صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : نکات مهم درباره اپیزود پنجم فصل یازدهم سریال «The Walking Dead»

نکات مهم درباره اپیزود پنجم فصل یازدهم سریال «The Walking Dead»

The Walking Dead فصل یازدهم

فصل یازدهم و پایانی سریال The Walking Dead در حال پخش است، سریالی که پس از بیش از یک دهه پخش بالاخره به آخر راه رسیده است. این سریال زامبی محور در فصل یازدهم خود با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده و همه انتظار پایانی جذاب و مناسب را برای آن می کشند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با جزییاتی مهم از اپیزود چهارم این سریال آشنا کنیم که تا پیش از اپیزود بعدی سریال باید از آن ها اطلاع داشته باشید.

 

۱- پسر هیلاری برتون و جفری دین مورگان در اپیزود شنبه یکی از مردگان متحرک است

جفری دین مورگان در سریال The Walking Dead نقش نیگان را بازی می کند در حالی هیلاری برتون نقش همسر او، لوسیل، را بر عهده دارد. گاس مورگان فرزند این دو نقش یک واکر جوان را بازی می کند که وارد دیوارهای الکساندریا شده و نوجوانان را گاز می گیرد. گاس مورگان در یکی از برنامه های Talking Dead گفته است: «من شخصاً اینطور وانمود می کردم افرادی که گازشان می گیرم تاکو هستند زیرا علاقه من به تاکو بسیار شدید است». مادر او، برتون، در برنامه هفته گذشته Talking Dead نیز گفته است: «او شش سال داشت که جف شروع به بازی در این سریال کرد، از این رو تمام کودکی او با این سریال همراه بوده و به همین خاطر اینکه آن ها او را در سال گذشته در سریال بازی دادند نشانه مهربانی آن ها بود».

 The Walking Dead فصل یازدهم

۲- در اپیزود ابتدایی، گرگ نیکوترو ماسک نجوا کنندگان را به صورت داشت

گرگ نیکوترو تهیه کننده اجرایی، کارگردان و سوپروایزر بخش میکاپ سریال The Walking Dead در اپیزود قبلی در ماسک نجوا کنندگان دیده شد در حالی که اپیزود پنجم فصل یازدهم سریال را نیز کارگردانی کرده است. راس مارکواند با اشاره به اینکه در ابتدای این اپیزود حدود ۲۰ با یا یک چاقو به او ضربه زده شده، گفت: «گرگ نیکوترو که این اپیزود را کارگردانی می کرد، ماسک نجوا کنندگان را به صورت زده بود که واقعاً ترسناک بود که در حال پوشیدن آن ماسک، دستوراتی را از جانب او دریافت می کردیم». این دومین حضور کوتاه نیکوترو در سریال است. در اپیزود سوم فصل یازدهم نیز او نقش واکری را بازی می کرد که آگاتا را گاز گرفته و در نهایت باعث مرگش می شود.

 The Walking Dead فصل یازدهم

۳-گریسی تی شرت پدرش را در هنگام خواب پوشیده است

در اپیزود پنجم وقتی گریسی از خواب بیدار می شود به وضوح می توان تی شرت پدرش، آرون، را تن او دید. وی این تی شرت را در اپیزود اول فصل نهم و اپیزود چهارم فصل دهم به تن داشت.

۴- عروسک گریسی نیز همانی است که آرون در اپیزود نوزدهم فصل دهم برایش گیر آورده بود

در برنامه Talking Dead گفته می شود که عروسک حیوانی گریسی توسط پدر خوانده اش آرون در اپیزود نوزدهم فصل دهم برایش آورده شده بود، زمانی که همراه با پدر گابریل در بیرون از خانه در حال پیدا کردن غذا بود.

The Walking Dead فصل یازدهم  

۵- مارگو بینگام که در فصل دهم صداپیشگی شخصیت استفانی در صحبت بی سیمی با یوجین را بر عهده دارد در فصل یازدهم نیز حضور دارد

مارگو بینگام زنی است که در یکی از سکانس های این اپیزود در کنار یوجین دیده می شود که یک بستنی می گیرد و می رود بدون این که صحبتی بکند یا خود را معرفی کند. جاش مک درمیت که نقش شخصیت یوجین را بازی می کند، در سال ۲۰۱۹ تایید کرده بود که بینگام کسی بوده که صداپیشگی شخصیت استفانی در فصل دهم را بر عهده داشت. در فصل یازدهم، زنی که با عنوان شخصیت استفانی معرفی می شود چیل راموس است. اگر اپیزود اخیر سریال را دیده باشید متوجه خواهید شد که شخصیت بینگام با یوجین صحبت نمی کند اما پیش از این که از کادر خارج شود آشنا بودن او را بسیاری متوجه می شوند و یوجین نیز برای لحظه ای به دنبال او می گردد.

 The Walking Dead فصل یازدهم

۶- اگر جامعه مشترک المنافع آشنا به نظر می رسد، درست فکر کرده اید

آنجلا کانگ شورانر سریال تایید کرده است که سکانسی از اپیزود پنجم مربوط به مشترک المنافع در همان لوکیشنی گرفته شده که مربوط به محل زندگی منجی ها بود. وی در این باره گفته است: «در واقع این مکان مربوط به جایی است که بخش جلویی کارخانه و حیاطی بود که زامبی ها به حصارها دوخته شده بودند که بخشی از زندان نیز بود. آن ها تمام این پناهگاه را ویران کرده  و کنترل این منطقه را در دست گرفتند». پیش از آنکه خانه موسوم به Sanctuary باشد، این محل به عنوان فضای داخلی زندان در فصول سوم و چهارم به کار گرفته شده بود.

 The Walking Dead فصل یازدهم

۷- برادر یومیکو در ادای احترام به کمیک ها، یک شیرینی پز است

در کمیک های The Walking Dead، این میشون و نه یومیکو است که یکی از اعضای خانواده اش را در جامعه مشترک المنافع پیدا می کند. میشون دخترش الودی را پیدا می کند که فکر می کرد مرده است و اکنون به عنوان شیرینی پز و نانوا در مشترک المنافع کار می کند. در نسخه سریالی اما این برادر یومیکو با نام تومی است که در این جامعه شیرینی پز و نانواست و این موضوع ادای احترامی به کتاب های کمیک این مجموعه است. اگر این کتاب ها را خوانده باشید درک خواهید کرد که دیدار مجدد یومیکو و تومی کاملاً شبیه دیدار مجددی الودی و میشون در نسخه ۱۷۶ کتاب های کمیک است. کانگ در این باره نیز می گوید:«در مورد جایگزینی میشون با یومیکو، ما از مدت ها قبل می دانستیم که دانای گویرا شاید می خواهد از سریال برود اما تاریخ دقیق آن را نمی دانستیم. از این رو شروع به قرار دادن اشاراتی به این موضوع در قالب شغل هایی برای برخی از اشخاص بودیم. این اشارات در فصل ۱۰ و اپیزود چهارم آن شروع شد جایی که یومیکو یک وکیل بود، شغلی که میشون در نسخه کمیکی قبل از شروع آخرالزمان داشت».

 The Walking Dead فصل یازدهم

۸- با این وجود هنوز اشاره ای به شخصیت الودی می شود

نام نانوایی که تومی در آن کار می کند Elodie’s Treats است که اشاره ای مستقیم به شخصیت الودی دارد.

 The Walking Dead فصل یازدهم

۹- همچین در جامعه مشترک المنافع اشاره ای به نام خانوادگی میشون وجود دارد

در حالی که یوجین و استفانی در محل زندگی مشترک المنافع با بستنی هایی در دست راه می روند، در پس زمینه تصویر روی دفتر وکالتی اسم Hawthorne & Gibbs نوشته شده است. در انتهای کتاب های کمیک، اعلام می شود که هاوثورن نام خانوادگی شخصیت میشون است که بعدها در مشترک المنافع قاضی می شود.

 The Walking Dead فصل یازدهم

۱۰- در لحظات ابتدایی اپیزود پنجم آرون تمام شخصیت های منفی گذشته را می بیند که نشان می دهد خاطرات تلخ گذشته او را رها نکرده است

در سکانس ترسناک کابوس، آرون گروهی از گرگ ها، منجی ها و نجوا کنندگان را در کنار یک واکر در نزدیکی خود و دختر خوانده اش گریسی می بیند. اما نکته جالب اینکه واکر آخرین کسی است که او را نگران می کند زیرا به راحتی با یک ضربه سر او را قطع می کند. این کابوس با ضربات چاقوی منجر به مرگ برای آرون به پایان می رسد در حالی که او قبل از بیدار شدن مایز را می بیند. آرون مدت ها بود که با استرس پس از حادثه دست و پنجه نرم می کرد اما این حالت او بعد از کشته شدن مایز بدست پدر گابریل در اپیزود نوزدهم فصل دهم، تشدید شد

۱۱- تعهد آرون به نجات الکساندریا یک دلیل شخصی دارد

روزیتا به کارول و آرون می گوید که اگر نمی توانند امنیت الکساندریا را تامین کنند باید گزینه های دیگری را برای زندگی کردن در مکانی دیگر در نظر بگیرند. آرون در جواب می گوید که برای ترک این کشتی آماده نیست: «من برای ترک این کشتی آماده نیستم. ابتدا باید برای نجات آن مبارزه کنیم». چرا آرون برای چیزی که به وضوح از دست رفته است مبارزه می کند؟ این موضوع به نزدیکی او به جامعه اش باز می گردد زیرا او یکی از اعضای اولیه الکساندریا بود. او کسی بود که گروه ریک را به الکساندریا راهنمایی کرد که در گذشته یک مکان امن بود. الکساندریا جایی بود که برخی زا محبوب ترین اعضای گروه دفن شده بودند، از جمله کارل، پسر ریک.

 The Walking Dead فصل یازدهم

۱۲-  جودیت در حال آموزش جنگیدن به کودکان الکساندریا است که یادآور آموزش های خود او تحت نظر میشون در کاتانا است

جودیت در اپیزود پنجم فصل یازدهم در حال انتقال چیزهایی که یاد گرفته به نسل های دیگر دیده می شود. در واقع برای این کودکان مهم است ک در صورت دور بودن والدینشان بتوانند از خود دفاع کنند. بازیگر نقش جودیت در این باره می گوید:«اگر ندانند چطور مبارزه کنند نمی دانند که چه باید بکنند. اما اگر آموزش داده شوند شانس بقا بالاتر رفته و احتمالاً باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. از این رو اگر اتفاقی رخ دهد میدانم چگونه مبارزه کنم و مشکلی نیست».

 

مطالب پیشنهادی:

با جزئیات مرگ تمام شخصیت های اصلی سریال « The Walking Dead » آشنا شوید! + تصاویر

رازهای جالب اسپین آف سریال « The Walking Dead » + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها