صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : دیوید فینچر از بازیگر فیلم « شبکه اجتماعی » عذرخواهی کرد

دیوید فینچر از بازیگر فیلم « شبکه اجتماعی » عذرخواهی کرد

آرمی همر

«جاش پنس» برای بازی در نقش یکی از برادران دوقلوی وینکلواس چندین بار تست بازیگری داد، اما در نهایت متوجه شد چهره‌ی «آرمی همر» روی بدن او قرار خواهد گرفت.

فیلم «شبکه اجتماعی»  «دیوید فینچر» یک دهه قبل اکران شد و «جسی آیزنبرگ»، «اندرو گارفیلد»، «رونی مارا» و «آرمی همر» را به ستاره تبدیل کرد. این فیلم برنده‌ی اسکار می‌توانست برای «جاش پنس» هم سکوی پرتابی باشد اگر سینماروها چهره‌ی او را در فیلم می‌دیدند. همر در «شبکه‌ی اجتماعی» نقش کامرون و تایلر وینکلواس را بازی می‌کند، اما او تنها برای بازی در نقش یکی از دوقلوها جلوی دوربین رفته است. پنس در نقش یکی از برادران ظاهر شد و فینچر با استفاده از جلوه‌های ویژه چهره‌ی همر را روی بدن پنس قرار داد. پنس در مصاحبه با «هافینگتن‌پست» نگاهی انداخته به این نقش.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، پنس می‌گوید: «در واقع مثل بازی در حالت موشن کپچر بود، این روزها بازی‌هایی چون این را در این رده قرار می‌دهند. اما در آن زمان هنوز می‌گفتند: «این چه نقشی است؟ چگونه باید آن را تعریف کرد؟» مطبوعات می‌گفتند: «پس شما بدل‌کارید. بدل‌کار.»»

اما حقیقت این است که پنس به عنوان یک بدلکار استخدام نشده بود. او در این مصاحبه یادآور می‌شود که چندین هفته برای بازی در نقش یکی از وینکلواس‌ها تست بازیگری می‌داده و این بدان معناست که بخش‌های زیادی از فیلمنامه‌ی «آرون سورکین» را خوانده و مربی بدنسازی استخدام کرده است. پنس تا اولین روزهای فیلمبرداری نمی‌دانست که قرار است تنها از بدن او استفاده شود.

پنس به یاد می‌آورد: «در آن زمان به من و ایجنتم گفتند که از نوعی تکنولوژی استفاده خواهند کرد، و این احتمال بسیار بالاست که ما شما را در فیلم نبینیم. گفتم: «چه؟»» پنس می‌گوید فینچر در کمال احترام این مسئله را به آگاهی او رسانده است: «در مکالمه‌ای که به یاد می‌آورم [فینچر] گفت: «متأسفم که باید از تو بخواهم این کار را انجام دهی. احتمالاً بازیگران زیادی حاضر نیستند که این نقش‌ها را بازی کنند، اما من شما را به عنوان یکی از بازیگران نقش‌های اصلی ذکر می‌کنم. با شما مثل یکی از بازیگران نقش‌های اصلی رفتار می‌کنم. اما در نهایت، باید چنین شخصیتی خلق کنید. لازم است که هر دو شخصیت را بشناسید و لازم است که چنین هویتی به شخصیت ببخشید. هیچ‌کس متوجه نخواهد شد، زیرا به همین خوبی است.»

پنس که نمی‌خواست فرصت همکاری با کارگردانی چون فینچر را از دست بدهد، موافقت کرد بدل شخصیت همر باشد.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

بهترین فیلمهای دیوید فینچر به انتخاب ایندی وایر

بهترین فیلم های تاریخ سینما به انتخاب دیوید فینچر + تصاویر

10 فیلم سینمایی پر تعلیق برای عاشقان سبک فیلمسازی دیوید فینچر! + تصاویر ( بخش اول )

10 فیلم سینمایی پر تعلیق برای عاشقان سبک فیلمسازی دیوید فینچر! + تصاویر ( بخش دوم )

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها