صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : بازیگرانی که بدون بازی در فیلم دستمزد دریافت کردند! + تصاویر

بازیگرانی که بدون بازی در فیلم دستمزد دریافت کردند! + تصاویر

۱۰- جانی دپ برای Fantastic Beasts And Where To Find Them 3

 بر اساس قوانین انجمن بازیگران فیلم (Screen Actors Guild)، یک بازیگر باید بر مبنای روزانه یا هفتگی به خاطر انجام فیلمبرداری دستمزد دریافت کند بدون توجه به این که تصاویر گرفته شده در نسخه نهایی فیلم وجود داشته و گنجانده شود یا خیر. اگر چه برخی از بازیگران بزرگ این اجازه را دارند که بر اساس قراردادهایشان از فروش باکس آفیس فیلم سهمی داشته باشند، قوانین اولیه انجمن بازیگران قابل گفتگو و مذاکره نبوده و باید رعایت شوند. با این وجود، انجمن بازیگران فیلم یک ارگان مستقل است که اعضای آن نماینده تمام بازیگران نیستند و به همین خاطر تمام فیلم ها بر اساس قوانین این انجمن ساخته نمی شوند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، اما وقتی پای دستمزد بازیگران به میان می آید قوانین این انجمن به عنوان مبنای اصلی مورد توجه قرار می گیرند. با این وجود، قوانین انجمن بازیگران فیلم می تواند منتهی به اتفاقات جالبی شود: گاهی اوقات که بازیگری به هر دلیلی با بازیگر دیگر جایگزین شده و یا کنار گذاشته می شود، آن ها همچنان به خاطر قراردادهایی که داشته اند و قوانین انجمن بازیگران فیلم دستمزدهایشان را دریافت می کنند. در ادامه این فیلم می خواهیم شما را با ۱۰ بازیگری آشنا کنیم که برای بازی نکردن دستمزد گرفتند یا بهتر بگوییم اینکه علیرغم بازی نکردن در یک فیلم دستمزدشان را دریافت کردند.

۱۰- جانی دپ برای Fantastic Beasts And Where To Find Them 3

در ماه های اخیر، جانی دپ به لطف افشای داستان هایی در مورد خشونت خانگی بین او و همسر سابقش، امبر هرد، در گردابی از جنجال ها و دردسرها به سر برده است. در حالی که دپ و هرد بی محابا یکدیگر را به چیزهای زیادی متهم می کنند و این موضوع باعث واکنش های منفی بسیاری علیه هر دوی آن ها شده، دپ ناشر روزنامه سان بریتانیا و ویراستار این روزنامه، دن ووتان، را به دادگاه کشاند اما نتیجه دادگاه را واگذار کرده و رأی دادگاه بر علیه او باعث شد که اعتبار دپ بیش از پیش خدشه دار شود.

علیرغم حضور در یکی از نقش های اصلی مجموعه فیلم های Fantastic Beasts And Where To Find Them نوشته جی کی رولینگ، وارنر برادرز وارد عمل شده و به دپ اعلام کرد که دیگر قصد ندارد از این بازیگر در ساخت قسمت سوم این فیلم که در حال تولید است استفاده کند. دپ با درخواست استودیو سازنده موافقت کرده و به خاطر تنها یک روز حضورش در سر صحنه فیلمبرداری این فیلم دستکم ۱۰ میلیون دلار دستمزد دریافت خواهد کرد. نقش گلرت گریندلوالد که تاکنون به او تعلق داشت اکنون به مدس میکلسن بازیگر توانای دانمارکی داده شده و ساخت این فیلم بدون دپ آغاز شده تا در سال ۲۰۲۲ منتشر شود. جانی دپ نیز تلاش می کند نتیجه دادگاه بریتانیا را به چالش کشیده و اعتبار و حرفه خود را نجات دهد.

۹- مارلون براندو برای Scary Movie 2

۹- مارلون براندو برای Scary Movie 2

فیلم Scary Movie 2 به خاطر داشتن بازیگران سرشناسش در کنار آنا فاریس، جیمز وودز، دیوید کراس و تیم کری شناخته می شود. با این وجود، یکی از بازیگرانی که قرار بود نقشی کوتاه در این فیلم داشته اما در نهایت نتوانست در آن بازی کند، مارلون براندو چهره افسانه ای سینمای هالیوود بود. در ابتدا قرار بود براندو نقش پدر مک فی را بازی کند، یکی از جن گیرها که در ابتدای این فیلم هجویه ای ظاهر می شد. با این وجود، وقتی نوبت به شروع فیلمبرداری رسید، براندو به خاطر بیماری اش از پروژه کنار رفته و به خاطر تنها یک روز حضورش در صحنه فیلمبرداری فیلم ۲ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد. برادران وایان در ادامه جیمز وود را جانشین براندو کردند و او توانست جنبه کمیک فراموش نشدنی به این نقش کوتاه ببخشد.

بر اساس گزارش ها، براندو همان یک روز فیلمبرداری نیز دچار مشکل شده بود. او به دلیل بالا رفتن سن نمی توانست دیالوگ های نقشش را حفظ کند و به خاطر ابتلایش به ذات الریه در هنگام فیلمبرداری، هنگام متوقف شدن فیلمبرداری ها او باید از ماسک اکسیژن استفاده می کرد. به همین دلیل بود که برادران مایان او را از پروژه کنار گذاشتند و جایگزینی وودز به نفع فیلم شد زیرا حضور بازیگر افسانه ای مانند براندو در چنین شرایط ناخوشایندی می توانست برای سازندگان و کل عوامل تولید استرس زا بوده و بر نتیجه نهایی تاثیر منفی بگذارد.

۸- بیلی دی ویلیامز در Batman Forever

۸- بیلی دی ویلیامز در Batman Forever

برای دنباله فیلم موفق بتمن در سال ۱۹۸۹، تیم برتون تصمیم گرفت که از شخصیت های شرور معروفی استفاده کند تا شخصیت بتمن با آن ها روبرو شود. پنگوئنِ دنی دویتو و زن گربه ایِ میشل فایفر در نقش های خود بازگشتند اما بیلی دی ویلیامز که در نقش شخصیت دو چهره ظاهر شده بود به طور کلی از سناریو نهایی فیلم حذف شد. ویلیامز در اولین فیلم Batman در نقش هاروی دنت دو چهره بازی کرده بود. با این وجود، وقتی پای Batman Returns به میان آمد، برتون تصمیم گرفت که این دنباله را به طور کلی از نسخه اورجینال جدا سازد و به همین دلیل پیش از شروع فیلمبرداری ها نقش ویلیامز را حذف کرد.

با این وجود وقتی که زمان فیلمبرداری Batman Forever به کارگردانی جوئل شوماخر رسید، تایید شد که شخصیت دو چهره در کنار شخصیت ریدلر دیگر شخصیت شرور فیلم خواهد بود. طرفداران از بازگشت بیلی دی ویلیامز هیجان زده بودند زیرا مدت ها انتظار آن را می کشیدند اما در نهایت این تامی لی جونز بود که در یک مورد دیگر از انتخاب بازیگران اشتباه این نقش را بر عهده گرفت. ظاهراً علیرغم اینکه ویلیامز بر اساس قراردادش باید در نقش شخصیت دو چهره فیلم های بعدی بتمن بازی می کرد، علیرغم انتخاب نشدن، دستمزدش برای این نقش را دریافت کرد. طرفداران نیز ۲۸ سال بعد شخصیت دو چهره ویلیامز را با بازی ویلیامز در The Lego Batman Movie شاهد بودند.

۷- جک وایتهال در Frozen

۷- جک وایتهال در Frozen

جک وایتهال کمدین بریتانیایی در حال حاضر برای ساخت فیلم جدید دیزنی با عنوان Jungle Cruise آماده شده که او را از نقش یک کمدین دور می کند. اما این اولین باری نیست که این بازیگر قرار است در فیلم های ساخت دیزنی بازی کند زیرا وی یکی از شخصیت های Frozen اورجینال، گوثی ترول، را صداپیشگی کرده بود اما صداهایی که وی برای این نقش ضبط کرده بود در نسخه نهایی وجود ندارد. وایتهال گفته بود که از صداپیشگی در این شاهکار دیزنی خوشحال است اگر چه تمام حضور او در فیلم یک خط دیالوگ بود: «من شما را زن و شوهر اعلام می کنم»م با این وجود وقتی وایتهال برای دیدن فیلم اقدام کرد متوجه شد که دیالوگ او به طور کامل همراه با شخصیتش حذف شده است.

وایتهال تا به امروز از این موضوع عصبانی است و در مصاحبه های خود به آن اشاره کرده و در استندآپ های خود در مورد آن جوک ساخته است. با این وجود دیزنی برای این دیالوگ حذف شده، دسمتزد وایتهال را به او پرداخت هر چند در تیتراژ فیلم به نام او اشاره ای نشده است. با این وجود این کمدین در نسخه برادووی انیمیشن Frozen در نقش گوثی ترول ایفای نقش کرد تا حذف ناخوشایندش از نسخه سینمایی جبران شود.

۶- سامی دیویس جونیور در Diamonds Are Forever

۶- سامی دیویس جونیور در Diamonds Are Forever

از تمام حضورهای کوتاه چهره های معروف در فرانچایز جیمز باند، نقش کوتاه سامی دیویس جونیور در Diamonds Are Forever را می توان بزرگ ترین آن ها دانست زیرا دیویس جایگاهی افسانه ای در تاریخ سینما داشت. با این وجود، حضور کوتاه او در این فیلم در نسخه سینمایی نهایی حذف شده و و در نسخه دی وی دی نیز تنها تصویر او در میان هنرورها دیده شد. سامی دیویس جونیور که یک بازیگر با توانایی های بازیگری متعدد و یکی از معروف ترین بازیگران سیاهپوست دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی بود و جای تعجب نداشت که او را برای بازی در نقش یک قمارباز اهل لاس وگاس در فیلمی از مجموعه جیمز باند که در مورد قاچاق الماس بود انتخاب کنند.

حضور کمیک کوتاه او به عنوان یک قمارباز بدشانس می توانست جذابیتی متفاوت به Diamonds Are Forever ببخشد اما در کمال ناباوری بدون دلیل خاصی این نقش آفرینی از نسخه نهایی حذف شد. برخی دلیل حذف سکانس مربوط به دیویس را مسئله کاهش زمان فیلم دانسته و برخی دیگر نیز این موضوع را به قدرت ستارگی دیویس و تاثیر منفی که می توانست بر تمرکز مخاطبان بر روی حضور شخصیت شان کانری داشته باشد ربط داده اند. گمان می رود که دیویس جونیور مبلغ قابل توجهی برای این نقش آفرینی حذف شده دریافت کرده باشد، همان چیزی که در مورد نقش آفرینی های کوتاه مدت چهره های سرشناس دیگری در این فرانچایز مانند مدونا رخ داده بود.

۵- نیکلاس کیج در Superman Lives 

۵- نیکلاس کیج در Superman Lives

در دهه ۱۹۹۰، بعد از موفقیتش با فیلم های Batman، تیم برتون برای ساخت فیلمی از مجموعه سوپرمن به نام Superman Lives  انتخاب شد که ساخت آن پیش از شروع فیلمبرداری ها کنسل شد. با این وجود، عجیب ترین واقعیت در مورد این فیلم این بود که نیکلاس کیج قرار بود نقش مرد آهنین را بازی کند. در سال ۲۰۱۵، جان شنپ مستندی در مورد پروژه کنسل شده سوپرمن به نام The Death Of “Superman Lives”: What Happened? ساخت که اطلاعات زیادی در مورد این فیلم کنسل شده افشا کرده بود. مشخص شد که فیلم Superman Lives در واقع ایده کیج بود، کسی که خود از طرفداران کتاب های کمیک بوده و داستان فیلم نیز در مورد مبارزه سوپرمن با عجیب ترین دشمنش، براینیاک، بود که قرار شده بود جیم کری یا گری اولدمن نقش او را در قالب یک عنکبوت مکانیکی بسیار غول پیکر بازی کند.

تا به امروز، تنها چیزی که در مورد این فیلم وجود دارد برداشت های آزمایشی است که کیج در آن ها با موهای بلند لباس قرمز و آبی شخصیت بتمن را به تن کرده است. وقتی تصاویر کیج در این لباس در اینترنت منتشر شد، بسیاری آن را یک فریب و شوخی می دانستند. جدای از این، کیج پیش از شروع فیلمبرداری ها ۲۰ میلیون دلار به عنوان دستمزد برای حضور در فیلم گرفته بود. در نهایت اما تمام پولی که تهیه کنندگان در این پروژه سرمایه گذاری کرده بودند و ایده یک عنکبوت مکانیکی غول پیکر به پروژه Wild Wild West با بازی ویل اسمیت اختصاص داده شد.

۴- هریسون فورد در E.T.

۴- هریسون فورد در E.T.

بدون اینکه بسیاری از کسانی که این فیلم را دیده اند بدانند، هریسون فورد قرار بود نقش کوتاهی در فیلم E.T. شاهکار استیون اسپیلبرگ داشته باشد. این بازیگر افسانه ای قرار بود نقش مدیر مدرسه الیوت را بازی کند. در یکی از سکانس های فیلم، بعد از اینکه دوستی با موجود فضایی بر درس الیوت تاثیر می گذارد، الیوت به دفتر مدیر مدرسه فرستاده می شود. در این سکانس فورد وارد شده و بدون مشکل نقش مدیر مدرسه را بازی می کند اما اسپیلبرگ این سکانس را قبل از انتشار فیلم حذف کرد. در نهایت تنها چیزی که در فیلم از فورد باقی ماند صدای متفاوت اوست. اسپیلبرگ از این بیم داشت که حضور کوتاه فورد توجه را از شخصیت های ای تی و الیوت دور کند زیرا هریسون در آن دوران به خاطر بازی در فیلم های Star Wars و Indiana Jones از مشهورترین چهره های هالیوود بود.

اسپیلبرگ نمی خواست که فورد باعث تغییر توجه تماشاگر از نکته اصلی فیلم شود، به ویژه وقتی پای بازاریابی فیلم به میان می آمد زیرا فورد می توانست تمام اعتبار فیلم را به خود اختصاص دهد و به همین دلیل سکانس حاوی بازی او در نسخه به نمایش درآمده در سینماها حذف شد. با این وجود سکانس های مات بازی فورد در این سکانس بعدها در یوتیوب منتشر شد. حتی در نسخه تدوین شده جدید فیلم که به مناسبت بیستمین سالگرد ساخت آن منتشر شد نیز اثری از هریسون فورد دیده نمی شد.

۳- توبی مگوایر در Life Of Pi

۳- توبی مگوایر در Life Of Pi

Life Of Pi یکی از مهم ترین فیلم های سال ۲۰۱۲ بود. این فیلم که توسط آنگ لی فیلمساز مشهور تایوانی و با بازی سوراج شارما ساخته شد شبیه هیچ فیلم دیگری که در آن سال ساخته شده بود به نظر نمی رسید. این فیلم بسیار تازه و اورجینال بوده و در آن اثری از کلیشه های همیشگی هالیوودی یا قدرت ستارگی نبود، به جز جرارد دپاردیو که در سال ۲۰۱۲ به کلی از تیررس رسانه های اصلی دور شده بود و دیگر اعتبار و شهرت گذشته را نداشت. تمامی این تمهیدات عمداً چنین برنامه ریزی شده بود زیرا لی می خواست که بینندگان روی جنبه های عرفانی داستان و نه بازیگران آن تمرکز کنند.

سند این واقعیت این بود که اگر چه توبی مگوایر بازیگر فیلم های Spider-Man در این فیلم بازی کرده و سکانس های واقعی داشت اما این سکانس ها در نهایت به خاطر تاثیر منفی قدرت ستارگی او برای یک فیلم جاه طلبانه حذف شد. مگوایر قبلاً در سال ۱۹۹۷ در فیلم The Ice Storm با آنگ لی کار کرده بود و همین سابقه همکاری بود که باعث شد وی در فیلم Life Of Pi نقش نویسنده ای را بر عهده داشته باشد که با پی در دوران بزرگسالی مصاحبه می کند. اما وقتی لی نتیجه نهایی را در مراحل پس از تولید تماشا کرد به این باور رسید که قدرت ستارگی مگوایر باعث تحت تاثیر قرار گرفتن سکانس های عاطفی فیلم خواهد شد. بدین ترتیب وی رافه اسپال را جایگزین وی کرد.

۲- میک جگر در Fitzcarraldo

۲- میک جگر در Fitzcarraldo

فیلم Fitzcarraldo شاهکار حماسی ورنر هرتسوگ حتی امروز نیز به عنوان یکی از شاهکارهای تاریخ سینما شناخته می شود که در ماهیت خود فیلمی عظیم بود، علیرغم این که ساخت آن یک کابوس مطلق بود. داستان فیلم در مورد یک تاجر لاستیک است که یک کشتی بخار را از یک تپه بسیار شیب دار بالا می برد. در ابتدا قرار بود جیسون روباردز نقش شخصیت اصلی فیتزکارالدو (برایان فیتزجرالد) را بازی کند و میک جگر عضو گروه موسیقی رولینگ استونز نیز برای بازی در نقش دستیار او، ویلبر، در نظر گرفته شده بود. با این وجود روباردز بیمار شده و کلاوس کینسکی بدقلق جایگزین وی شده اما میک جگر به طور کلی از این نقش کنار گذاشته شد. در حالی که روباردز به دلیل ابتلا به اسهال خونی مدت ها از بازیگری کناره گیری کرد، جگر به دلیل تور گروهش در آمریکا در سال ۱۹۸۱ نمی توانست برای فیلمبرداری دوباره بازگردد.

در نتیجه، هرتسوگ باید سناریو فیلم را از نو بازنویسی کند. او شخصیت ویلبر را حذف کرده و نقش فیتزکارالدو را طوری نوشت که مناسب سبک بازی کلاوس کینسکی باشد. علیرغم درگیری های این دو در پروژه های قبلی، هرتسوگ می دانست که کینسکی تنها بازیگری خواهد بود که می تواند در این شرایط دست و پا کند. ظاهراً میک جگر نقش خود در این فیلم را بسیار دوست داشت و هنوز هم تصاویری از بازی جگر در کنار روباردز وجود دارد که از بازی کینسکی در نقش فیتزکارالدو بسیار متفاوت است. جگر و روباردز سبک بازی بسیار آرامی داشتند در حالی که کینسکی بازی بسیار پرتنشی را انجام داد. همچنین گفته می شود که روباردز و جگر برای حضور ناموفق و نافرجام خود در این فیلم دستمزدهای قابل توجهی دریافت کرده بودند.

۱- مایکل بین در Terminator 2: Judgement Day

۱- مایکل بین در Terminator 2: Judgement Day

مایکل بین بیشتر به خاطر شخصیت کایل ریس، قهرمان مقاومت که در نسخه اورجینال The Terminator در مقابل شخصیت شوارتزنگر قرار می گرفت می شناسند. با این وجود، سکانس های مربوط به وی در دنباله این فیلم با نام Terminator 2: Judgement Day در نسخه سینمایی حذف شد. در تلاش برای کمک به ارتباط برقرار کردن مخاطبان با رنج های احساسی سارا کانر، جیمز کامرون سکانسی را فیلمبرداری کرد که در آن کانر رویای ریس را می بیند تا خود را تقویت کرده و از بیمارستان روانی که در آن نگهداری می شود فرار کند. اگر چه نگه داشتن این سکانس نمی توانست توجه مخاطب را از ماجراهای داستان دور کند اما به دلیل مدت طولانی فیلم (۲ ساعت و ۱۰ دقیقه) حذف شد. کامرون حس می کرد که این سکانس رویا و سکانس دیگری در ابتدای داستان می تواند بدون تاثیر زیادی بر روایت فیلم حذف شود و به همین دلیل سکانس های مربوط به بین به طور کلی حذف شود. در سال ۲۰۱۵ اما در نسخه دی وی دی این فیلم سکانس مربوط به رویای کانر گنجانده شده بود.


 

خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

سلبریتی های مشهوری که از دوران کودکی با یکدیگر دوست بوده اند! + تصاویر

سلبریتی هایی که ثروت فراوانشان را به خیریه ها اهدا کردند + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها