صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : توهین بی شرمانه سلحشور به جامعه کارگران!

توهین بی شرمانه سلحشور به جامعه کارگران!

245245

 

فرج الله سلحشور كه در ایام فراغت از ساخت سریال های میلیاردی – و یا توأمان به گفتن سخنان جنجال برانگیز و بعضا توهین آمیز اشتغال دارد، در تازه ترین اظهار نظر به زعم خود برای تحقیر یكی از مجریان سابق تلویزیون او را به كارگر بودن «متهم» كرده است.

او در دیدار با زهره سادات لاجوردی مدیر آموزش مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفته است: «…مثلا سردار رادان در بحث حجاب و عفاف کار می کند اما کسی مثل فرزاد حسنی او را تخریب می کند. این امر هم به دلیل این است که به هنرمند مشتبه شده که او ملاک جامعه است و کسی هم نیست که به او بگوید تو به اندازه یک کارگر هستی.»

هرچند نمی توان انكار كرد كه استفاده از «كارگر» یا «عمله» به مثابه فحش توسط سطحی ترین افراد اجتماع متداول است، اما خارج شدن این ادبیات از حیطه كوچه و بازار و رسیدن پای آن به رسانه های عمومی موضوعی نیست كه بتوان با آرزوی واهی ارتقاء آگاهی لمپن ها از جایگاه نیروی مولد جامعه به سادگی از آن عبور كرد.

توهین سلحشور به كارگران آنچنان زشت و نفرت انگیز هست كه برای محكوم كردنش – همچون او – نیاز به پنهان شدن پشت اعتقادات مذهبی نباشد. حال آنكه می دانیم دست كارگر در مكتب اسلام لایق بوسه پیامبر دانسته می شود و در احادیث و روایات اسلامی بر شأن كارگر تاكید شده است.

رسوا شدن این تناقض در اظهارات اخیر سلحشور می تواند معیاری برای سنجش میزان اعتقاد او به آنچه سال ها در پس شان سنگر گرفته بود، باشد.

خبرگزاری ایلنا

ذره بین : همانطور که نویسنده محترم این متن اشاره کردند « دست كارگر در مكتب اسلام لایق بوسه پیامبر دانسته شده» و متاسفم که این را می گویم اما شما حتی لایق بدترین توهین ها هم نیستید جناب سلحشور… از همگی خوانندگان معذرت می خواهیم!

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها