صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : تماشای سریال «Squid Game» به قیمت جان مردم در کره شمالی!

تماشای سریال «Squid Game» به قیمت جان مردم در کره شمالی!

بازی مرکب

 

نسخه های قاچاق از سریال «بازی مرکب» در حال پخش شدن در کره شمالی است. دولت این کشور فیلم ها و سریال های غربی را به شدت سانسور می کند. قوانین به جدّ به اجرا در می آیند و افرادی که از آن ها تخطی کنند مجازات های سنگینی در انتظارشان است.

اما این مسئله آن ها را از تماشای سریال بازنداشته و مردم با آن ارتباط برقرار کرده اند و گفته می شود این سریال که در آن افراد در تلاش برای به دست آوردن مقدار زیادی پول حاضرند بمیرند، درون فلش و سایر انواع حافظه جانبی در حال پخش شدن بین مردم است.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، یکی از ساکنان پیونگ یانگ در گفتگو با رادیو آسیای آزاد (Radio Free Asia) گفت که به نظرش این سریال با وضعیت برخی مقامات دولتی که کارشان را در ازای پول انجام می دهند اما آن ها هم خطر مرگ بیخ گوش شان است نیز مرتبط است.

او می گوید: «آن ها فکر می کنند که داستان این سریال زندگی آن ها را بازتاب می دهد زیرا اگر دولت تصمیم بگیرد که از آن ها درس عبرتی برای سایرین بسازد، هر لحظه ممکن است اعدام شوند اما با این حال تا جایی که می توانند پول درمی آورند.»

وی ادامه می دهد: «نه تنها پولدارها وضع خود را در آن می بینند، جوان های پیونگ یانگ نیز به خاطر صحنه های به شدت خشن آن جذبش می شوند. همچنین یکی از شخصیت ها یک فراری کره شمالی است و جوان ها با او نیز ارتباط برقرار می کنند.»

در ماه اکتبر رسانه دولتی کره شمالی سریال «بازی مرکب» را به شدت کوبید و گفت که آن نمونه ای از خوی «ددمنشانه جامعه کاپیتالیستی کره جنوبی است که در آن انسان ها توسط رقابت افراطی نابود می شوند.»

طبق قانون «حذف افکار و فرهنگ ارتجاعی» مصوب سال گذشته، تنها تماشای رسانه های غربی کافی است که برای کسی که مرتکب آن شده مجازات مرگ را به همراه بیاورد.

منبع دیگری به رادیو آسیای آزاد گفت که قانون جدید به طرز سختگیرانه ای اجرا می شود اما به خاطر فقری که به خاطر همه گیری کرونا گریبان ملت را گرفته، می شود به مقامات رشوه داد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها