صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : بازیگران مشهوری که دستمزد بسیار کمی برای معروف ترین آثارشان دریافت کردند! + تصاویر

بازیگران مشهوری که دستمزد بسیار کمی برای معروف ترین آثارشان دریافت کردند! + تصاویر

متیو مک کانهی

شاید تصور کنید بازیگران هالیوودی محبوب مان برای همه ی فیلم هایی که در آن ها بازی می کنند دستمزد بالایی می گیرند، در حالی که همه ی نقش ها برای آن ها درآمد میلیون دلاری ندارند. جنیفر لوپز به تازگی گفته او برای نقش تحسین شده اش در فیلم «شیادان» (Hustlers) پولی نگرفته.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، بازیگرها گاهی برای اینکه بتوانند در نقش مورد علاقه شان بازی کنند، یا اگر تازه کار باشند برای اینکه بیشتر شناخته شوند، از گرفتن دستمزدهای آنچنانی صرف نظر می کنند.

در ادامه درباره ی بازیگران مشهوری صحبت خواهیم کرد که دستمزد بسیار پایینی برای نقش های معروف و موفق خود دریافت کردند.

متیو مک کانهی

متیو مک کانهی برای نقشش در فیلم «باشگاه خریداران دالاس» (Dallas Buyers Club) فقط ۲۰۰ هزار دلار دریافت کرده بود، نقشی که اسکار بهترین بازیگر مرد را برای او به ارمغان آورد.

مک کانهی بیشتر در فیلم های کمدی رمانتیک بازی می کرد تا آنکه در سال ۲۰۱۰ تصمیم گرفت تغییری اساسی در کارش ایجاد کند.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «یک سال و نیم کناره گیری از کار و رد کردن پیشنهادهای کاری مشابه، ذهنیت جدید و خوبی برایم به وجود آورد.»

جنیفر لوپز

جنیفر لوپز

جنیفر لوپز برای نقش تحسین شده اش در فیلم «شیادان» دلاری دستمزد نگرفته.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «پول کلانی برای “شیادان” نگرفتم. مجانی بازی کردم و تهیه کننده ی فیلم هم بودم. روی خودم حساب کرده بودم. من هر کاری که بخواهم، هر کاری که دوست داشته باشم را انجام می دهم.»

جنیفر لارنس

جنیفر لارنس

جنیفر لارنس برای نقشش در فیلم «زمستان استخوان سوز» (Winter’s Bone) که او را نامزد جایزه ی اسکار کرد، هفته ای ۳ هزار دلار دریافت می کرد.

لارنس برای نقشش در فیلم «بازی های مرگبار» (The Hunger Games) که اولین نقش برجسته ی او محسوب می شود هم ۵۰۰ هزار دلار دستمزد گرفت.

اما فیلم «حقه بازی آمریکایی» (American Hustle) بود که لارنس را درباره ی موضوع اختلاف دستمزد بازیگران زن و مرد در هالیوود به زبان آورد. لارنس و ایمی آدامز از همبازی های مردشان در این فیلم دستمزد کمتری دریافت کرده بودند.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «مذاکره کننده ی خوبی نبودم چون زود جا زدم. صادقانه بگویم، نمی خواستم به خاطر میلیون ها دلار درآمد از دو فرانچایز بجنگم که هیچ احتیاجی به آن ها ندارم.»

کریس ایوانز

کریس ایوانز

کریس ایوانز برای بازی در فیلم «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام جو» (Captain America: The First Avenger) سیصد هزار دلار دریافت کرده بود.

اما لازم نیست خیلی هم دلتان به حال ایوانز بسوزد، چون در فاصله ی ژوئن ۲۰۱۸ تا ژوئن ۲۰۱۹ او ۴۳/۵ میلیون دلار کسب درآمد کرده بود که بخش عظیم آن از دستمزدی بود که از حضور دوباره اش در نقش «کاپیتان آمریکا» گرفته بود.

گل گدوت

گل گدوت

گل گدوت برای بازی در فیلم «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) سیصد هزار دلار دریافت کرده بود. مجموع فروش جهانی این فیلم ۸۲۱ میلیون دلار بود.

هنری کویل، همبازی او در فیلم «لیگ عدالت» (Justice League) مبلغ مشابهی برای اولین نقش آفرینی اش به عنوان «سوپرمن» دریافت کرده بود.

اینطور که گفته می شود، گدوت برای تکرار نقشش در فیلم «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» (Wonder Woman 1984) که قرار است در سال جاری میلادی اکران شود، ۱۰ میلیون دلار دریافت کرده است.

رایان گاسلینگ

5e3d8222df2f6616102d48c5

رایان گاسلینگ برای نقشش در فیلم «نیمه نلسون» (Half Nelson) که او را برای اولین نامزد جایزه اسکار کرد، هفته ای فقط هزار دلار دستمزد می گرفت.

گاسلینگ این فیلم مستقل و کم هزینه را در سال ۲۰۰۶، بعد از حضور موفقش در فیلم «دفترچه خاطرات» (The Notebook) بازی کرد.

برد پیت

برد پیت

برد پیت جوان برای بازی در فیلم «تلما و لوییز» (Thelma and Louise) شش هزار دلار دریافت کرد.

ثروت خالص پیت حالا ۳۰۰ میلیون دلار است و او معمولاً برای هر فیلم ۲۰ میلیون دلار دستمزد می گیرد.

دیزی ریدلی و جان بویگا

دیزی ریدلی و جان بویگا

دیزی ریدلی و جان بویگا برای بازی در فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد» (Star Wars: The Force Awakens) هر کدام بین ۱۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار دلار دستمزد گرفتند.

هریسون فورد، همبازی آن ها، برای حضور دوباره اش در نقش «هان سولو»، قاچاقچی محبوب کهکشان، بین ۱۰ میلیون تا ۲۰ میلیون دلار دریافت کرده بود.

داستین هافمن

داستین هافمن

داستین هافمن برای اولین نقش برجسته ی خود که در فیلم «فارغ التحصیل» (The Graduate) بود ۱۷ هزار دلار دریافت کرد.

او برای نقش آفرینی اش در این فیلم، در سال ۱۹۶۸ نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

ثروت خالص هافمن، که حالا دهه ی ۸۰ زندگی اش را سپری می کند، حدود ۵۰ میلیون دلار تخمین زده می شود.

جولیا رابرتز

جولیا رابرتز

جولیا رابرتز برای بازی در فیلم «میستیک پیتزا» (Mystic Pizza) پنجاه هزار دلار و برای نقش مشهورش در فیلم «زن زیبا» (Pretty Woman) فقط ۳۰۰ هزار دلار دریافت کرده بود.

رابرتز در سال ۲۰۱۸ برای بازی در هر اپیزود سریال «بازگشت به خانه» (Homecoming) ششصد هزار دلار دریافت کرده بود.

جورج کلونی

جورج کلونی

جورج کلونی برای نویسندگی، کارگردانی و بازی در فیلم «شب بخیر و موفق باشید» (Good Night, and Good Luck) پیش از شروع پروژه ۳ میلیون دلار دریافت کرد.

این فیلم در سال ۲۰۰۶ در ۶ بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

 میشل ویلیامز

 میشل ویلیامز

میشل ویلیامز برای بازی در فیلم «همه پول های جهان» (All the Money in the World) دستمزدی بسیار پایین تر از همبازی اش، مارک والبرگ، دریافت کرد. در واقع میلیامز فقط ۶۲۵ هزار دلار و والبرگ ۵ میلیون دلار گرفته بود.

ویلیامز در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۹ به مناسبت روز جهانی دستمزد برابر گفته بود: «برای هیچ کس مهم نبود. البته برایم عجیب نبود چون فقط همان چیزی که زندگی یادم داده بود را برایم ثابت کرد، اینکه برابری جزء حقوق طبیعی نیست و زنان باید همیشه به همان اندازه ی مردان کار کنند اما پول کمتری بگیرند در حالی که در خانه مسئولیت بیشتری به عهده دارند. من اعتبار زیادی در صنعتی که در آن کار می کنم کسب کرده ام اما این هنوز به معنای داشتن دستمزد برابر و عادلانه نیست.»

تام کروز

تام کروز

تام کروز برای بازی در فیلم «مگنولیا» (Magnolia) فقط ۱۰۰ هزار دلار دریافت کرده بود.

کروز در زمان بازی در فیلم «چشمان کاملاً بسته» (Eyes Wide Shut) با پل توماس اندرسن، کارگردان فیلم «مگنولیا» آشنا شد و آن ها هر دو داغدار مرگ پدرشان بودند. فیلم «مگنولیا» از دل این غم مشترک زاده شد و کروز که فیلمنامه ی کار را بسیار دوست داشت، بازی در آن را پذیرفت.

هیلاری سوانک

هیلاری سوانک

هیلاری سوانک برای نقش آفرینی اش در فیلم «پسرها گریه نمی کنند» (Boys Don’t Cry) که جایزه اسکار را برای او به ارمغان آورد، فقط ۳ هزار دلار دستمزد گرفته بود.

سوانک در مصاحبه ای دراینباره گفته: «من سه هزار دلار گرفته بودم. ولی برای اینکه بیمه ی سلامت به شما تعلق بگیرد، باید پنج هزار دلار گرفته باشید. به خاطر همین تازه وقتی دکتر رفتم فهمیدم که بیمه ی سلامت ندارم. به من گفتند هزینه اش می شود ۱۶۰ دلار. وقتی خواستم بیمه ی سلامتم را چک کنند، من و من کردند. من جایزه ی اسکار داشتم ولی بیمه ی سلامت نداشتم.»

جان تراولتا

جان تراولتا

جان تراولتا برای نقش معروفش در فیلم «داستان عامه پسند» (Pulp Fiction) صد و پنجاه هزار دلار دریافت کرد.

کارنامه ی حرفه ای تراولتا با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده، اما «داستان عامه پسند» یکی از محبوب ترین کارهای او است.


 

خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

بازیگرانی که برای بازی در هر قسمت از سریال 1 میلیون دلار دستمزد دریافت می کنند! + تصاویر

ریس ویترسپون : دستمزد بالای من به کسی ربطی ندارد!

دستمزد هنگفت ستاره نوجوان سریال « چیزهای عجیب » جنجال آفرین شد!

دستمزد نجومی ادی مورفی برای اجرای استندآپ کمدی پس از سالها

بررسی نمونه های واقعی از پرداخت کمتر دستمزد به بازیگران زن در مقایسه با مردان! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها