صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : حمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیما

حمله شدید وحید یامین پور به رئیس صدا و سیما

وحید یامین پور

وحید یامین پور مجری برنامه جهان آرا و از سیاسیون جوان نزدیک جریان پایداری، با انتشار توییت های جنجالی، به صدا و سیما و شخص رئیس رسانه ملی (دکتر عبدالعلی علی عسگری) تاخت. وحید یامین پور که در برخی از برنامه های رسانه ملی در حوزه سیاسی و مذهبی، در نقش کارشناس هم در سال های اخیر حضور پیدا کرده بود، در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، نفر ۳۱ شد و از راهیابی به پارلمان یازدهم به عنوان نماینده مردم تهران، بازماند.

وحید یامین پور در سلسله تویت های انتقادی خود علیه رسانه ملی، رئیس صدا و سیما را بی کفایت ترین رئیس تاریخ صدا و سیما خطاب کرد و مدعی شد که صدا و سیما، نهی از منکر وی را با شکایت خفه کرده تا بی کفایتی اش را اثبات کند.

مجری صدا و سیما که تا چند وقت اخیر، یکی از پایه های ثابت بسیاری از برنامه های گفت و گو محور رسانه ملی بود در شبکه های مختلف بود، اکنون یکی از سرسخت ترین منتقدان رسانه ملی شده که توییت های جنجالی علیه رسانه ملی و شخص رئیس این مجموعه که منصوب رهبری است، منتشر می کند.

وحید یامین پور در کارنامه اش علاوه بر مجری گری و حضور به عنوان کارشناس مهمان، در مقام مشاور مدیر شبکه ۳ نیز فعالیت کرده بود. برنامه جهان آرا که با حضور وحید یامین پور به عنوان مجری برگزار می شد،‌اکنون تعطیل شده است و صدا و سیما بخاطر هتاکی وحید یامین پور از او شکایت کرده است. ۲۵ مرداد ۹۹ بود که وحید یامین پور اعلام کرد که صدا و سیما برای تخریب وی، به برخی از کانال های تلگرامی پول داده تا وی را تخریب کنند.

یامین‌پور با طرح این ادعای عجیب در حساب توییترش نوشت: «متاسفانه ما هم مطلع شدیم روابط عمومی صداوسیما به چند صفحه زرد و مبتذل اینستاگرام و برخی کانال‌ها پول پرداخت کرده برای تخریب منتقدان. یکی از کانال‌ها با شکایت ما ضمن عذرخواهی افشا کرد که رسما پول گرفته برای انتشار اخبار کذب علیه جهان‌آرا و ثریا».

ادعایی که به نظر می‌رسد صداوسیما تصمیم گرفته به‌ جای توییتر در دادگاه به آن پاسخ دهد و نتیجه هم شده شکایت از یامین‌پور و تعطیلی برنامه جهان‌آرا. موضوعی که خشم یامین‌پور را درپی داشته و در نتیجه او روز گذشته انتقاداتی جدی به صداوسیما، ریاست این سازمان و عملکرد آنها در برابر آنچه یامین‌پور امر به معروف خوانده، مطرح کرده است.

 یامین پور توییت

این فعال رسانه‌ای اصولگرا بر همین اساس نوشته است: «ماجراهای اخیر نشان داد نظام زبان حرف زدن ندارد. زبان نظام که صداوسیماست، لکنت دارد. جز چند گزارش خبری، هیچ برنامه تحلیلی جانداری وجود ندارد که بر تحلیل مردم کوچه و بازار و شبکه‌های اجتماعی تاثیر بگذارد. علی‌عسکری بی‌کفایت‌ترین رییس تاریخ تلویزیون در حساس‌ترین مقطع تاریخ کشور است.

امثال من که باید در دفاع از نظام فریاد بزنم، با شکایت صداوسیما امروز باید به دادسرا بروم! پربیننده‌ترین برنامه سیاسی تلویزیون را تعطیل کردند و وقیحانه از من شکایت کرده‌اند. نهی از منکر ما را با شکایت خفه می‌کنند تا بی‌کفایتی‌شان افشا نشود.»

توییتر وحید یامین پور مجری جنجالی صدا و سیما در جولای ۲۰۱۳ میلادی راه اندازی شد و بیش از ۸۳ هزار دنبال کننده دارد. وحید یامین پور، دکترای حقوق داشته و خود را عاشق هنر و ادبیات می داند. امروز وحید یامین پور دوباره با ارسال توییتی، نقدی با کنایه به رسانه ملی زد که تصویر توییتش را مشاهده می کنید. او اخیرا به دلیل شکایت رسانه ملی به دادسرا رفته است.

او برنامه جهان آرا را که مجری گری آن را بر عهده داشت، پربیننده ترین برنامه سیاسی تلویزیون خطاب کرد. برنامه ای که شاید بسیاری از هموطنان و مخاطبان رسانه ملی، اسم آن را هم نشنیده باشند.

در پی انتشار توییت هایی توسط وحید یامین پور مجری برنامه جهان آرا به صدا و سیما و رئیس رسانه ملی، صبا راد، مجری سابقه رسانه ملی که به خارج رفته است نیز به این توییت ها واکنش نشان داد.

وحید یامین پور متولد سال ۱۳۵۹ در دزفول است و سابقه عضویت در هیات علمی گروه حقوق دانشگاه آزاد تهران شرق و دانشگاه امام صادق تهران را در کارنامه دارد. او دانش آموخته دانشگاه آزاد بوده و در سال ۱۳۹۷، رمان نخل و نارنج را منتشر کرد که سر و صدای زیادی داشت. چرا که ظرف ۱۲ ماه به چاپ ۳۸ رسید!


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

واکنش تمسخر آمیز مهراب قاسم خانی به صحبت های وحید یامین پور

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها