دیگر کمتر است، اما قدرت‌های جادویی و مقاومت او بسیار بالاست. یکی از توانایی‌های منحصر به فرد او استفاده از اجساد انسان‌های مرده است! در تاریخ شخصیت‌های کمیم، از او به عنوان یکی از خبیث‌ترین شخصیت‌های مارول یاد میشود. در افسانه‌های قدیمی ژاپنی، آماتسو را به عنوان خدای هرج و مرج و قدمت او را قبل از خلقت انسان پیش بینی کرده اند. همچنین در جایی دیگر آورده‌اند که او تنها خدایی است که به مقابله با دیگر خدایان در افسانه‌های یونانی و مصری پرداخته است


۲ – فینکس فورس (Phoenix Force)

فینکس فورس (Phoenix Force)

فینکس فورس یکی از قدرتمندترین و قدیمی‌ترین موجودات کیهان است که نشان دهنده حیات رو به تولد نیز می‌باشد. این وجود نابودناپذیر و نامیراست و نیرو‌های اولیه حیات را دارا می‌باشد. او می‌تواند هر چیزی را خلق کرده و مجددا نابود کند. او یکی از محصولات عجیب و غریب مارول است که در مقایسه با دیگر ابرقهرمانان داستان مفصلی دارد. او به عنوان فرزند جهان و یکی از کهن‌ترین و قدرتمندترین نیرو‌های کیهانی در جهان به‌شمار می‌رود. فینکس فورس یک نهاد کیهانی بسیار قدرتمند، موجودیتی تغییر ناپذیر، جاودانه و نمایانگر تمامی اشکال حیات در زمان حال و آینده است. او گهگاه برای زندگی میزبانی انتخاب می‌کند، و نیروی عظیم خود را به او اعطا می‌نماید. داستان فینکس فورس بیشتر برای نقش گسترده خود در خط داستان، با سرگذشت دارک فینکس شناخته شده‌است و اغلب با شخصیت جین گری در ارتباط است.


۱ – برتر از همه (One-Above All)

برتر از همه (One-Above All)

برتر از همه که خالق جهان مالتی ورس است، از لیوینگ ترایبیونال و حتی بیاندر (دو تن از قدرتمندترین‌های جهان مارول) هم قدرتمند‌تر بوده و دانا، واقف بر زمین و مطلق است. در یک کلام او خدای یکتاست و شاید هم برترین موجودخلق ششده بر روی زمین! او از همه قدرت‌های کیهانی فراتر است و قبل از تمام موجودات دیگر وجود داشته است. او یکی از چند خدایانی است که ادعای برتری نسبت به دیگر خدایان خلق شده توسط کامیک بوک‌ها را دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها