صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : زیباترین بازیگران عصر طلایی هالیوود! + تصاویر

زیباترین بازیگران عصر طلایی هالیوود! + تصاویر

فرانک سیناترا

خواستنی ترین بازیگران هالیوودی عنوان مطلبی است که می‌خواهیم طی آن به معرفی هنرمندانی بپردازیم که در عصر طلایی هالیوود جایگاه ویژه‌ای داشتند و تعداد بسیاری از افراد جامعه‌شان را شیفته‌ی خود کرده بودند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، برای هر کسی پیش می‌آید که شیفته و دلباخته‌ی هنرمندی از نسل خود شود اما این شیدایی‌ها پدیده‌ی تازه‌ای نیست و هنرمندان هر نسلی مخاطبانشان را جذب خود می‌کنند. در هر حال آنچه کمتر در موردش گفته شده این است که نسل‌های پیش از ما شیفته‌ی چه هنرمندانی بوده‌اند؟ مثلاً رادولف والِنتیو، هنرپیشه‌ی فیلم‌های صامت یکی از نخستین کسانی بود که در دوران طلایی هالیوود قلب مخاطبانش را تسخیر کرد.

فرانک سیناترا

فرانک سیناترا، از دیگر خواستنی ترین بازیگران هالیوودی است که در دهه‌ی ۱۹۳۰ به بازیگری و خوانندگی مشغول بود و از جمله هنرمندانی به شمار می‌آید که زنان بسیاری را در عصر خود شیفته‌ی خود کرده بود. خبرنگار گاردین در نیویورک درباره‌ی فرانک سیناترا در سال ۱۹۴۵ می‌نویسد: «آمریکا هم اکنون پدیده‌ای همه‌گیر شده … دختران نوجوان شیفته و دلباخته‌ی فرانک سیناترا شده‌اند و در جامعه آن‌ها را به اسم (بابی ساکسِرز) صدا می‌زنند.» مدیر برنامه‌های فرانک سیناترا حتی زمانی بیان کرد که به بابی ساکسرزها مبلغی پول می‌داده در کنسرت‌های او جیغ و داد راه بیندازند و اسباب هیجان این هنرمند را فراهم کنند.

پائول نیومن

پائول نیومن

پائول نیومن با چشمان آبی‌اش در دهه‌ی ۱۹۵۰ از خواستنی ترین بازیگران هالیوودی بود که دل بسیاری را ربود. او در اواسط دهه‌ی ۱۹۵۰ پا به عرصه‌ی بازیگری گذاشت و (گربه روی شیروانی داغ) و (پرنده‌ی زیبای جوانی) او را به شهرت رساند. در آگهی ترحیم او در روزنامه‌ی اِل‌اِی تایمز نوشتند: «چهره‌ی جذابش بیشتر قهرمانی عاشق‌پیشه را تداعی می‌کرد تا فردی فریبکار، اما او همواره «با چشمان آبی‌اش» راهی برای فریفتن دیگران می‌یافت.»

ورونیکا لِیک

ورونیکا لِیک

مدل موهای ورونیکا لیک معروف بود و یکی از خواستنی ترین بازیگران هالیوودی در دوران خود محسوب می‌شد. او در دو دهه‌ی ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ در فیلم‌های موفق بسیاری بازی کرد و پس از بازی در نقش (ستوان الیویا دِئارسی) در فیلم (با افتخار درود می‌فرستیم) به شهرت رسید.

کَری گرَنت

کَری گرَنت

حتی کری گرنت هم دلش می‌خواست کری گرنت باشد! کری گرنت که به خاطر لهجه و رفتار مؤدبانه‌اش شهره‌ی عام و خاص بود طی سال‌های ۱۹۳۰ تا اواخر ۱۹۵۰ به مشهورترین ستاره‌ی هالیوود تبدل شد. او در فیلم‌های نامداری همچون (داستان فیلادلفیا) محصول سال ۱۹۴۰، (پرورش بِیبی) محصول سال ۱۹۳۸ و فیلم (شمال از شمال غربی) محصول سال ۱۹۵۹ به کارگردانی آلفرد هیچکاک به ایفای نقش پرداخت. روزنامه‌ی کوآد-سیتی تایمز در مورد او نوشته: «جذابیت مردانه‌ی گرنت و خوش‌تیپی‌اش او را به ستاره‌ای بی‌رقیب بدل کرده.» یکی از جملات مشهور این است که گفته: «همه می‌خواهند کری گرنت باشند، حتی من هم می‌خواهم کری گرنت باشم.»

سوفیا لورن

سوفیا لورن

زیبایی ایتالیایی سوفیا لورن تحسین همگان را روی پرده‌ی نقره‌ای سینما برانگیخت. سوفیا لورن که از خواستنی ترین بازیگران هالیوودی به شمار می‌آمد در چهارده‌سالگی در یک جشنواره‌ی زیبایی شرکت کرده بود که توجه یکی از استعدادیاب‌های سینمایی را به خود جلب می‌کند. او در سال ۱۹۶۰ به خاطر بازی در فیلم (دو زن) برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شد. سوفیا لورن را به (یکی از ارزشمندترین جواهرات سینما) می‌شناسند.

راک هادسون

راک هادسون

تیپ جذاب مردانه‌ی راک هادسون مورد توجه پرده‌ی سینما قرار گرفت. او اوایل ده‌ی پنجاه میلادی بود که پا به عرصه‌ی سینما گذاشت و پس از بازی در فیلم (وسواس باشکوه) محصول سال ۱۹۵۴ و فیلم (هرچه خدا می‌خواهد) محصول سال ۱۹۵۵ به یکی از ستاره‌های بسیار محبوب بدل شد. او در سال ۱۹۸۵ بر اثر ابتلا به ایدز فوت کرد که البته سال‌ها پس از فوتش این موضوع آشکار شد. هادسون جزء نخستین افراد معروفی بود که به خاطر ابتلا به این ویروس درگذشت.

مونتگومری کلیفت

مونتگومری کلیفت

از دیگر خواستنی ترین بازیگران هالیوودی می‌توان به مونتگومری کلیفت اشاره کرد که یکی از خوش‌تیپ‌ترین و جذاب‌ترین بازیگران عصر خود بود. او از ابتدای دهه‌ی ۳۰ میلادی تا اواخر دهه‌ی ۷۰ ستاره‌ی سینماها بود و در فیلم‌های کلاسیک بسیاری از جمله (ناجورها) و (محاکمه در نورنبرگ) محصول سال ۱۹۶۱ به ایفای نقش پرداخت.

تایرون پاوِر

تایرون پاوِر

تایرون پاور یکی از مردان جذاب هالیوود و از خواستنی ترین بازیگران هالیوودی به شمار می‌آید که از دهه‌ی ۳۰ تا ۵۰ میلادی به بازیگری مشغول بود. او به خاطر نقش‌های بزن‌بهادری و عاشق‌پیشه‌اش به شهرت رسید. خبرگزاری تی‌سی‌اِم از او با عنوان فردی یاد می‌کند که: «یکی از معدود الگوهای مشهور در کمپانی اِم‌جی‌اِم و برادران وارنر است.» عمر هنری او متأسفانه کوتاه بود و در سال ۱۹۵۸ بر اثر سکته‌ی قبلی در صحنه‌ی فیلمبرداری درگذشت اما نامش همواره یکی از ستون‌های هالیوود است.

دوریس دِی

دوریس دِی

دوریس دی در دهه‌ي پنجاه میلادی «دختر خوب» لقب داشت. او یکی از چهره‌های جذاب و خواننده‌ی خوش‌صدای هالیوود به شمار می‌رفت و دو فیلم بسیار معروفش عبارتند از (کلامیتی جِین) محصول سال ۱۹۵۳ و (حرف‌های خودمانی) محصول سال ۱۹۵۹٫

کلارک گِیبِل

کلارک گِیبِل

شهرت کلارک گیبل با فیلم (بربادرفته) رقم خورد. او یکی از بزرگترین بازیگران هالیوود به شمار می‌آید و بیشتر او را با عنوان «پادشاه هالیوود» خطاب می‌کنند. کلارک گیبل در آثار برجسته‌ای همچون (بربادرفته) محصول سال ۱۹۴۰ و (در یک شب اتفاق افتاد) محصول سال ۱۹۳۴ ایفای نقش کرده و شخصیتی بسیار محبوب بود.

جین تیِرنی

جین تیِرنی

جین تیرنی به دلبری و زیبایی شهرت داشت. خانواده‌ی او از اقشار مرفه جامعه بودند و خودش نیز به خاطر بازی در فیلم جنایی (لورا) محصول سال ۱۹۴۴ به شهرت رسید. موفقیت‌های او تا دهه‌ی ۵۰ میلادی ادامه داشت و در سال ۱۹۶۴ آخرین فیلمش را بازی کرد و پس از آن نیز زندگی معمولی در پیش گرفت.

آوا گاردنِر

آوا گاردنِر

آوا گاردنر که یکی دیگر از خواستنی ترین بازیگران هالیوودی است صرفاً به خاطر زیبایی‌اش وارد هالیوود شد. شوهر خواهر او عکسی از او در دفتر کارش در نیویورک گذاشته بود که توجه مسئولان کمپانی اِم‌جی‌اِم را برانگیخت. این کمپانی با گاردنر ۱۸ ساله‌ای قرارداد بست که اصلاً سواد بازیگری نداشت. گاردنر سپس با بازی در فیلم‌هایی همچون (موگامبو) محصول سال ۱۹۵۳ و (چهارراه بووانی) محصول سال ۱۹۵۶ به شهرت رسید. ازدواج آوا گاردنر با فرانک سیناترا از مسائلی بود که بسیار مورد توجه هواداران آن‌ها قرار گرفت اما زندگی مشترک این دو فقط شش سال ادامه داشت.

مارلِنه دیتریش

مارلِنه دیتریش

مارلنه دیتریش با چشمان خمارگونه‌اش همگان را شیفته‌ی خود کرده بود. او در دهه‌ی ۱۹۲۰ وارد عرصه‌ی خوانندگی شد و طولی نکشید که پس از آن به هالیوود راه یافت و به یکی از ستاه‌های فیلم‌های صامت بدل شد. مارلنه دیتریش یکی از گران‌ترین بازیگران عصر خود بود.

گرِیس کِلی

گرِیس کِلی

گریس کلی پیش از آنکه ملکه شود الگوی زیبایی و استعداد هالیوود بود. در سال ۱۹۵۳ با بازی در فیلم  وارد دنیای بازیگری شد و پس از آن بود که آلفرد هیچکاک او را زیر پر و بال خود گرفت و کِلی نیز ستاره‌ی فیلم‌هایی همچون (اِم را نشانه قتل بگیر) و (پنجره‌ی عقبی) شد. او در سال ۱۹۵۵ برای بازی در فیلم (دختر روستایی) جایزه‌ی اسکار را از آن خود کرد. گریس کلی در دوران بازیگری‌اش از خواستنی ترین بازیگران هالیوودی به حساب می‌آمد در سال ۱۹۵۶ از حرفه‌ی خود خداحافظی و با پادشاه موناکو ازدواج کرد اما هنوز هم یکی از نمونه‌های شاخص زیبایی است.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 شخصیت جذاب سینمایی که قوانین خودشان را زیر پا گذاشته و تاوان دادند! + تصاویر

12 اقدام غیر واقعی که فقط در فیلمهای سینمایی خواهید دید! + تصاویر

سلبریتی هایی که ثروت فراوانشان را به خیریه ها اهدا کردند + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها