صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : کاهش شدید فروش باکس آفیس به دلیل گسترش ویروس کرونا

کاهش شدید فروش باکس آفیس به دلیل گسترش ویروس کرونا

کرونا

در پی شیوع ویروس کرونا در تعطیلات سال نوی چینی، باکس‌آفیس هنگ‌کنگ هم با کاهش ۳۰ درصدی روبه‌رو شد.

هرچند کمدی اکشن «استادبزرگِ بزرگ» در تعطیلات سال نو در گیشه سینمای هنگ‌کنگ موفق ظاهر شد و در راس باکس‌آفیس قرار گرفت، اما اکران این فیلم پس از اعتراض‌های سیاسی و نیز افزایش اقدامات پیش‌گیرانه در برابر ویروس کرونا، نشان دهنده افت شدید بازار فیلم در این سرزمین است.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، داده‌های فروش سینماهای هنگ کنگ در فاصله شنبه تا سه‌شنبه نشان دهنده فروشی ۵.۵۲ میلیون دلاری (۴۲.۹ میلیون دلار هنگ‌کنگ) است. این آمار در مقایسه با فروش در همین مقطع زمانی در سال ۲۰۱۹ نشان دهنده کاهشی ۳۰ درصدی است.

برخلاف وضعیت سینما در چین که بسته شده‌اند، سینماها در هنگ‌کنگ باز هستند و اکران فیلم‌های جدید طبق برنامه پیش می‌رود؛ اما مردم، شرکت‌ها و دولت همه برمبنای جزییات شیوع بیماری کرونا، عمل می‌کنند. مردم سفرهای داخلی شهری خود را به شدت کاهش داده‌اند و از حضور در جمع‌های بزرگ اجتناب می‌کنند، زیرا در چنین مجامعی ویروس می‌تواند به سرعت شیوع یابد.

«استادبزرگِ بزرگ» فروشی ۲.۱۷ میلیون دلاری (۱۶.۹ میلیون هنگ کنگ) را در جشن‌های ۴ روزه ثبت کرد و سهمی ۳۹ درصدی از بازار فروش سینما داشت. این فیلم که از پنج شنبه پیش اکران شده در مجموع تاکنون ۳.۱۵ میلیون دلار فروخته است.

در جایگاه دوم فروش نیز «دولیتل» از یونیورسال جای دارد که ۸۹۲ هزار دلار فروخت و ۱۶ درصد فروش بازار فیلم را از آن خود کرد. این فیلم هم که از پنج شنبه پیش اکران شده در مجموع ۱.۳۲ میلیون دلار فروخته است.

در مکان‌های بعدی «جاسوسان در لباس مبدل» با فروش ۵۷۰ هزار دلار، کمدی خانوادگی هنگ‌کنگی با عنوان «همه چیز در سال ۲۰۲۰ خوب پیش می‌رود» با فروش ۵۶۲ هزار دلار، کمدی «شما همانی» با فروش ۳۶۰ هزار دلار و کمدی «ورود اژدهای چاق» با فروش ۳۵۰ هزار دلار جای دارند.

به گفته مقامات چینی تاکنون ۷۳۲۶ مورد ابتلا به ویروس در چین مشاهده شده و آمار کشته‌ها به ۱۷۰ تن رسیده است. هنگ کنگ ۱۰ مورد ابتلا داشته و تاکنون کشته‌ای نداشته است.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 فیلم ترسناک جذاب سالهای گذشته که احتمالا آنها را ندیده اید! + تصاویر

کلکسیون های شخصی سلبریتی های مشهور دنیا را ببینید! + تصاویر

بازیگرانی که در نقش های اشتباه به کار گرفته شدند! + تصاویر

فیلمهایی که باید آنها را در تنهایی ببینید! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها