صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : قیمت بلیت سینماها در ژاپن پس از 26 سال افزایش یافت!

قیمت بلیت سینماها در ژاپن پس از 26 سال افزایش یافت!

image 13980313708 img 20190603 002

بلیت سینما در ژاپن برای اولین بار بعد از ۲۶ سال افزایش یافته و دو کمپانی صاحب بزرگ‌ترین سینماهای چند منظوره (مالتی‌پلکس) هزینه ورود را از دو روز پیش بالا برده‌اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، « توهو سینما» و «۱۰۹ سینماز» که دو مالتی‌پلکس بزرگ در ژاپن هستند، قیمت بلیت معمولی سینما را ۱۰۰ ین یعنی کمتر از یک دلار بالا بردند و به ۱۷ و نیم دلار رساندند و سایر سینماهای زنجیره‌ای قیمت بلیت‌های تخفیف دار یا معمولی را در برخی مکان‌ها افزایش داده‌اند.

اما در واقع متوسط قیمت بلیت سینما در ژاپن تا به حال ۱۲.۱۵ دلار بوده چون تخفیف‌های متنوعی برای دانشجویان، زنان، افراد سالمند، زوج‌های بالاتر از ۵۰ سال و همه افراد در برخی روزهای ماه اعمال می‌شد. افزایش قیمت ۱۰۰ ین بر همه این تخفیف‌ها هم اعمال خواهد شد.

آخرین افزایش قیمت بلیت سینما در ژاپن به سال ۱۹۹۳ برمی‌گشت و بعد از آن به شکل نسبی ثابت بوده است. تعداد ورود به سینماها در سال ۱۹۹۶ به کمتر از ۱۲۰ میلیون رسید اما در سال ۲۰۱۶ رقم ۱۸۰ میلیون ثبت شد.

بر اساس آمار اتحادیه تهیه کنندگان فیلم ژاپن در سال ۱۹۹۶ تعداد پرده‌های سینما در این کشور ۱۷۳۴ بود که سال گذشته به ۳۵۶۱ رسید.

سال گذشته گیشه ژاپن از مرز فروش ۲ میلیارد دلار گذشت که از این تعداد ۴۵ درصد فروش به فیلم‌های خارجی تعلق داشت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها