صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : 80 درصد حضور بین المللی سینمای ایران دروغ و در جشنواره های بی ارزش بوده

80 درصد حضور بین المللی سینمای ایران دروغ و در جشنواره های بی ارزش بوده

سینمای ایران

یک پخش‌کننده بین الملل: هشتاد درصد حضورهای بین‌المللی اخیر سینمای ایران، در جشنواره‌های دروغین و بسیار کم ارزش بوده

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، محمد اطبایی از فعالان بین‌الملل سینمای ایران به ایسنا گفت: در بررسی حضورها و جایزه های بین المللی حداقل پنج سال اخیر سینمای ایران به نتایج تاسف باری رسیده که نزدیک به ۸۰ درصد این اتفاقات در جشنواره های دروغین و بسیار کم ارزش و شبه جشنواره رخ داده اند!!

هم اکنون بیش از ده هزار جشنواره فیلم در سراسر جهان وجود داشته که واقعیت تلخ آن است که اکثر آن غیر واقعی و کم ارزش‌اند.

بخش بزرگی از این جشنواره ها هم تنها یک رویداد محلی با مخاطبان محدود و بدون هیچ تاثیرگذاری بوده و برگزاری آن بسیار هم برای مردم آن شهر و منطقه لازم و ضروری است اما حضور در چنین رویدادهایی و موفقیت در آنها، اعتباری برای فیلم ها و سینماگران نیست.

پرداخت خروجی یک سینماگر و هزینه ویزای دیگر سینماگر را با افتخار، بارها و بارها در گزارش های خود رسانه ای می کنند و تامین هزینه بلیت افرادی به عنوان داور هم از شگفتی های حوزه کاری ماست که اگر فردی به عنوان داور به رویدادی دعوت می شود، پرداخت هزینه بلیت و اقامت دیگر حداقل تعهد هر جشنواره ای است و پس یا این جشنواره ها، رویداد معتبری نیستند و یا آن داوری ها.

در کمال تاسف با ظهور و فعالیت سامانه های آنلاین عرضه فیلم و در راس آنان «فیلم فری وی»، جهان عرضه و نمایش فیلم دچار خسرانهای بزرگی شده است. اولین نکته این سامانه ها و به ویژه «فیلم فری وی» این است که بیش از ۹۰ درصد جشنواره‌های موجود در این سامانه‌ها، جشنواره غیرواقعی و حداقل بی ارزش بوده و هدف اصلی این رویدادها کسب اعتبار کاذب و درآمدهای ناشی از حق ثبت نام فیلم هاست. یک کاربر در کمتر از پنج دقیقه می تواند یک جشنواره بین المللی فیلم را در سامانه فیلم فری وی به وجود آورد!


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

انتقاد هایده حائری از وضعیت سینمای ایران / یادشان باشد روزی آنها هم مثل من خانه نشین می شوند!

دستمزد بازیگران سینمای ایران / از هفتصد الی یک میلیارد و سیصد!

متفاوت ترین فیلمهای عاشقانه سینمای ایران + تصاویر

فیلمهای مشهور سینمای ایران درباره اعدام! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها