صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : صحبت های شقایق دهقان درباره جدایی از مهراب قاسم خانی و سانسور در صدا و سیما

صحبت های شقایق دهقان درباره جدایی از مهراب قاسم خانی و سانسور در صدا و سیما

شقایق دهقان

شقایق دهقان، بازیگر مشهور، مهمان این هفته ی برنامه کافه آپارات بود، یک تاک شوی اینترنتی با اجرای فریدون جیرانی که پخش آن را وبسایت آپارات به عهده دارد.

دهقان در این گفتگو به صحبت درباره ی زندگی حرفه ای و شخصی خود پرداخت. در این مصاحبه مطالبی مطرح شد که طی روزهای گذشته در فضای مجازی بسیار مورد توجه قرار گرفت.

شقایق دهقان در بخشی از این گفتگو از علاقه ی همیشگی خود به نویسندگی گفت و وقتی صحبت از نقش مهراب قاسمخانی در این علاقه به میان آمد از جدایی خود از او خبر داد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو،دهقان درباره ی اینکه همیشه نویسندگی را به اندازه ی بازیگری و حتی بیشتر از آن دوست داشته گفت: «مقداری تنبلی خودم هم هست اما همواره بازیگری برایم راه آسان تری بوده. همیشه دلم می خواسته نویسنده باشم اما همیشه بازیگر بوده ام.»

او همچنین گفت همین نویسندگی باعث آشنایی او و مهراب قاسمخانی شد و آن ها در پروژه های مختلفی در این زمینه با یکدیگر همکاری داشتند. دهقان درباره ی سهم مهراب قاسمخانی در شکل گیری این علاقه و پرورش آن هم گفت: «قطعاً وقتی با گروهی کار می کنید و کسی کنارتان است که دائم در حال نوشتن و نویسندگی است روی شما هم تأثیر می گذارد اما این آخری ها به مشکل خوردیم. چون آدم وقتی پیر می شود آستانه ی تحملش پایین می آید و مهراب قاسمخانی همیشه رئیس و مافوق و بالاتر بود و دیگر به جایی رسیده بود که گفتم خدایا اگر بخواهم الان شروع به نوشتن کنم کارم به چالش می کشد و اصلاً ولش کن و نمی خواهد.»

پس از این صحبت ها فریدون جیرانی از شقایق دهقان پرسید که آیا هنوز هم با مهراب قاسمخانی زندگی می کند که دهقان در پاسخ گفت دو سال و نیم است که از یکدیگر جدا شده اند.

او همچنین گفت: «الان دوباره دارم تلاشم را می کنم و اگر شروع به نوشتن کنم و به نویسندگی وصل شوم خیلی از نقش هایی را که الان بازی می کنم بازی نخواهم کرد ولی نمی دانم چرا آدم ها برای رسیدن به آرزوهایشان اینقدر تنبل اند و همت نمی کنند.»

اما بخش دیگری از این گفتگو که بسیار مورد توجه قرار گرفت صحبت های شقایق دهقان درباره ی ممیزی های عجیب صدا و سیما در زمان ساخت سریال های پاورچین و نقطه چین بود.

دهقان گفت بازیگران زن تنها اجازه ی پوشیدن سه رنگ توسی، مشکی و قهوه ای را داشتند و حتی به لب ها و مژه های آن ها فوم زده می شد تا صورت آن ها کاملاً بی رنگ باشد و بازیگران زن و مرد هم نمی توانستند باهم روی یک مبل دو نفره بنشینند.

شقایق دهقان همچنین از همکاری با مهران مدیری به عنوان تجربه ای آموزنده یاد کرد و گفت به خاطر رویکرد خاص مدیری به کار بازیگری، در کارهای او به عنوان بازیگر پادشاهی می کرد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها