صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 10 فیلم برتر قرن 21 درباره زامبی ها + تصاویر

10 فیلم برتر قرن 21 درباره زامبی ها + تصاویر

Overlord‎

ژانر زامبی به عنوان یکی از زیرشاخه‌های ژانر فیلم‌های ترسناک، در قرن ۲۱ بسیار بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته و فیلم‌های بسیاری در این ژانر ساخته شده‌اند، این ژانر در دهه ۷۰ و ۹۰ میلادی محبوبیت زیادی داشت و بیشتر یادگاری برای شگفتی «جرج رومرو» و سری فیلم‌های محبوبش بود که با «شب مردگان زنده» آغاز شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، اما به نظر می‌رسد که این ژانر دوباره در قرن ۲۱ محبوبیت پیدا کرده. در حالی که این ژانر مانند فیلم‌های اسلشر مرده می‌نمود اما ناگهان در سال ۲۰۰۲ اتفاقی افتاد و زامبی‌ها دوباره جذاب شدند. این ژانر از مرگ برخاست و محبوب‌تر از گذشته به سینماها بازگشت.

۱۰. ارباب (Overlord‎) ۲۰۱۸ ۶٫۶

ژانر زامبی دوباره در سال ۲۰۱۸ در حال مرگ بود و به نظر می‌رسید محبوبیتش از نقطه اوج فاصله گرفته و عنوان سریال «مرده‌ی متحرک» روز به روز به واقعیت نزدیک‌تر می‌شد. در همین حین، فیلم «ارباب» به تهیه‌کنندگی «جی جی آبرامز» ساخته شد که شباهت‌های زیادی به فیلم «سیاره وحشت» داشت. فیلم «ارباب» درباره دو چترباز است که مأموریت دارند برج‌های رادیویی آلمان نازی در نرماندی را از کار بیندازند اما متوجه می‌شوند که این مأموریت ساده نیست و آلمان‌ها زامبی‌هایی برای محافظت از مرزهایشان به وجود آورده‌اند.

۹. ۲۸ هفته بعد (28 Weeks Later) ۲۰۰۷ – ۷

۹. ۲۸ هفته بعد (28 Weeks Later) ۲۰۰۷ ۷

فیلم «۲۸ هفته بعد» ادامه فیلم محبوب «۲۸ روز بعد» است. داستان این فیلم به خاطر اشکالات داستانی و تصمیمات احمقانه شخصیت‌هایش با انتقادات بسیاری مواجه شد، اما در عین حال مورد علاقه بسیاری از طرفداران ژانر زامبی قرار گرفت. اگر مشکلات داستانی آن را در نظر نگیریم، فیلم «۲۸ هفته بعد» فیلم بسیاری خوش‌ساختی است. صحنه‌های اکشن این فیلم هیجان‌انگیز و خونین‌اند، فیلم‌برداری این فیلم بسیار خوب است و بازیگران محبوب بسیاری از جمله «رابرت کارلایل»، «جرمی رنر»، «کاترین مک‌کورمک»، «ادریس البا»، «رز بیرن» و «ایموجن پوتس» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

۸. جنگ جهانی زد (World War Z) ۲۰۱۳ – ۷ 

۸. جنگ جهانی زد (World War Z) ۲۰۱۳ ۷

از فیلم «جنگ جهانی زد» اشکالات بسیاری گرفته می‌شود و این انتقادات از چندین جهت واردند. یکی از انتقادات این است که هیچ شباهتی به کتاب «جنگ جهانی زد» اثر «مکس بروکس» ندارد، بسیاری ناراحتند که رده‌بندی این فیلم پی‌جی-۱۳ است. البته، باید اشاره کرد که این فیلم طرفداران خاص خود را دارد و برخی منتقدان نظر مثبتی درباره آن دارند، در همین حال طرفداران از بازی «برد پیت» رضایت دارند. فیلم «جنگ جهانی زد» مطمئناً در حد انتظارات نیست اما در زمینه فیلم‌های زامبی فیلم بدی محسوب نمی‌شود.

۷. طلوع مردگان (Dawn Of The Dead) ۲۰۰۴ – ۷٫۳

۷. طلوع مردگان (Dawn Of The Dead) ۲۰۰۴ ۷٫۳

فیلم «طلوع مردگان» فیلم بدی نیست اما بسیاری بر این باورند که فیلم «طلوع مردگان» به کارگردانی «جرج رومرو» یکی از شاهکارهای او است و فیلم کلاسیکی است که ژانر فیلم‌های زامبی را دوباره تعریف کرد. در همین حین «زک اسنایدر» فیلم «طلوع مردگان» متفاوتی برای نسل جدید ساخت که شباهت کمی با فیلم رومرو دارد. این فیلم بی‌نظیر طرفداران بسیاری در سال ۲۰۰۴ پیدا کرد. در این فیلم بازیگرانی همچون «سارا پلی»، «وینگ ریمز»، «جیک وبر» و «کوین زیگرز» ایفای نقش می‌کنند.

۶. ضبط (REC) ۲۰۰۷ – ۷٫۴

۶. ضبط (REC) ۲۰۰۷ ۷٫۴

دو شاخه زامبی و ویدیوی پیدا شده از ژانر ترسناک در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ بسیار محبوب شد. می‌توان گفت فیلم «ضبط» با ترکیب این دو شاخه، و با در نظر گرفتن فیلم «خاطرات مردگان» (Diary of the Dead) ساخته جرج رومرو، بهترین فیلم ویدیوی پیدا شده زامبی است که تا به حال ساخته شده. «ضبط» فیلم بسیار ترسناکی با فیلم‌برداری و بازیگری بی‌نظیر است. بسیاری از صحنه در تصاویر متصل طولانی فیلم‌برداری شده‌اند که به جنبه رئالیسم و ترسناکی فیلم و تصاویر ارائه شده اضافه می‌کند. این فیلم برخی از ترسناک‌ترین صحنه‌های ژانر زامبی را دارد و پایان آن به حد غیر قابل باوری ترسناک است.

۵. سرزمین زامبی‌ها (Zombieland) ۲۰۰۹ – ۷٫۶

۵. سرزمین زامبی‌ها (Zombieland) ۲۰۰۹ ۷٫۶

همه فیلم‌های ژانر زامبی ترسناک نیستند و مانند همه چیزهای محبوب دیگر، فیلم‌های زامبی نیز مورد تقلیدهای تمسخرآمیز قرار می‌گیرند. فیلم «سرزمین زامبی‌ها» یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های تمسخرآمیز زامبی است و بازیگران مشهوری از جمله «وودی هارلسون»، «جسی آیزنبرگ»، «اما استون» و «ابیگیل برسلین» در آن ایفای نقش کرده‌اند. داستان فیلم «سرزمین زامبی‌ها» نسبتاً سریع است و در عین خنده‌دار بودن صحنه‌های خونین زامبی آن کم نیست.

۴. ۲۸ روز بعد (28 Days Later) ۲۰۰۲ – ۷٫۶

۴. ۲۸ روز بعد (28 Days Later) ۲۰۰۲ ۷٫۶

بسیاری از محبوبیت دوباره فیلم‌های زامبی به دلیلی فیلم «۲۸ روز بعد» به کارگردانی «دنی بویل» است. پیش از این فیلم زامبی‌ها جزئی از گذشته فراموش شده بودند اما بویل و «الکس گارلند» با ساخت این فیلم پسا-رستاخیزی ترسناک همه چیز را تغییر دادند. یکی از دلایل اصلی محبوبیت این فیلم حرکت سریع زامبی‌ها است که علیرغم زیاد ترسناک نبودن، ژانر زامبی را برای همیشه تغییر دادند.

۳. قطار بوسان (Train To Busan) ۲۰۱۶ – ۷٫۶

۳. قطار بوسان (Train To Busan) ۲۰۱۶ ۷٫۶

فیلم کره‌ای «قطار بوسان» از جمله جدی‌ترین فیلم‌های ژانر زامبی است. ماجرای فیلم در کره جنوبی اتفاق می‌افتد، زمانی که ویروس مرگبار زامبی شیوع پیدا می‌کند و زامبی‌ها به ساکنان یک قطار حمله می‌کنند. صحنه‌های اکشن با حضور تعداد زیادی زامبی سریع بسیار جذابند. فیلم‌نامه این فیلم داستان قوی با شخصیت‌های نسبتاً کاملی است و پیام‌های اجتماعی زیادی در داستان فیلم نهفته است.

One Cut Of The Dead 

۲. یک بخش از مردگان (One Cut Of The Dead) ۲۰۱۷ ۷٫۷

فیلم «یک بخش از مردگان» یک فیلم زامبی کمدی ژاپنی کم بودجه است که به موفقیتی جهانی دست یافت. داستان این فیلم درباره ساخت فیلمی به اسم «یک بخش از مردگان» با کارگردانی بی‌تجربه است که توانایی کنترل بازیگرانش را ندارد و در همین حال رستاخیز زامبی‌ها رخ می‌دهد و کارگردان از اتفاقات واقعی در فیلمش استفاده می‌کند. بودجه ساخت فیلم (یک بخش از مردگان) ۲۵ هزار دلار بود و این فیلم با فروش ۲۷ میلیون دلار در ژاپن و ۳۰٫۵ میلیون دلار جهانی موفق به ثبت رکورد بیشترین فروش در باکس آفیس در مقایسه با بودجه را به نام خود شد. این فیلم در حال حاضر با ۸۶ نقد در سایت راتن تومیتوز امتیاز ۱۰۰% را دارد.

۱. شان می‌میرد (Shaun Of The Dead) ۲۰۰۴ – ۷٫۹

۱. شان می‌میرد (Shaun Of The Dead) ۲۰۰۴ ۷٫۹

با اینکه فیلم «یک بخش از مردگان» بسیار جذاب است اما به پای شاه کمدی‌های زامبی «شاون می‌میرد» نمی‌رسد. این اثر بی‌نظیر «ادگار رایت» با محیط انگلیسی آشنا، بازی خنده‌دار بازیگرانش، کارگردانی آتشی و مبتکرانه رایت و فیلم‌نامه قوی با گذر زمان کهنه نمی‌شود. داستان فیلم درباره «شان» ۲۹ ساله است که نامزدش ترکش کرده و در تلاش برای برگرداندن «لیز» است اما ناگهان مردگان برمی‌خیزند و مثل زامبی‌ها شروع به آدم‌خواری می‌کنند.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

شکایت یک زامبی از مردم به دادگاه لس آنجلس / برخی از زامبی های زن مورد آزار جنسی بازدید کنندگان قرار گرفته اند!

25 فیلم برتر تاریخ سینما با موضوع زامبی! + تصاویر

در مورد رستاخیز زامبی ها چه می دانید؟

فیلم زامبی ژاپنی که با چند هزار دلار ساخته شد بود به فروش میلیونی رسید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها